Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[All] Co ile wymieniacie swiece (przy zagazowanych) ?


tomaszu

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie, co ile srednio wymieniacie swiece i ewentualnie przewody? Od dluzszego czasu mam problemy z gazem (sekwencja), gazownicy niby cos tam robia, komputer pokazuje dobrze, a jest caly czas zle. Swiece wymieniane byly ok 15tkm - to dawno czy nie? Moze jeszcze przewody, sam juz nie wiem.

Tak czy siak to obiecuje sobie, ze nigdy wiecej samochodu na gaz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak że przy gazie jest ważne żeby była elektryka w porządku szczególnie świece i przewody WN. A świece możesz wymienić to jeszcze zależy jakiej firmy bo to tez ważne ja osobiście jeżdżę na NGK i jest git. Przejechałem na nich już blisko 20kkm i narazie nie widze jakiś złych objawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

ja tam mam sekwencję i jest za***iście. Po prostu twoi gazownicy są do pupy ;)

Osobiście świece wymieniam co 15 tys km.

Powiedz co ci się dzieje z tym gazem, może pomożemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja sie podlacze :) ... jak swiece i kable sa do du... to auto prawie nie jezdzi :D a u mnie swiece i kable w porzadku ale telepie calym samochodem na wolnych obrotach na biegu jalowym tak jakby sie dusil ale obroty nie skacza ... gazownicy mowili ze mieszanka w porzadku ze czasy wtryskow tez ok ale mi sie wydaje ze to moze wtryskiwacz ktorys od gazu ... co wy na to? poduszka pod silnikiem tez ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
to ja sie podlacze :) ... jak swiece i kable sa do du... to auto prawie nie jezdzi :D a u mnie swiece i kable w porzadku ale telepie calym samochodem na wolnych obrotach na biegu jalowym tak jakby sie dusil ale obroty nie skacza ... gazownicy mowili ze mieszanka w porzadku ze czasy wtryskow tez ok ale mi sie wydaje ze to moze wtryskiwacz ktorys od gazu ... co wy na to? poduszka pod silnikiem tez ok

objaw tylko na gazie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RACZEK kity ci wciskaja ja mialem identyczna sytuacje, regulacja czasow i mieszanki pomogla.

sprawdz jeszcze szczelnosc przewodu od wtrysku do kolektora

wymiana swiec nic nie da ja mam ori swieczki przejechalem juz na nich na gazie ok 35000 i cykaja bez problemow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ... objaw tylko na gazie ... tzn jak troszke pojezdze na benzynie to wszystko wraca do normy ale jak tylko silnik jest cieply i przelacze na gaz to odrazu telepawka ... widze ze gazownicy beda mieli co robic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
tak ... objaw tylko na gazie ... tzn jak troszke pojezdze na benzynie to wszystko wraca do normy ale jak tylko silnik jest cieply i przelacze na gaz to odrazu telepawka ... widze ze gazownicy beda mieli co robic :D

no to tutaj jak najbardziej wina po stronie instalacji. Sprawdzałeś błędy Vagiem? Jak twój katalizator? Co do wtryskiwacza to jeśli byłby walnięty to instalacje nie powinna w ogóle się włączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi kazali wymieniac swiece co 15TYs km. bo tylko wtedy przedluzaja mi gwarancje na instalke... ostatnio wymienilem po 14 i okazalo sie ze 2 swiece sa pekniete a silnik strasznie wibrowal... co sie okazalo niektorzy gazownicy zakladaja swiece bezynowe zamiast gazowych ktore wytrzymuja wieksze temperatury jakie wystepuja w silniku podczas spalania na gazie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w świecach do gazu jest tylko jedna. Mają mniejszą przerwę między elektrodami. Ciepłota świecy musi pozostać taka sama, inaczej mogą być problemy z pracą silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze ja wczesniej zmienialem co 10-12tys km swiece jak jeszcze nie mialem gazu i wszystko robilem w autoryzowanym serwisie Lellek i jak zalozylem gaz to powiedzialem ze dzien wczesniej robilem przeglad w serwisie i ze swiece sa nowe... wiec jak nie chcialem to nie zmieniali i po 14 tys. km. dwie swiece byly pekniete... nie wiem dalczego ale ze swiacami "gazowymi" nie mialem takiego problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja sie podlacze :) ... jak swiece i kable sa do du... to auto prawie nie jezdzi :D a u mnie swiece i kable w porzadku ale telepie calym samochodem na wolnych obrotach na biegu jalowym tak jakby sie dusil ale obroty nie skacza ... gazownicy mowili ze mieszanka w porzadku ze czasy wtryskow tez ok ale mi sie wydaje ze to moze wtryskiwacz ktorys od gazu ... co wy na to? poduszka pod silnikiem tez ok

A jakiej firmy jest twoja instalacja gazowa ? może ci pomogę.. Jesteś ze Śląska ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

helow qrde jazrobilem na gazie 30 tys - raz wymienialem swiece ale nie mialem bjawow krecenia dluuugoo mam sekwencje i powiem szczerze ze warto wylozyc wiecej za instalacje jak sie jezdzi:) bo koledzy maja zwykle i co chwile wizyty u gaziarza ... :quattro:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 tyś na instalce LPG, wcześniejszego przebiegu nie znam a tak wygląda świeca

http://img127.imageshack.us/my.php?image=swiecjq1.jpg

Wygląda dobrze jeszcze pojeździ kilka tyś :tongue:

Nie wygląda dobrze, bo musiałaby mieć kolor elektrody piaskowy(ciemnożółty) przechodzący w białawy a jest czarny od nagaru jest za zimna świeca i się nie samooczyszcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...