Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Fotoradar i Straż Miejska


DAWIDBORI

Rekomendowane odpowiedzi

kurde czy jest to wszystko legalne ze pozyczaja sobie fotoradar przenośny z właścicielem i cykaja sobie zdjęcia ?? Mieszkam na Śląsku w małym mieście Skoczowie i zaliczyłem już 2 zdjęcie i zarobiłem 10pkt karnych i zapłaciłem już 300zl i jestem ciekawy czy to wszystko odbywa się zgodnie z prawem czy nie bo przecież nie jest to policja a kasa z tych mandatów trafia do Gminy Skoczowa naprawde kto coś wie na ten temat niech sie wypowie bo jak nie obiecuje rozwale im ten "śmietnik" bo tak to właśnie wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

straż miejska dostała dużo nowych uprawnień i myśle że łapanie fotoradarem jest legal nawet często widać mieszanki policjant i strażnik. :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde czy jest to wszystko legalne ze pozyczaja sobie fotoradar przenośny z właścicielem i cykaja sobie zdjęcia ?? Mieszkam na Śląsku w małym mieście Skoczowie i zaliczyłem już 2 zdjęcie i zarobiłem 10pkt karnych i zapłaciłem już 300zl i jestem ciekawy czy to wszystko odbywa się zgodnie z prawem czy nie bo przecież nie jest to policja a kasa z tych mandatów trafia do Gminy Skoczowa naprawde kto coś wie na ten temat niech sie wypowie bo jak nie obiecuje rozwale im ten "śmietnik" bo tak to właśnie wygląda

spoko.mnie tez złapali ale zaplacilem 50 zł i 2 pkt.nie zauważyłem ich bo juz ciemnawo było ale za to zauważyłem ,że w dzien jak stoją to widac ich juz z daleka :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko spoko ale skad wziales 50zl i 2 okt :mysli:[br]Dopisany: 16 Październik 2008, 21:28_________________________________________________i nie widac bo ostatnio stało auto a przed nim był radar i za h....a nie było widać a złapali mnie 100m dalej od pierwszego mandatu:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zauważysz że Ci cyknęli fotkę zawracaj do nich gadać

zawsze się da dogadać z mandatem a co najważniejsze z pkt. (przynajmniej w moich okolicach tak jest)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie orientuje to straz miejska nie ma prawa nakladania mandatow w innej sytuacji niz na zakazie parkowania badz zakazie ruchu, w ten czas Ci moga dac, pod zadnym innym wzgledem nie, jesli auto znajduje sie w ruchu to moga Cie zatrzymac i dac mandat tylko za wjazd pod znak zakaz ruchu, w innych sytuacjach nie moga cie zatrzymywac przykladowo brak pasow czy przejechanie na czerwonym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dogadac nie da rady:/

bo gadać trzeba umieć

a fotopstryk jest ustawiony ze powyzej 20 przekroczonej predkosci cyka i najmniejszy mandat 100 i 4pkt taki mialm pierwszy bo zmiescilem sie 30 a powyzej jest 200 i 6

jak jest ustawione to zależy tylko od nich

często ustawiają poniżej dozwolonej prędkości aby pstrykąć wszystkich jak leci w następstwie czego wybierają zdjęcia dobre z niezapiętymi pasami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym radził przed zapłatą dokładnie sprawdzić jak to na prawdę jest z tą strażą miejską czy mogą czy nie używać fotoradaru.... jakiś czas temu było o tym dosyć głośno... jak straż miejska zaczęła wyskakiwać z tymi radarami posypało się mnóstwo skarg itd... i potem z tego co sobie przypominam wprowadzono poprawki w prawie i używać radary mogła tylko policja... i na tym się skończyło... więc być może jest tak że straż miejska na chwilę obecną nie ma prawa cykać fotek... ale u nas tak szybko wszystko się zmienia..że radzę się upewnić zanim zapłacisz...zresztą po roku dostaniesz 10-20zł wiecej wiec nie ma się co spieszyć :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tam zapierdzielam przez Skoczów już 5 lat i cisza :decayed: tylko przy fotoradarze naprzeciwko Orlenu hamuje :naughty:

tak czesto nas odwiedzasz?? :naughty:

spoko spoko ale skad wziales 50zl i 2 okt :mysli:[br]Dopisany: 16 Październik 2008, 21:28_________________________________________________i nie widac bo ostatnio stało auto a przed nim był radar i za h....a nie było widać a złapali mnie 100m dalej od pierwszego mandatu:/

mialem 70/50 i dali 50 zł i 2 pkt :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w czerwcu 2006 fotoradar pstryknał mi fotkę na DK1 jak jechałam do Katowic, dostałam ją ze Straży Miejskiej w Kamienicy Polskiej, wysłałam faxem oświadczenie, w którym przyznaję się do popełnionego wykroczenia, mandatu nie zapłaciłam.

do dzisiaj (póki co) cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobną sytuację w lipcu tego roku, również śmigałem DK1 w kierunku Katowic i w Kamienicy Polskiej coś błysnęło, po jakimś czasie przyszedł liścik polecony od dzielnych strażaków miejskich :polew: którzy zaproponowali mandacik w wysokości od 100 do 200 zł odesłałem, że się przyznaje do wykroczenia i po jakimś czasie do domku dostałem mandacik który uregulowałem w urzędzie pocztowym...stówkę. Po tym zdarzeniu zainwestowałem w cb radio i na razie jest git...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta straż to i mi zaszła za skórę zrobili mi fotę z tyłu auta i 33 k/h więcej 200 złociszy i 6 pkt. Złożona apelacja że nie pamiętam kto prowadził bo twarzy nie widać i zmniejszyło się do 100zł i 0 pkt :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...