Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 BLB] Gokart w Avancie 260KM/500Nm [DTM, gwint Vogtland, BBS 19”, heble S4, custom wydech SLG]


mravel

Rekomendowane odpowiedzi

Co do samochodu to nie będę się zbytnio opisywał, powiem tylko, że kupione okazyjnie w 2013 r. po wymianie wszystkiego co się psuje plus przeróbce pompki oleju na model z silnika 1.9 tdi. Auto miało jednego właściciela w PL, kupione zostało na firmę. Poprzedni właściciel sprowadził je osobiście i auto wziął w leasing. Jest nawet raport rzeczoznawcy (wymogi leasingu).
Autko genialne, bardzo wygodne. Jeżeli będę zmieniał to tylko na większe CCCO lub Volvo.

Wszyscy narzekali na ten silnik, a dla mnie jest on normalnym dieslem, który dzieli swoje słabości z innymi nowymi dieslami. Jeżeli ktoś dba o samochód i w niego inwestuje, a nie robi auta u Janusza po kosztach, to nie ma co narzekać. Auto z uwagi na 3 w rodzinie traktowane z dużą troską. Części z najwyższej półki. Wymiana na czas. Olej co 10k km. Pomimo posiadania "nowszych aut" uważam, że to Audi daje największą frajdę z jazdy. Jest bardzo przewidywalne, lata przyklejone do drogi i wcale nie odstaje mocowo od mocniejszych aut w rodzinie objeżdża obecnie nowsze auto w rodzinie (BMW 330e). 

Wyposażenie seryjne to prawie pełen S-Line bez pakietu zewnętrznego. Zawias 1BV dawał swoje odczuć na polskich drogach, ale jeżeli jest równo, to Audi leciało jak przyklejone. Obecnie założony gwint Vogtland'a z wymienionymi amortyzatorami z tyłu na Bilsteiny (całość nowa). 
Największy minus to brak quattro. Na mokrej nawierzchni potrafi booksować kołami na 4 biegu. Przy ok 340k km dopadła mnie bolączka 16V czyli pęknięta głowica przy końcówce świecy żarowej, która została ujawniona podczas wymiany uszczelniaczy zaworowych (auto dymiło na niebiesko przy odpalaniu). Wymieniono głowicę na nową (!) marki AMC. Dodatkowo wymieniono zawory i inne elementy pod pokrywą zaworów. Wyczyszczono kolektor dolotowy z nagaru. Po tej inwestycji auto skierowano do FMotors do Gdańska na zmianę turbo na większe GTB 2056 i wykonanie dolotu z kwasówki z centralnym FMIC. Wcześniej wydech został zrobiony w SLG Garage od turbo do tłumika końcowego. Na moje życzenie włożono katalizator sportowy. Obecnie, z uwagi na niewyrabiające wtryski, auto posiada moc tylko 220KM i 430Nm. Auto miało po tej operacji 220KM i 430Nm bowiem wyższe wartości blokowały wtryski. Wymieniono wtryski na Firady HF25 HF120 bo wykonawca się pomylił i zamiast mniejszych zamówionych podesłał grubsze. Podczas strojenia w WWE Tuning u Adriana auto wypluło 265KM i 493Nm. 

Na chwilę obecną auto posiada już pełen pakiet S-Line. Zderzak z przodu pochodzi z wersji DTM i został zakupiony w kolor. Kratki w zderzaku wykonane przeze mnie pod halogeny. Oryginalna dokładka z carbonu.

Nie jestem z zawodu mechanikiem ale osobiście dbam i nadzoruje pracę przy moich autach. W tym audi 90% prac wykonałem sam lub z pomocą doświadczonego mechanika. 
 

Się dzieje lub się wydarzyło:

 

SILNIK i NAPĘD
- mapa silnika + turbo - DONE obecnie BIG turbo GTB 2056v plus FMIC

- map sensor 4 bar 0281006059 - DONE

- pompowtryski na Firad HF120 (zakupiłem HF25, zapłaciłem za HF25 a dostałem HF120) - DONE

- wymiana skrzyni biegów JWS posiadającą dłuższe przełożenia - DONE

- customowy wydech z kwasówki by SLG Street Lane Garage z sportowym katalizatorem - DONE

- wymiana głowicy na... nową AMC - DONE
- wymiana docisku na Sachs Performance + kevlar od Radzikowskiego - DONE

- pełne plastiki w komorze silnika - DONE

 

ZEWNĄTRZ

- zderzak z z S-line lub DTM - DONE Kupiony w kolor plus ORYGINALNY spojler DTM z carobon'u
- spoiler na klapę S-line - DONE

- gwint - DONE marki Vogtland nówka sztuka (26 maja 2021 - wymiana tylnych amorów na Bilstein B8)

- ori hak wpinany + bagażnik rowerowy na hak Thule'a - DONE
- BOX dachowy Thule Spirit lub Dynamic - DONE
- dokładka zderzaka tył S-Line - DONE

