Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piszczenie przy skręcie na maxa, drganie kierownicy przy skręcaniu WIDEO


jootem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu czuje na kierownicy dziwne drganie przy skręcaniu, uczucie takie jakby jakiś pasek się ślizgał czy coś takiego, no i do tego dziwne popiskiwanie przy skręcaniu - filmik : https://www.youtube.com/watch?v=hAY8XYd-2wg&feature=youtu.be , ma ktoś jakieś pomysły co to może być ?

Edytowane przez jootem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie skrzypienie kierownica w jedna albo druga strone objawiało sie w dniach w ktorych nie bylo deszczu. Okazalo sie ze uszkodzone byly oslony drążków kierowniczych i wlewała sie woda do przekładni, robiąc w niej masakre. Ostatecznie wywaliło uszczelki i płyn od wspomagania wylewał się, a pompa sie zapowietrzała.

Sprawdź czy nie masz uszkodzonych osłon, czy nie cieknie Ci płyn z tych drążków przy skręcie na maska, ewentualnie czy nie pieni się płyn od wspomagania jak pokręcisz, wyłączysz silnik i odrkecisz korek. Ale ja bym stawiał na maglownice jak juz napisałem. Dzisiaj własnie wraca z regeneracji. Kosztowało mnie to 760 zł + drązki + osłony (około 1100 chyba wyszło) za czesci, bo ktoś zastosował nie oryginalne gumy i woda własnie sie wlewała do środka.. :kwasny:

P.S. Zapowietrzanie pompy wspomagania moze skutkować jej uszkodzeniem, staraj sie nie krecic na postoju kołami.

Edytowane przez kucik12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to na pewno nie to co opisujesz kucik12 bo jak mialem przeglad to wszystko zostalo przetrzepane i nic nie cieknie, wszystkie gumy i oslony sa ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od jakiegoś czasu czuje na kierownicy dziwne drganie przy skręcaniu, uczucie takie jakby jakiś pasek się ślizgał czy coś takiego, no i do tego dziwne popiskiwanie przy skręcaniu - filmik : https://www.youtube.com/watch?v=hAY8XYd-2wg&feature=youtu.be , ma ktoś jakieś pomysły co to może być ?

Poprostu zaczyna ci pompa nie domagac, nie wytwarza odpowiedniego cisnienia, u mnie na poczatku bylo podobnie, dziwek sie z czasem nasilal. Wymienilem pompe wspomagania oraz plyn i piszczenie, pozniej wycie ustalo :) Drgania podczas krecenia tez spowodowane sa zlym cisnieniem pompy , P.S dodatkowo czyscilem zbiorniczek wraz z sitkiem w ktorym byly opilki z maglownicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...