Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jak sie ustrzec przed kradzieza pieniedzy z konta bankowego


domjenick

Rekomendowane odpowiedzi

na każde pieniądze elektroniczne czychają złodzieje(inteligentni) pewnie dużo zależy od zabezpieczeń samego banku, czyli dobrze sprawdzić gdzie takie konto sie zakłada....

...masz racje,rozmawialem z przedstawicielem swojego banku i powiedzial,ze oni robia ,co moga,ale codzien w calej Anglii notuja przypadki kradziezy pieniedzy z czyjegos konta,poslugujac sie karta,albo danymi z niej-nie bylo jescze przypadku,zeby ktos,wlamal sie do systemu bankowego i wyczyscil caly bank-tylko poszczegolne konta :gwizdanie:[br]Dopisany: 17 Październik 2008, 20:41_________________________________________________no i pieniadze za jedna tranzakcje wrocily na konto,czekam na rozwoj sytuacji z druga :mysli: bank obiecal,ze w przyszlym tygodniu wszystko bedzie jasne i pieniadze w calosci wroca na konto-zobaczymy... :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuje sie przeniesc do banku internetowego Inteligo, jest to umowa z PKO BP, tam do kazdej tranzakcji internetowej musi byc wpisany inny kod, a jest ich 40 i kazdy ma inne kody, a karte kodow dostajesz co rok nowa. Przy zakupie karta musisz sie podpisac na kazdym paragonie a jest normalna karta jak z kazdego innego banku, tyle tylko, ze sa te kody co chronia mozliwosc, by ktos cie tak wlasnie okradl. smutek.gif

mam konto w pko.. korzystan z ipko.pl czyli inteligo ... a jesli chodzi o te podpisy w placeniu karta place czesto w sklepach ale nigdy sie jeszcze nie podpisywalem... a podczas robienia zakupów w internecie wchodze na swoje konto i robie przelew.. wg. mnie jest to bezpieczniejsza opcja niz wplata bezpośrednio na konto sprzedającego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla zainteresowanych-wszystkie pieniadze wrocily na konto- :wink4:-troche problemow w banku,ale dlatego,ze takie sprawy zalatwia sie przez infolinie i za pierwszym razem,jakas pakistanka chyba nie potraktowala sprawy powaznie i gdzies zgloszenie zaginelo,wiec trzeba bylo pojsc do banku i przy nich dzwonic i zalatwiac,ale poszlo potem gladko,potrzebowali informacji czy bylismy w tym kraju przez ostatnie pol roku i chcieli jeszcze adres IP-niech sprawdzaja... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i byc wpisany inny kod, a jest ich 40 i kazdy ma inne kody,

Hasła statyczne to przeżytek, a Intelligo ma "słabe" zabezpieczenia. :evil:

a skad ty to wiesz??? co? chytry.gif[br]Dopisany: 17 Październik 2008, 12:53_________________________________________________moze lepiej zadnych nie stosowac, az ktos ci wyczysci konto do zera?! :evil:

letallec, niestety ma rację. A wie, bo podobnie jak ja jest w pewnym sensie "z branży" :decayed:

Inteligo nie należy do liderów jeśli chodzi o zabezpieczenia. Co oczywiście nie znaczy, ze jest całkiem do du*y. Trzeba się przede wszystkim trzymać zasad, o których tutaj sę rozpisujemy.

Tyli :>

dla zainteresowanych-wszystkie pieniadze wrocily na konto- :wink4:-troche problemow w banku,ale dlatego,ze takie sprawy zalatwia sie przez infolinie i za pierwszym razem,jakas pakistanka chyba nie potraktowala sprawy powaznie i gdzies zgloszenie zaginelo,wiec trzeba bylo pojsc do banku i przy nich dzwonic i zalatwiac,ale poszlo potem gladko,potrzebowali informacji czy bylismy w tym kraju przez ostatnie pol roku i chcieli jeszcze adres IP-niech sprawdzaja... :wink4:

I to jest najważniejsze :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90% procent wlaman na konto jest przez ludzka glupote.

np wchodzenie na strne banku przez jakis odnosnik w emailu bo podobno bank potrzebuje czegos tam, albo podanie loginu i haselka itp itd.. albo podawanie danych karty kredytowej w necie ...

do tego celu sa specjalne karty i niech sie ktos nie dziwi ze go potem okradli jak podawal dane.

inna sprawa ze kolesiowi kiedys wyczyscili konto za pomoca karty ktorej nigdy nie odebral z banku :polew: jakis mily pracownik juz wczesniej zapisal sobie jej zawartosc :kox:

ja mam w mbanku i system potwierdzania przez sms jakos daje rade. ale firmowe w bgz ma zabezpiecznie TOKENEM i tu czuje sie jeszcze bezpieczniej.

musisz znac, login., haslo, pin do tokena, i miec token przy sobie... jak ktos udostepni to wszystko to sam jest sobie winien.

bardzo wazne jest w tym wszystkim to ze banki generalnie szybko i po cichu zalatwiaja sprawy wlamow na konta. po prostu nie chca tracic w oczach klientow. i wola oddac szybko kase niz nagasniac ze sa niebezpiecznym bankiem.

dlatego nie mam najmnijeszych oporow przed korzystaniem z banku przez net...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...