Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zestaw do renowacji kierownicy


tomasz102

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam standardową skórzaną kierownicę. Widać już po niej ślady zmęczenia. Z tego co udało mi się doczytać to użytkownik tego forum Griffe pisał o dobrych środkach do jej malowania, jednak nie znalazłem ich nazw. Prosiłbym też o pomoc w dobraniu odpowiedniego koloru.

Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez tomasz102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oddaj do ponownego obszycia. Stojąć przed podobnym problemem zdecydowałem się na właśnie taki krok i jestem mega zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam akurat sposób na odżwieżanie taki, że od czasu do czasu nakładam środek do pielęgnacji skóry jaki kupowałem do skórzanej kanapy. Są dwie buteleczki: jeden środek jest do czyszczenia, drugi do konserwacji. Skóra musi odpocząc po każdym kilka godzin, więc pierwszy np, nakładam po południu a drugi wieczorem. Efekt jest taki, że skóra matowieje, minus jest taki że kiera jest śliska. Gdybym miał tą chemię kupić tylko do kierownicy to trochę drogo wychodzi, bo za taki zestaw 120 zł, ale że multi zastosowanie to i auta skorzysta czasami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepiej obszyć. Skóra nowa , wygląd super i się nie ślizga. Same plusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup sobie farbke do skor renoskor za 5 zeta pomaluj i zobacz co ci wyjdzie jak lipa to oddasz do obszycia za bagatela 140zł, sa filmy w necie jak to ogranac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam akurat sposób na odżwieżanie taki, że od czasu do czasu nakładam środek do pielęgnacji skóry jaki kupowałem do skórzanej kanapy. Są dwie buteleczki: jeden środek jest do czyszczenia, drugi do konserwacji. Skóra musi odpocząc po każdym kilka godzin, więc pierwszy np, nakładam po południu a drugi wieczorem. Efekt jest taki, że skóra matowieje, minus jest taki że kiera jest śliska. Gdybym miał tą chemię kupić tylko do kierownicy to trochę drogo wychodzi, bo za taki zestaw 120 zł, ale że multi zastosowanie to i auta skorzysta czasami.

Trzeba wyjaśnić kilka rzeczy. Skóra sama w sobie powinna być matowa. To mieszanka olejków, tłuszczy, ludzkiego naskórka i innych "brudów" powoduje że skórzana tapicerka zaczyna robić się błyszcząca. Aby zniwelować ten efekt należy przede wszystkim skórę umyć (np. cleaner'em do skóry) a następnie nałożyć środek zabezpieczający.

Pod żadnym pozorem nie można dopuścić aby skóra na kierownicy była śliska po zastosowaniu jakiejkolwiek chemii, chyba że chcecie skończyć w rowie albo na jakimś słupie!

Ludzie trochę wyobraźni ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, to nie jest takie śliskie, że nie da się jeździć po tej chemii. Środki są dedykowane do skóry i gdybym miał utrudnioną jazdę to bym ich nie stosował. Tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja malowałem kierownicę zestawem do renowacji i efekt był całkiem niezły ale po niecałym roku farba się starła i znów była lipa.

Dlatego oddałem kierownice do obszycia do kolegi Reegi ego z forum i efekt jest mega wypasiony. Kierownica wygląda świetnie - wybrałem połączenie skóry gładkiej z perforowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej obszyć. Poprzedni właściciel mojego auta uskutecznił jakąś farbę zrobiłem kiedyś trasę 800km i miałem całe czarne dłonie, przy krutkich dystansach nie dostrzegłem tego.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam akurat sposób na odżwieżanie taki, że od czasu do czasu nakładam środek do pielęgnacji skóry jaki kupowałem do skórzanej kanapy. Są dwie buteleczki: jeden środek jest do czyszczenia, drugi do konserwacji. Skóra musi odpocząc po każdym kilka godzin, więc pierwszy np, nakładam po południu a drugi wieczorem. Efekt jest taki, że skóra matowieje, minus jest taki że kiera jest śliska. Gdybym miał tą chemię kupić tylko do kierownicy to trochę drogo wychodzi, bo za taki zestaw 120 zł, ale że multi zastosowanie to i auta skorzysta czasami.

Trzeba wyjaśnić kilka rzeczy. Skóra sama w sobie powinna być matowa. To mieszanka olejków, tłuszczy, ludzkiego naskórka i innych "brudów" powoduje że skórzana tapicerka zaczyna robić się błyszcząca. Aby zniwelować ten efekt należy przede wszystkim skórę umyć (np. cleaner'em do skóry) a następnie nałożyć środek zabezpieczający.

Pod żadnym pozorem nie można dopuścić aby skóra na kierownicy była śliska po zastosowaniu jakiejkolwiek chemii, chyba że chcecie skończyć w rowie albo na jakimś słupie!

Ludzie trochę wyobraźni ...

Skóra naturalnie jest matowa lecz skóra jest potem barwiona i pokrywana farbą wykończeniową i w zależności jaki efekt chcemy miec mozna wybrac mat, półmat i połysk :D

Co do malowania skóry na filmikach to tylko fajnie wygląda w rzeczywistości jest przy tym dużo więcej pracy. kierownice polecam wyjąć z samochodu, nie używać gąbek ściereczek itd itp. tylko pistoletu lakierniczego.

Edytowane przez Jaras-vr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej odać do obszycia:)Takie środki są krótkotrwałe więc szkoda kasy na to lepiej odrazu zainwestować w ponowne obszycie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej odać do obszycia:)Takie środki są krótkotrwałe więc szkoda kasy na to lepiej odrazu zainwestować w ponowne obszycie:)

rozumie że znasz to z praktyki??

Ja osobiscie robiłem renowacje skóry i 2 lata już tak jeżdze i nic się z nią nie dzieje - koszt całej operacji 25zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aceton

Lakier do skór

a na koniec daje się lakier bezbarwny

podstawą jest dobrze odtłuścić a potem rózno nałożyć lakier tak samo baze jak i bezbarwny.

używałem kiedyś gąbki i pędzelka jak to jest pokazywane często ale efekt był raczej słaby.

Polecam więc tylko i wyłącznie natrysk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pedzelkiem tez da sie ładnie zrobić i to bez wyjmowania kiery

Edytowane przez PRZEMEKC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, mnie efekt malowania nie zadowala. Kupiłem dobre preparaty colourlooka wydałem prawie 100pln a efekt mizerota w porównaniu do nowej skóry. Obszywamy, nie malujemy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..nowa skóra to skóra, wiadomo że to będzie lepsze od malowania, ale zawsze jest taka możliwość jak malowanko.

Edytowane przez PRZEMEKC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie obszycia kierownicy jaki to byłby koszt i np czy jest jakaś możliwość wybrania sobie wzoru na jaki chcemy żeby ona była obszyta ;-)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jak zniszczona jest kierownica, ja wcześniej w a3 miałem jasną ( piaskową ) i po pomalowaniu wyglądała świetnie, jak nowa, ale nie była bardzo zajechana. Jeżeli to są tylko delikatne przebarwienia według mnie można się bawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...