Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spreżyny -60mm/-40mm


inf1n1ty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Chodzi o sprężyny obniżające do a4 b5 sedan. Szukałem trochę na allegro i zastanawiam się jakie kupić, konkretnie chodzi o firmę i rodzaj obniżenia.
Mam teraz założone koło 17 cali i trochę brzydko wygląda prześwit między kołem a nadkolem.
Moje pytanie brzmi.

Jakiej firmy sprężyny kupić?

I jaki rodzaj obniżenia, -60mm czy -40mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chudy dzięki za info a polecisz jakąś konkretną firmę ? był bym bardzo wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam -60 przód, -40 tył, z tym,że na tylnych amorkach mam regulacje wysokości i troche go jeszcze opuściłem.

moja-audi_wenahsp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemmusz bardzo fajnie to wygląda, chciałbym osiągnąć taki sam efekt u siebie. :)
tylko bez amorów na samych sprężynach, gdzie na przód i tył wrzucę -60mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, nie wiem Ci sie uda stosując same springi do seryjnych amorków.Lepiej poszukaj jakiegos taniego uzywanego kita, ktory ma sportowe amory.

NA począku myslałem tez aby wrzucić same sprężyny np. eibachy sportline ale balłęm sie ze bedzie mocno podskakiwać na wybojach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ponawiam temat. Jeśli chodzi o te sprężyny -60 mm bo takie bym chciał. To jakiej firmy wybrać, żeby w razie gdyby seryjny amor był zasłaby dopasować do tych spreżyn inne amory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do - 60 seryjny na pewno będzie za słaby.. Możesz ryzykować i kupować MTS'y z 2 letnią gwarancją lub markowy używany KIT lub same amory H&R, KW, Koni, Weitec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro seryjne amory nie wytrzymają co powiecie o tym. czytałem opinie na temat tej firmy, ludzie nie narzekają i są zadowoleni.

może ktoś ma lub robił coś takiego proszę o opinie.

http://allegro.pl/zawieszenie-gwintowane-audi-a4-b5-sedan-avant-mts-i5188092892.html

czy jest to możliwe żeby je obniżyć -80mm w dół tak jak piszą czy to pic na wodę???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwint MTS jest podobno lepszy od KITU MTS (opinia z tego co wyczytałem, jak szukałem do siebie zawiechy). Chyba najlepszy miękki gwint z budżetowej opcji. Jak chcesz twardo to coś z TA..

Co do -80 niech się wypowiedzą inni, ale myślę, że dasz radę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwint MTS jest podobno lepszy od KITU MTS (opinia z tego co wyczytałem, jak szukałem do siebie zawiechy). Chyba najlepszy miękki gwint z budżetowej opcji. Jak chcesz twardo to coś z TA..

Co do -80 niech się wypowiedzą inni, ale myślę, że dasz radę...

No to super.

Nie chce twardego, właśnie chciałbym coś miekkiego i wpadł mi ten komplet w oko.

Jeśli chodzi o obniżenie, pisałem już do allegrowicza, jeśli potwierdzi że -80mm łapie się jeszcze na gwarancji biorę je bez wahania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem teraz nowy KIT MTS -40 i zobaczymy co to będzie.. Wcześniej kupiłem używany KIT KW, ale padaka niemiłosierna się okazała i odesłałem. Sprawdza się stare porzekadło, że tanie mięso to psy jedzą.. Rewelacji na tym MTSie pewnie nie będzie, ale nowy i dwa lata gwary.. Choćby te dwa lata wytrzymał za tą kasę to będę zadowolony, a wtedy może zdecyduje się na gwint :) na razie dla mnie ważny jest komfort i nie zależy mi na mega glebie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś napisać do mesiach uzyskasz niemieć za małe pieniądze jak za porządna firme

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z nim :) aktualnie nic nie ma, jedynie gwint, który mnie nie interesuje.. Już miałem dosyć szukania zawiechy.. Ponad miesiąc szukam.. a szkoda mi zimówek, bo z letnimi 17stkami czekam aż będzie zawias, bo komicznie to będzie wyglądało teraz.. Nie spróbuje to się nie przekonam.. Mam cichą nadzieje, że 2 lata wytrzymają te MTS'y (wiem, że to loteria) a jak bardziej przekonam się do gwintu, to wymienię te MTS'y :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z nim :) aktualnie nic nie ma, jedynie gwint, który mnie nie interesuje.. Już miałem dosyć szukania zawiechy.. Ponad miesiąc szukam.. a szkoda mi zimówek, bo z letnimi 17stkami czekam aż będzie zawias, bo komicznie to będzie wyglądało teraz.. Nie spróbuje to się nie przekonam.. Mam cichą nadzieje, że 2 lata wytrzymają te MTS'y (wiem, że to loteria) a jak bardziej przekonam się do gwintu, to wymienię te MTS'y :)

No to jak coś powiem Ci czy daje rade i wytrzymuje :D bo właśnie gwint z firmy MTS zawitał u mnie kurier przyszedł :) MAPET naprawdę szybko wysyła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja we wtorek zamówiłem koło 14 KIT MTS u niego.. Ile czekałeś?

EDIT: Właśnie dostałem maila, że paczka w drodze ;)

Edytowane przez sk8rudex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat. Kupiłem na próbę zestaw sprężyn obniżających za 300 zł z alledrogo. Obniżenie -60 przód - 40 tył. Chciałem podzielić się z Wami zdjęciami jak to wygląda przed i po. Auto stoi na 18 calowych felgach Ronal. Tył dalej troszkę za wysoko (mogłem pokusić się o -60 ale nie jestem pewien jak to będzie jak załaduje komplet pasażerów i jakiś bagaż). Jeśli chodzi o eksploatację to na razie jest wzorowo, jak będzie później dam znać. Pozdrawiam :)

20190725_074356.jpg

20190725_140322.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...