Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z]Termostat


1.9 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

czy to są objawy padającego termostatu podczas jazdy temperatura silnika max 91 i tak po jakimś czasie spadnie do 87-89 w tych granicach podczas jazdy a na postoju jak włączę ogrzewanie na max HI to temperatura spada po jakimś czasie jak tak pochodzi do 76 a jak wyłącze to powoli zaczyna znowu rosnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to są objawy padającego termostatu podczas jazdy temperatura silnika max 91 i tak po jakimś czasie spadnie do 87-89 w tych granicach podczas jazdy a na postoju jak włączę ogrzewanie na max HI to temperatura spada po jakimś czasie jak tak pochodzi do 76 a jak wyłącze to powoli zaczyna znowu rosnąć

Nie wiem jak kolega to odczytuje z taką dokładnością ze wskażnika... no chyba że się mylę i z VAG-a albo klimatrnika. Generalnie termostat ma temp otwarcia 87 stopni więc po części to odpowiedź na twoje pytanie. Teoretycznie włącznie ogrzewania nie powinno tak drastycznie wpłynąć na temp cieczy chłodzącej ale skoro to jest na postoju to szczerze mówiąc nie wiem czy tak ma być. W trakcie postoju silnik nagrzewa się wolniej więc może włączone ogrzewanie pobiera na tyle ciepła że silnik niwysilony ma trudności z dogrzaniem samego siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten silnik ma przejechane 360 km od remontu :) generalnego ale podczas jazdy jak załączę ogrzewanie na full to tez spada temp tylko nie az tak drastycznie a ten spadek to pokazało na climie kod 51 i na zegarze wiec mi sie wydaje ze to chyba nie jest normalne taki nagły spadek podłącze jeszcze vaga to zobaczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...