Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd P1640 konńczy się sterownik?


A4Arturr

Rekomendowane odpowiedzi

internal control module eeprom error p1640

Co może oznaczać ten błąd ?? Wyczytałem że coś ze sterownikiem.. mam problem z obrotami wolno spadają zawieszają się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem jeden sterownik z tym błędem. Nie przyjmował adaptacji i nie zapisywał zmian. Nie dałem rady go naprawić i podmieniłem na inny. Któryś z tunerów powiedział mi że te epromy mają ograniczoną ilośc zapisu. W momencie w którym często kasujesz błędy modyfikujesz zawartość itp kończy mu się miejsce zapisu a nadpisać nie może więc się wykrzacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymontowujesz stare ecu i spisujesz numer. Jeżeli ma allegro nie znajdziesz masz w moim temacie podane zamienniki.

Po wlozeniu nowego ecu musisz zaadoptowac immo i przepustnice. Potem kluczyk w prawo i jedziesz.

Tapniete z HGW 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś Ci pisał czy załadowany gotowiec? w przypadku gotowca może występować taki błąd jeżeli nie był dopasowany do sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem już takie auto

Tego błędu wcześniej nie było

Dzisiaj auto odzyskało moc znalazłem odłączony weżyk podciśnienia od dv już zapomniałem że moje auto ma taką moc:)

Może błąd zniknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. 

Mam wprawdzie 2.4 V6 ale mam to samo. W dodatku na chwilę mam możliwość skasowania dwóch błędów odnośnie pedału gazu. 

Raz już kasowałem i znów wyskoczyły. Adaptację licznika z mil na kilometry na razie pamięta. 

Fajnie by było gdyby można było wylutowac i zamienić kości na flashe jak w turbodoładowanych. 

 

Był poruszony temat niedopasowanego softu. 

Nie da się odpalić auta na sofcie bez tzw checksumow które są liczone do konkretnego sterownika. 

Błąd 65535 zwykle się pokazuje gdy któraś z map z jej limiterem są ustawione poza fabrycznie ustawionym zakresem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...