Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AWT] wysokie spalanie na postoju


czerass

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio mam dziwny problem, podczas jazdy komputer pokazuje normalne spalanie, średnia też jest ok. Problem zaczyna się gdy musze stanać na światłach a co gorsze w korku :/. Niunia po zachamowaniu wiesza sie jakby na ostatnim spalaniu (te ktore pokazuje komputer jako chwilowe), gdy przełączę na komputerze na średnie to widzę jak w oczach rośnie. Bardzo żadko po zachamowaniu zachowuje się normalnie wtedy pokazuje 0.0 i średnie nie wzrasta, nawet maleje (jak mierzone na krótszym odcinku). Poradźcie coś bo robie po trójmieście na baku 75l jakieś 380 km grrrrr to boli strasznie. Mój silniczek to 1.8 turbo w wersji quattro ze skrzynka tiptronic rok 1999

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mam dziwny problem, podczas jazdy komputer pokazuje normalne spalanie, średnia też jest ok. Problem zaczyna się gdy musze stanać na światłach a co gorsze w korku :/. Niunia po zachamowaniu wiesza sie jakby na ostatnim spalaniu (te ktore pokazuje komputer jako chwilowe)

I to jest normalna rzecza :] na postoju pokazuje spalanie z ostatnich przejechanych kilkudziesieciu metrow (co nie oznacza ze w tym czasie spala tyle paliwa) !!

gdy przełączę na komputerze na średnie to widzę jak w oczach rośnie. Bardzo żadko po zachamowaniu zachowuje się normalnie wtedy pokazuje 0.0 i średnie nie wzrasta, nawet maleje

Dzieje sie tak najprawdopodobniej (czyt. rośnie/maleje) dlatego ze dane na FISie sa z krótkiego odcinka i w stosunku do przejechanych kilometrow ulegaja duzym wahaniom.

Nie zeruj FISa. Zobacz jak sie sytuacja bedzie ksztaltowac gdy komputer zbierze wielkosci średnie z jakis 500 km. Z liczba przejechanych kliometrow wahania nie powinny byc az tak widoczne.

Jesli na postoju az tak bardzo razi Cie w oczy wartosc spalania to gdybys mial skrzynie manualna to polecilbym Ci hamowanie biegami przed zatrzymaniem a spalanie chwilowe na postoju było by w przedziale 3 - 6 litrow ;) Jak to sie ma do tip-tronica to nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...