Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0 ALT ciężko odpala po nocy/ zimny


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z odpalaniem po dłuższym postoju, zwłaszcza po nocy/z rana. Auto kręci dobre 20 sekund i dopiero za 2-3 razem odpala. Jak odpali, mogę zgasić i zapali już od strzała. Wymienione wężyki podciśnienia i filtr powietrza. Odłączyłem akumulator na 2 godziny, podłączałem (odpalił od razu) i poczekałem na wolnych obrotach aż się nagrzeje do 90*C - nic to nie dało. Sprawdzone Vag i nie ma błędów. LPG wyregulowana.

Jak odpali to wskakuje na 900 obr, spada na 400 obr i wskakuje na 1200 obr. Następnie pracuje już ok i równo. Ma moc i jedzie normalnie. Mam wrażenie, jak się już nagrzeje, że na LPG jedzie lepiej jak na benzynie.

Co jeszcze może być przyczyną? Jak pojeździłem na benzynie ze 20 km to rano odpalił ok, ale akurat wtedy było ciepło z rana(+8). Co jeszcze może być przyczyną? Od czego zacząć sprawdzanie?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z odpalaniem po dłuższym postoju, zwłaszcza po nocy/z rana. Auto kręci dobre 20 sekund i dopiero za 2-3 razem odpala. Jak odpali, mogę zgasić i zapali już od strzała. Wymienione wężyki podciśnienia i filtr powietrza. Odłączyłem akumulator na 2 godziny, podłączałem (odpalił od razu) i poczekałem na wolnych obrotach aż się nagrzeje do 90*C - nic to nie dało. Sprawdzone Vag i nie ma błędów. LPG wyregulowana.

Jak odpali to wskakuje na 900 obr, spada na 400 obr i wskakuje na 1200 obr. Następnie pracuje już ok i równo. Ma moc i jedzie normalnie. Mam wrażenie, jak się już nagrzeje, że na LPG jedzie lepiej jak na benzynie.

Co jeszcze może być przyczyną? Jak pojeździłem na benzynie ze 20 km to rano odpalił ok, ale akurat wtedy było ciepło z rana(+8). Co jeszcze może być przyczyną? Od czego zacząć sprawdzanie?

Kolego sprawdz filtr paliwa miałem to samo po wymianie wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie reduktor puszcza i zalewa . Z po długim postoju mieszanka jest za bogata i tak się dzieje. Przerabiałem u siebie i to było to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie masz rację, gaz był ustawiony za nisko bo na 28* i prawdopodobnie to wykończyło reduktor. Teraz przestawiony na 35* i jeżdzi o wiele lepiej. Tylko teraz mrozy się kończą i będzie problem ze sprawdzeniem, czy to na pewno to było. Jak nie to jeszcze zostanie czujnik temperatury za silnikiem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podłączenia się do tematu. Mam podobne objawy, przy 15st pali od strzała a poniżej 10 juz na 2, 3, 5 razy. Martwi mnie tylko to ze nie ma gazu (tzn nie przełącza na gaz bo go nie ma) a on dalej nie chce odpalać.  A powiedzcie mi w jaki sposób mogę sprawdzić czy reduktor puszcza i zalewa silnik? Czujnik temperatury wymieniłem i nic to nie dało.  Z góry dziękuję za wypowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich! Podłącze się pod temat aby nie zakładać kolejnego.

Posiadam A4 B7 Sline z nieszczęsnym silnikiem 2.0 ALT 131KM + LPG, przebieg 280tyś km, pobór oleju ponad 1litr na 1000km.
Do czego zmierzam, potrzebuje tym dojeździć do wiosny, gdyż wtenczas planuję swaap na 1.8T.  Problem pojawił się po wizycie u gaziarzy. Naprawili mi przełączanie się samochodu na gaz. Teraz gdy samochód postoi całą noc, a pojawiły się teraz ujemne temperatury, nad ranem ciężko jest go odpalić - strasznie długo kręci, trzeba piłować nim zapali. Wczoraj wskoczyła temperatura na około -5 stopni, i dziś rano pojawiła się na FISie "czerwona lampa alladyna" odnośnie braku oleju, bądź braku ciśnienia oleju - nie zwróciłem dokładnie uwagi ponieważ spieszyłem się do pracy. Po dłuższym piłowaniu, samochód zapalił i lampa alladyna znikła. Problem z odpalaniem jest podobny do sytuacji gdy mamy rozładowany akumulator, problem w tym, że akumulator mam nówkę, ma może 3miesiące. Bardzo proszę Was o pomoc, może ktoś miał taki problem ze swoją audiczką. Niestety ręce opadły już do tego silnika...
Pytanie czy LPG może mieć wpływ na odpalanie samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Długie odpalanie po nocy może być spowodowane:

W dniu 13.04.2015 o 16:24, jacek70 napisał:

Prawdopodobnie reduktor puszcza i zalewa . Z po długim postoju mieszanka jest za bogata i tak się dzieje. Przerabiałem u siebie i to było to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2018 o 11:18, Lucca More napisał:

Pytanie czy LPG może mieć wpływ na odpalanie samochodu?

Owszem może tak jak to już pisałem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...