Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Navi Plus - defecte CD! - problem z navigacja


AdamsDH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zdobylem orginalne plyty CD z mapami blaupunkta do Navi Plusa z 1999 roku. Niestety po wsunieciu moja navi je czyta (nie slychac zeby sie krecila, jest tylko komunikat) i po chwili dostaje informacje, ze niestety nie mogl odczytac plyty. Po powrocie do radia na gorze ekranu mam napis defecte CD. Czy to oznacza ze czytnik uszkodzony czy moze, ze jedynie plyta nie jest czytelna?

Mam dwie plyty z mapami, ktore wygladaja jak nowe ale niestety obu czytnik nie widzi.

Czy to ktos mial podobny problem? Moze wystarczy czyszczenie lasera czy moze jednak jest to uszkodzenie bardziej powazne?

Prosze o pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adams czytałem na którymś poscie, że te plyty musza być nagrane z małymi predkościami, nie wiem jakie sa to oryginały może skopiowane z dużą predkością, ale spróbuj chwilę poczekać powinno wczytać.

Najlepiej sprawdzić u kogoś kto ma navi plus.

Ja mam inny problem, bo konsola nie chce przyjąć płyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść mechanicznie napęd jeśli nie pomoże to oznaczać będzie że masz padnięty napęd. Co do tej płyty rozumiem że to mapa nonDXowa tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, poczyszcze i zobacze co bedzie. A taka naprawa to droga impreza? :wallbash:

Plyty mam stare jak Swiat :-) ale chyba nonDXowe. Jak to poznac?

Mam Navi Plus z 1999 roku i z tegoz roku rowniez dwie ori mapy Blaupunkta.

Wlasnie dostalem maila od poprzedniego wlasciciela auta, w sprawie navi. Pisze mi, ze navi byla robiona w celu odblokowania TV aby dzialala w czasie jazdy i rowniez cos odblokowywal w navi i mowi, ze ten jego kumpel co tam majstrowal zapewnia, ze navi dzialala. To bylo jakis czas temu wiec mogla sie zabrudzic. Nie mam podstaw aby facetowi nie wierzyc bo bardzo uczciwie poinformowal mnie o stanie autka co sie potwierdzilo w 100% Wiec czyszcze i obadam sprawe.

Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adams to moze napisz trochę dokładniej gdzie są te śruby,żeby wykręcić navi, bo tez muszę dojść do napędu, który nie wciąga plyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tedan, ja wslasnie nie wiem jak to zrobic (jeszcze) i dlatego pytam. Knige Sam naprawiam mam na kompie aktualnie poza miejscem zamieszkania wiec nie moge sie posilkowac :-)

Pozdrawiam.

Jak naprawie/wyczyszcze to postaram sie to opisac i "How to"

[br]Dopisany: 20 Październik 2008, 09:28_________________________________________________A moze pomoglaby najpier plyta czyszczaca?

Sa one cos w ogole warte?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiała by być to płyta z "autostartem" bo wszystkie płyty czyszczące działają na zasadzie wyboru ścieżki (np. 2 czy tam którejś i dopiero laser jest czyszczony) a przecież RNS-D nie ma opcji przełączania ścieżek bo nie odtwarza ona sama w sobie płyt audio, ale takowej płyty nie widziałem... Co do tego czy coś jest warta to zależy od stopnia zabrudzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AdamsDH no i coś robiłes z tą navi?

Bo ja zamówiłem klucze -wyjmaki (4 szt.) na allegro, wkłdasz je w szczeliny na górze nad przyciskami "Display" po lewej i i nad tym z chorągiewka po prawej i to samo na dole i wyciagasz- proste. Teraz próbuję wyciągnąć tą część z mechanizmem wciagania płyt, bo okazało się, że mam płytę w środku i teraz nie mogę jej wyjąć. chcę jeszcz przeczyścić laser ale nie wiem gdzie on jest. Napisz co Ty zrobiłeś. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...