Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wskaźnik paliwa - po tankowaniu pokazuje 3/4 baku


AdamsDH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :hi:,

Po kupnie mojej A4 B5 z 1999 roku naprawiam sobie rozne male niedomagania jakie otrzymalem w spadku po poprzednim wlascicielu.

Ogolnie jestem zadowolony bo autko niedomaga tylko w malych szczegolach jak zatarta wycieraczka tyl (chetnie odkupie mechanizm jak ktos ma), przeciekajacy wezyk od plynu do spryskiwacza

No i wlasnie wskaznik paliwa oraz FIS (standardowo znikaja linie)

Po zatankowaniu do pelna, dobiciu do rury ile wlezie (okolo 65 litrow) wskaznik poziomu paliwa pokazuje mi rowno 3/4 baku. Potem wskazowka sobie normalnie opada az do rezerwy ale chyba pomimo wsklazan FIS, ze do przejechania zostalo 0 km w baku jeszcze cos siedzi bo po nalaniu bez dobijania wchodzi okolo 55 litrow czyli jakies 7 jeszcze tam powinno byc.

Pytanie jest takie: Czy da sie ten wskaznik jakos naprawic? Czytalem gdzies (dzis chyba jest jakis problem z szujakja bo mi wywala blad bazy danych), ze mozna go przestawic palcem na full i bedzie ok. Ale nie wiem, moze trzeba jakos go zresetowac jak zegarek zeby sie odblokowal. Jest jakis sposob bez rozkrecania zegarow?

Pozdrawiam

[br]Dopisany: 16 Październik 2008, 07:38_________________________________________________Wszytskim na forum dziala widze wskaznik paliwa :-)

No trudno bede kombinowac w ciemno.

Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało Ci sie cos zdzialac mam identyczny problem (autko mam niecaly miesiac)? Jest to wina czujnika poziomu paliwa ,moze pływaka? Czy nalezy zamowic sam czujnik,Czy mozna go dostac jako zamiennik? Gdzie go dostac najlepiej? Podpowie ktos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli FIS pokazuje, że masz do przejechania 0km, to problem nie leży we wskaźniku, a w pływaku - należy go wyjąć, wyczyścić i obejrzeć, czy wszystko w porządku. W przeciwnym wypadku trzeba kupić drugi, np. ze szrotu. Oczywiście jeżeli teza o wskaźniku ma się potwierdzić, to zrób test VAG"iem i będzie wszystko jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli FIS pokazuje, że masz do przejechania 0km, to problem nie leży we wskaźniku, a w pływaku - należy go wyjąć, wyczyścić i obejrzeć, czy wszystko w porządku. W przeciwnym wypadku trzeba kupić drugi, np. ze szrotu. Oczywiście jeżeli teza o wskaźniku ma się potwierdzić, to zrób test VAG"iem i będzie wszystko jasne.

przy tankowaniu do pelna fis pokazywal do przejechania 560 km(i 3/4 baku na wskazniku w liczniku), teraz mam jakas 1,4 baku i przejechane kolo 400km i do przejechania 140km.

Jak sprawdzic wskaznik vag-com. Dopiero zaczalem przygode z vag i jestem zielony. Jak robie poszczegolne testy np zegarow to nie wyswietla zadnych bledow. Testuje wskazowki,wyswietlacze itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...