Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiany w wydawaniu niemieckich tablic rejestracyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Wklejam ku przestrodze, żeby nikt się nie naciął tak jak ja dzisiaj, poszedłem zadowolony kupić tablice w zulassungu a tu od dzisiaj (1.04.2015) zmiana przepisów i nic nie dało rady zrobić. To nie Prima Aprillis.

http://www.eioba.pl/a/4r63/koniec-importu-aut-na-zoltych-tablicach-od-01-04-2015-zmiana-przepisow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto siedzi w temacie wiedział o tym już od miesięcy :) ale potwierdzam to nie żart primaaprilisowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja nie siedzę w temacie, tylko prywatnie kupiłem auto i zonk a jeszcze wczoraj wszystko by normalnie poszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200€ x 4,075 = 815zł... :facepalm:

+ paliwo, opłaty na autostradach i nie opłaca się jechać tylko wynająć lawetę...

Edytowane przez cabanmat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że w DE też co kreis to jest różna interpretacja przepisów.

Wydawanie z żółtym paskiem obowiązuje tylko wew. DE ale widać że kasa rządzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

01.04 byłem w zulassung i załatwiłem wszystko bez problemuimage.jpg

Z tego co pamietam, to 5-dniowy to "dowód rejestracyjny" był na takiej kartce rozewej, a 14/30 dniowy juz taki normalny zulassung jak ty masz... A z tym to racja , ze co land inaczej kupowałem auto w Saksonii, nie dali mi na 5 dni , na Bawarii by dali( gdyż, tłumaczył mi urzędnik zależy to od ilości aut sprzedanych) i dlatego sie na to godzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj widziałem auto na tych z zółtym paskiem, ważnośc tablic do 12.04.2015 więc chyba można, tablica z pierwszą literą L a dalej cyfry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba, jeśli auto ma ważny przegląd (TUV) można brać z żółtym , ale przed zakupem warto się dowiedzieć jak w danym landzie podchodzą do sprawy,bo tak jak i u Nas w urzędach, każdy inaczej interpretuje przepisy po zmianach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj mial wazny przeglad TUV i nawet nie bylo gadki o zoltym pasku, w urzedzie powiedziali ze wyjazdowe z Niemiec tylko z czerwonym paskiem i jest tak na terenie calego kraju - urzad komunikacji w Erfurcie, maj 2015.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we wrześniu kupowałem auto w Koln , żółte bez problemu , musiałem mieć ważny TUV , trzeba pytać w Zullasungu przed zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakupie auta , 200 euro za blachy + ile sie jeszcze placi za dowod i ubezpieczenie ?

Edytowane przez iglako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...