Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B7 1.8T Quattro


Mizur138

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chce zaprezentowac wam moj pierwszy nabytek ktorym jest A4 B7 w Quattro,zakupione w Holandi od pierwszego własciciela.

Auto Audi A4 B7 1.8T Quattro

- Rocznik 2005 - Przebieg 145 tys km

- Silnik 1.8 Turbo BFB 163hp

- Lakier Ly9z

- Manual 6 biegow

- Czujnik Deszczu

- Czujnik Zmiechu

- Coming Leaving Home

- Nawigacja w FIS ( BSN 4.0 )

- Podgrzewane Lusterka

- Lusterko Fotochrom

- Kierownica Wielofunkcyjna

- El.Szyby domykane,otwierane z kluczyka

- Klimatronik 2-strefowy

- ABS ESP

- Tempomat

- Bluetooth

- Fabryczny Alarm

- Zawieszenie 1BE -20mm

- Alufelgi 18" rs4

-Alufelgi pakiet zima 16" Ori Audi

i wiele innych rzeczy...

Foto Audi A4 B7 18'RS4

14mynvn.jpg

vr395u.jpg2qsm52f.jpg

2u7w040.jpg

sfe0bd.jpg

2j5tn7.jpg29o4yhd.jpg20hov41.jpg152fdpj.jpg

Edytowane przez Mizur138
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiam wam moje OOOO B7 1.8T Quattro,auto zakupilem za miedza dokładnie w NL pod koniec stycznia.Tak wiec jest juz ze mna troche czasu.

Aktualnie zaloze temat na szybko,pozniej go bardziej rozbuduje co i jak :D

Pozdrawiam

- Audi A4 B7 1.8T 163HP Quattro

2nteb07.jpg

2n6u7ew.jpg2mjod5.jpgaw2vy9.jpg2hx6hzl.jpg

Witaj na forum :D

Bardzo ładna sztuka !

Gratulacje znalezienia!

Jakieś plany co do modów silnika?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiam wam moje OOOO B7 1.8T Quattro,auto zakupilem za miedza dokładnie w NL pod koniec stycznia.Tak wiec jest juz ze mna troche czasu.

Aktualnie zaloze temat na szybko,pozniej go bardziej rozbuduje co i jak :D

Pozdrawiam

- Audi A4 B7 1.8T 163HP Quattro

2nteb07.jpg

2n6u7ew.jpg2mjod5.jpgaw2vy9.jpg2hx6hzl.jpg

Witaj na forum :D

Bardzo ładna sztuka !

Gratulacje znalezienia!

Jakieś plany co do modów silnika?

Pozdrawiam!

Aktualnie bede bawil sie w modowanie stylistyki,czyli mysle o S-LINE a najpredzej to nowe siedzenia S-line i RNS-E potem mysle ze bedzie robione cos z moca,tylko tak na spokojnie 200 HP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę Ci quattro . Też będe podnosił moc do ok 200 km tylko nie wiem czy wywalać kata podobno silnik ma wtedy lzej i turbo wcześniej wstaję .

Edytowane przez marcinch001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę Ci quattro . Też będe podnosił moc do ok 200 km tylko nie wiem czy wywalać kata podobno silnik ma wtedy lzej i turbo wcześniej wstaję .

Jak cos bedziesz robil z wywaleniem kata to daj znac jakie efekty sa,bo tez mnie ciekawi ale narazie musze sie skupic na stylistyce auta i obyc sie jeszcze troche z tym silnikiem.

Aktualnie mam zalany od 2 tyg olej 5W30 Castrol eh ;/ Wczoraj zamowilem Liqui Moly Synthoil High Tech 5W-40 oraz płukanke Liqui Moly i zastaawiam sie czy jechac i zmieniac to czy pojezdzic troche na tym Castrolu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób płukankę i zmieniaj kup też dobry filtr oleju np mann. Ja też przeszedłem z 5W30 na 5W40 tylko leję oliwę milers .

Po napisaniu do warsztatu zajmującego się chip tuningiem otrzymałęm taką odpowiedz .

1. Podniesienie mocy - diagnostyka przed modyfikacja , hamowanie przed softem, indywidualne strojenie + pomiar mocy na hamowni po modyfikacji - 1100zł

>> Spalanie nie wzrasta po modyfikacji przy tym samym stylu jazdy , ponieważ soft zawiera pakiet EKO tuning , zmniejszajacy spalanie ,tak aby spalanie nadmiernie nie wzrastało po chipie.

