Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Centralny zamek nie otwiera drzwi kierowcy


ROBERT1970

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój problem polega na tym ,że ostatnio zauważyłem ,że nie za każdym razem centralny zamek otwiera mi drzwi od strony kierowcy, nie słychać, natomiast zamyka za każdym razem. Co należy sprawdzić , czy to wina pompki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój problem polega na tym ,że ostatnio zauważyłem ,że nie za każdym razem centralny zamek otwiera mi drzwi od strony kierowcy, nie słychać, natomiast zamyka za każdym razem. Co należy sprawdzić , czy to wina pompki ?

Może to http://a4-klub.pl/index.php?/topic/303816-otwieranie-drzwi-centralny-zamek/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identycznie ze swoją Audiczką, proszę o podpowiedź co to może być za usterka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie w a4 z 2009 roku. Na początku obiawy były takie ze od czasu do czasu nie otwierały się drzwi kierowcy z pilota. Teraz nie otwierają się wygóle z pilota i muszę używać kluczyka. W serwisie powiedzieli mi ze do wymiany zamek, ale nie jestem przekonany. Przez chwile miałem podobny problem z drzwiami tylnymi, ale już jest ok.

Jakieś sugestie jak rozwiązać ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamek do wymiany :hi: pewnie mikrostyk

czyszczenie pomoze ale na chwile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam podobny problem od pewnego czasu.

Posiadam Audi A4 B8, 2009 rok.

Pół roku temu z pilota przestały mi działać tylne drzwi lewego pasażera - po konsultacji z mechanikiem zdiagnozował zamek do wymiany.

Parę dni temu zacząłem mieć problem z drzwiami kierowcy i pasażera z przodu - nie wydaje mi się to na zbieg okoliczności że wszystkie zamki mi zaczynają wariować w tym samym czasie.

Drzwi kierowcy jestem w stanie otworzyć z kluczyka, natomiast pasażera się nie otwierają - tylko od czasu do czasu z pilota.

Rygiel po naciśnięciu nie zamyka dwóch przednich drzwi - można je otworzyć z zewnątrz i dioda w drzwiach się nie pali - co świadczy o tym że drzwi są niezamknięte.

Dodatkowo przy autoryglu samochód nie jest w stanie zamknąć wszystkiego więc przy każdym zwolnieniu słychać że próbuje.

Z pilota wszystkie drzwi się zamykają...

Mechanik sprawdził w komputerze i nie wykrył żadnych błędów - zaproponował znów zmianę zamka, czego nie jestem w 100% pewien.

Prośba o pomoc,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam podobny problem od pewnego czasu.

Posiadam Audi A4 B8, 2009 rok.

Pół roku temu z pilota przestały mi działać tylne drzwi lewego pasażera - po konsultacji z mechanikiem zdiagnozował zamek do wymiany.

Parę dni temu zacząłem mieć problem z drzwiami kierowcy i pasażera z przodu - nie wydaje mi się to na zbieg okoliczności że wszystkie zamki mi zaczynają wariować w tym samym czasie.

Drzwi kierowcy jestem w stanie otworzyć z kluczyka, natomiast pasażera się nie otwierają - tylko od czasu do czasu z pilota.

Rygiel po naciśnięciu nie zamyka dwóch przednich drzwi - można je otworzyć z zewnątrz i dioda w drzwiach się nie pali - co świadczy o tym że drzwi są niezamknięte.

Dodatkowo przy autoryglu samochód nie jest w stanie zamknąć wszystkiego więc przy każdym zwolnieniu słychać że próbuje.

Z pilota wszystkie drzwi się zamykają...

Mechanik sprawdził w komputerze i nie wykrył żadnych błędów - zaproponował znów zmianę zamka, czego nie jestem w 100% pewien.

Prośba o pomoc,

Pozdrawiam

Witam Panowie i u Mnie pojawił sie tan sam problem z drzwiami P P tyle ze u mnie to wersja angielska ,raczej nie ma to większego znaczenia , moje pytanie czy mozna w jakiś sposób sprawdzic bez demontażu poszycia drzwi ilu pinowe mam złącze zamka ? występowały chyba 5i6 pinowe ,rozglądam sie za zamkiem i nie wiem który zamowić a nie chce dwa razy drzwi rozbierac

Dzieki za wszelkie sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje zalac nie otwiarajacy sie zamek kontaktem w spray-u i jest poprawa - osobisci etak zrobiłem z zamkiem pasazera przod i jest ok.

Miałem ten sam problem, pomogła wymiana zamka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.miałem ten sam problem z drzwiami PP u mnie pomogło rozebranie zamka a mianowicie w środku są dwa małe silniczki które z łatwością można rozebrać i wyczyścić ponieważ posiadają one szczotki i komutator.u mnie był to strasznie zapylone ,po wyczyszczeniu wszystko działa.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma problem z zamkami które nie otwierają się z pilota to znam gościa koło Nowego Sącza który jest w stanie je naprawić. Miałem identyczny problem u siebie - 3 zamki nie otwierały się z centralnego, padały jeden po drugim w ciągu pół roku. Nikt w Krakowie nie chciał się podjąć naprawy zamka i proponowali wyłącznie wymianę na nowe... Jeśli ktoś jest zainteresowany to mogę podać kontakt do niego na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć I u mnie pojawił się ten sam problem- drzwi kierowcy się nie otwierają po otwarciu z pilota, dopiero po otwarciu od środka można się dostać do auta. Macie już jakieś rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy rozebrać zamek drzwi i wyjąć silniczki oraz je wyczyścić. U mnie padły wszystkie, po czyszczeniu minął rok i nadal wszystko działa. Ten sam problem był z siłownikiem wlewu paliwa, tam zacisna się sprężyna z trybami, ponieważ jest mało smaru, to też naprawiłem. Jedyne rozwiązanie to czyszczenie, używki nie ma co brać, bo problem wróci, a drzwi i tak trzeba rozbierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czasu jak nie naprawisz lub wymienisz zamka spróbuj robić tak:

przycisk odblokowania na pilocie pociągasz za klamkę (nie otwierają się) ponownie przycisk odblokowania i teraz ciągniesz za klamkę i powinny się drzwi otworzyć (chyba że zamek padł już całkowicie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest już od dawna znany. W rocznikach 2008 i początkach 2009 były wadliwe zamki . Problemem w nich jest jeden silniczek odpowiedzialny właśnie za otwieranie. Można poszukać samego silniczka lub wymienić zamek na ten poprawiony ale to wiąże się z wymiana wtyczki i przepinaniem pinów bo się różnią wtyczkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2018 o 11:23, man1eq napisał:

Jeśli ktoś ma problem z zamkami które nie otwierają się z pilota to znam gościa koło Nowego Sącza który jest w stanie je naprawić. Miałem identyczny problem u siebie - 3 zamki nie otwierały się z centralnego, padały jeden po drugim w ciągu pół roku. Nikt w Krakowie nie chciał się podjąć naprawy zamka i proponowali wyłącznie wymianę na nowe... Jeśli ktoś jest zainteresowany to mogę podać kontakt do niego na priv.

Witam, czy moglabym prosic namiary na tego mechanika? 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...