- swap hebli z 320/288 na 345/300 - DONE

- Eibach Pro-spacer 22 mm na ośke z tyłu - DONE 
- stabilizator tył od RS4 (obecnie 1BV) - DONE

 

WNĘTRZE

- RSN-E Led - zmiana planów wjechał Pioneer Z7200DAB z windą + antena DAB+ + bezprzewodowy Apple Carplay
- iDension do iPod'a - DONE - zmiana planów 

- kompletne BOSE - DONE
- wkład na kubki do podłokietnika - DONE
- schowki pod fotele- DONE
- elektryczne ogrzewanie postojowe DEFA - DONE

- zastaw TPMS - DONE

 

W aucie zrobiono kolejny SWAP hamulców, tym razem na ORI S4 czyli 345/300, żadnych kompromisów i zacisków z T5. Tarcze nawiercane Rotingera z klockami Hella Pagid. Nie ma porównania do oryginalnych 288/245 czy nawet 320/288 które włożyłem niedługo po zakupie. Według notatek w auto włożono w same części i mody od dnia zakupu ponad 40k pln. 

Na lato założone felgi ori BBS CH-R 19" ET 35 8.5J z oponami 235/35/19. Na zimę ori 18 audi z oponami 225/40/18.
W dalszej części wątku na bieżąco aktualizowane postępy prac i nowe zdjęcia. 
 

Było zaraz po zakupie na zakupionych specjalnie do niego BBS'ach - lato 2015

17155598832_00c30ed40f_z.jpg

Październik 2017.

 

IMGP2499.jpg

 

Zima 2022 / 2023

 

IMG_5204.jpg

 

2 listopada 2023

DSC_8717_DxO.thumb.jpg.117f1352b1a9168d6c47db07c3175b45.jpg

 

DSC_8723_DxO.thumb.jpg.b59abf381abbe03683d437625f6d0ae6.jpg

 

DSC_8743_DxO.thumb.jpg.99f099977abf71b6efeb249c2a26fa8c.jpg

 

DSC_8787_DxO.thumb.jpg.2bd2a98536908100ee597072cf02f7fa.jpg

 

DSC_8791_DxO.thumb.jpg.cf8dec912a42e07d912f08f22c2ff43c.jpg

Edytowane przez mravel
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne autko :thumbup1: tu masz racje ze Zawias 1BV daje swoje odczuć na polskich drogach, ale jeżeli jest równo, to Audi leci jak przyklejone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny avant. :thumbup1:

Skąd przytargałeś? Są bixy, a nie ma sprysków.. :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa Bixy to radosna Twórczość poprzednika, niestety zapomniał o spryskach i poziomowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeden z lepszych modów masz gratis, teraz tylko dosztukować resztę żeby było jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi fajna.

Daj normalne foto od przodu bo mam bardzo podobną a4kę i widzę że masz czarny gril co mi chodzi po głowie - więc chętnie zobaczę jak to się komponuje do srebrnego koloru zanim swój okleję/pomaluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki

to samo będzie u mnie - tym foto się przekownałem

Widzę że jest w macie - oklejony czy malowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grill jest malowany, tylko ta ramka na której siedzi rejestracja jest obklejona folia - widać na zbliżeniu, efekt bardzo ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

felg ze zdjec juz nie ma, jak dobrze pojdzie to do konca tygodnia wrzuce fotki z obuwiem made by BBS Motorsport 19'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem od miłośnika,oryginały. Specjalnie pojechałem je odebrać, aby przekonać się, że wszystko jest tak jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi siadły super. Czarne w srebrnym pasują jak ulał :)
Zmieniłbym relingi na czarne, pasowało by do czarnych ramek wokół szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi siadły super. Czarne w srebrnym pasują jak ulał :)

Zmieniłbym relingi na czarne, pasowało by do czarnych ramek wokół szyb.

tez zauwazylem ten temat po zalozeniu. Jak znajde chwile zobacze co da sie z tym zrobic. Kapsle tez bym od razu przyciemnil ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby zdjęcia są a auta całego się obejrzeć nie da. Koła są a ich nie widać na foto. Chyba się upierdliwy robie.

Pokaż foto środka.

Niech służy i cieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie stoję i chyba Twoje autko oglądam, przed czerwonymi bramami :wink: Ładne, ładne :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo podjechalem do kolegi na Ursus :) dzięki MAT1000


Dziś zajechał zderzak w kolor z Audi DTM. Grill zostaje mój czarny, szukam zaślepek sprysków sline w kolorze LY7W gdyby ktoś miał na sprzedaż i części do uzupełnienia sprysków (pompka, spryski itd.). Kratki na dole zostaną przerobione na wzór RS'a żeby moje halogeny weszły. Ktoś na forum zakładał taki zderzak do siebie?

qpjvw3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...