Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Silnik się dusi


lookhash

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóż mam problem przy gwałtownym wciśnięciu pedału gazu na wolnych obrotach stojąc na biegu jałowym obojętnie czy na gazie czy na benzynie auto mi się przydusi i dopiero wchodzi na obroty, najbardziej to czuć jak wdepnę lekko gaz do 3tyś. puszczę i jak obroty spadają tak przy 1,5tyś. znów wciskam gaz ewidentnie się dusi. Świece nowe filtr ppowietrza też żadnych błędów na VAG-u. Czy ktośmoże mi coś poradzić? Może to moduł zapłonu może cewki? Nie wiem więc proszę o radę i pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może sie zapłon spóźniać, ale powiedz czy jak zaczyna sie dusić to czy jak zaczyna z powrotem wchodzić na obroty to czy wchodzi równo czy przebiera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie naśpicie jak to dokładnie wygląda???

Jak byłby to moduł to auto nie pracowałoby prawdopodobnie na wszystkie cylindry!

Proponuje pojedynczo odczepiać kostki od cewek i jak po odłączeniu praca silnika nie ulegnie zmianie to już wiadomo na którym cylindrze auto kuleje!Sprawdziłbym też przewody prowadzące z cewki do świecy czy nie ma przebicia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem jest taki sam, najgorzej jest na zimnym silniku zaraz po odpaleniu gdy wciskam gwałtownie gaz to autko prawie gaśnie. Przepływomierz był wymieniany a przepustnica była czyszczona niecały rok temu. czy mogła sie już zabrudzić? Jutro bedę wymieniał świece moze to pomoże. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem jest taki sam, najgorzej jest na zimnym silniku zaraz po odpaleniu gdy wciskam gwałtownie gaz to autko prawie gaśnie. Przepływomierz był wymieniany a przepustnica była czyszczona niecały rok temu. czy mogła sie już zabrudzić? Jutro bedę wymieniał świece moze to pomoże. :mysli:

Jaka przeplywka? Ori?

Stawiam na nieszczelny dolot... lapie lewe powietrze i dlatego tak sie zachowuje... sprawdz szczelnosc od przeplywki do przepustnicy...

I nie wciskaj gwaltownie gazu zaraz po odpaleniu ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienilem świece i jest lepiej ale jeszcze coś nie gra. Ostatnio zauważyłem ze samochód zamulil się na benzynie, na gazie lepiej przyspiesza. Przepustnice adaptowalem resetujac komputer. Jak sprawdzic tą szczelnosć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co VAG? Wykryje nieszczelności? :cool1:

Jak sprawdzic tą szczelnosć?

Dmuchaj w dolot ok 1bara, słuchaj czy gdzieś puszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAG?

To chyba tylko co najwyżej logi dynamiczne mogłyby coś wskazać :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katalizator nie wycinałem ale mam zamiar. odpala dobrze ale po odpaleniu jest tak slaby ze czasem zgaśnie jak ruszam.[br]Dopisany: 25 Styczeń 2009, 17:21_________________________________________________zauważyłem tez że przy ruszaniu na zimnym silniku przygasają swiatła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienilem świece i jest lepiej ale jeszcze coś nie gra. Ostatnio zauważyłem ze samochód zamulil się na benzynie, na gazie lepiej przyspiesza. Przepustnice adaptowalem resetujac komputer. Jak sprawdzic tą szczelnosć?

Proponuje sprawdzić ciśnienie w układzie paliwowym skoro auto zamula na PB tutaj szukaj problemu,odpal raz(tylko raz)auto na LPG jak objawy znikną to szukaj winy w układzie paliwowym :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie da sie odpalic na gazie, instalacja jest sekwencyjna i gaz sam sie załącza[br]Dopisany: 05 Luty 2009, 20:21_________________________________________________podjade do mechanika niech podłączy do kompa i wtedy zobaczymy, wkrótce napisze co wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...