>> 2. Wymiana wtrysków na większe - 200zł

>> 3. Downpipe (wyciecie kata) - 500zł

>> PKT 1 daje ~180km 270Nm

>> PKT 2 z PKT1 = ~185km 280Nm

>> PKT 3+2+1 = ~ 200KM 300Nm dostepne w szerszym zakresie obrotowym w porownaniu do pkt 1 i 2.

>> Szczerze mówiąc wycięcie kata jest mocno zalecane , obniża się temperatura spalin, silnik ma lżej , turbina łatwiej budzi się z niskich
obrotów i ciągnie mocniej na wyższych obrotach.

Edytowane przez marcinch001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m7q3j7.jpg

Zestawik od Dzika wpadł,tak wiec Polecam Tego Pana.

Teraz pytanie do was bo jutro zamierzam podjechac na wymianke i płukanie,czy po płokance lepiej przeczyscic smoka i miske?? Czy sposcic olej i nalac nowy? Oraz na szybko jeszcze ile Oleju wchodzi do 1.8T ?

Edytowane przez Mizur138
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jaki masz przebieg i co ile miałeś do tej pory wymieniany olej jeżeli się nic nie dzieje z silnikiem ( niepokojące odgłosy ) to wlej płukanke przez bagnet do ciepłego silnika i niech tak pochodzi z 10 min oczywiście na postoju na wolnych obrotach i pózniej zlej to wszystko .


A jak masz jakieś przypuszczenia ze coś jest nie tak słabe ciśnienie łańcuch odzywa się rano podczas zimnego silnika to micha w dół i czyszczenie smoka a płukankę zostaw sobie na kolejną wymianę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki wielkie,przebieg 148 tys,przy ostatniej wymianie oleju wlasnie na castrol byl czyszczony smok i miska i tak z ciekawosci pytam czy po płukance nalezy ponownie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz też oczywiscie jak chcesz czyścić i tak michę i smok zalać płukankę a pózniej spuścić olej i micha w dół .

Coś się dzieje ze chcesz czyscić smok ?


Ok dzieki wielkie,przebieg 148 tys,przy ostatniej wymianie oleju wlasnie na castrol byl czyszczony smok i miska i tak z ciekawosci pytam czy po płukance nalezy ponownie.

Pozdrawiam

No co ty jak już miałeś czyszczony to bez sensu jak się nic nie dzieje wlej płukankę i po 10 min zlej to wszystko i zalej nową oliwę


ja od kupna b7 1.8T to pierwsze co zrobilem to wywaliem kata.

Też się do tego przymierzam tylko czy w tedy nie bedzie głośno w kabinie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywalalo mi blad cisnienia oleju i smok byl zapchany,i zostal oczyszczony ale jak mowicie ze nie trzeba to zrobie tak jak mowisz ze wleje płukanke,pochodzi z 10-15 min i spuszcze a potem naleje nowy olej i filtr :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywalalo mi blad cisnienia oleju i smok byl zapchany,i zostal oczyszczony ale jak mowicie ze nie trzeba to zrobie tak jak mowisz ze wleje płukanke,pochodzi z 10-15 min i spuszcze a potem naleje nowy olej i filtr :D

Jeżeli zalewasz dobrą oliwę i robisz wymianę max przy 12 tyś km to nie powinieneś się martwić o syf w silniku

MAX 15 min ja zlewałem po 10 min

Płukankę lej przez bagnet .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelozyłem plany na inny termi,narazie pojezdze na Castrolu wroce do kraju wtedu zabiore sie za to co trzeba.

28tl7h1.jpg

2r6juhx.jpg

149oaw4.jpg

Zastanawiam sie tez czy na tył nie wrzucic fajnych led-ow :D

Edytowane przez Mizur138
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli lampy? Bo ja tez o tym myśle ,tylko jest problem znalezc cos ladnego

Tak o całe lampy,niestety chinskich jest duzo za okolo 1000 zl ale troche boje sie jakosciowo,no i wiadomo co ori to ori ale ciezko znalesc cos fajnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda , jak sie wglebisz w szukanie a4 b7 sedana z ledami np w google to znajdziesz kilka ladnych ,ktore maja przerobione tylne lampy z a3 8p sporback led ,wtedy to wyglada ladnie ,chinskie z allegro wygladaja wedlug nie ciekawie,zgadzam sie z toba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...