Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak mocy, silnik zabrudzony olejem.


ozimmm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
dziś w trasie nagle opadł z sił, i jak dodaje gazu to "sycy" jakby pękł przewód cisnienia od turbiny ( Turbo sprawne, sprawdzane)
sycy tylko przy dodawaniu gazu, a jak jadę normalnie 100 to momentami łapie przez chwilę zamulenie.
po zdjęciu osłony, to "coś" było zakichane olejem czy może on być sprawcą całego zamieszania ?
i w ogóle co to jest ?

622809dcc91c9046med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o Panie droga rzecz...
cały czas to samo, zdaję mi się że on gdzieś łapie lewego powietrza..
tylko teraz bądz mądry i to znajdz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlaśnie nie dymi, znaczy dymi jak każdy diesel. Ale żadnego większego przydymienia nie ma. Rozkrece ale dopiero w poniedziałek.. i dam znać.

Jakąś mała pospowiedz jak to rozkręcić?

Edytowane przez ozimmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuu z rozkręceniem jest trochę zabawy bo musisz rozkręcić górną pokrywę silnika, od kolektora 2 śruby, iale poradzisz sobie, Jak wyjmiesz zawór egr to przeczyść go w środku może być zanieczyszczony.

Ja miałem to samo okazało się że ta gruszka nie pracuje bo jest pęknięta za używano dałem 70 zł za nową na zamówienie grubo ponad 100 zł krzyczeli, sprawdzisz ją kawałkiem wężyka wdmuc**jąc i wydmuc**jąc powietrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta czarna gruszka jest od klapy gaszacej . Zawór EGR mozna wyczyscic wcale mu to nie zaszkodzi,podepnij auto pod kompa i w droge. logi prawde powiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w tym rzecz, że na kompie zero błędów. Jutro zaczynam zabawę dzis niestety praca.

Dobra wracając teraz zauważyłem ze trochę bardzo dymi.. tylko nie wiem czy na biało czy czarno, ciemno jest i nie widziałem.

Diagnoza?

Edytowane przez ozimmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobny objaw był ostatnio, pare dniu temu. Syczaał przy dodawaniu gazu po przekroczeniu a 120 zmuła i turbo w trybie awaryjnym i lipa.

Szybka diagnoza pod audice a tam od turba waż pęknięty do rury dolotowej która idzie do itnercoolera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w tym rzecz, że na kompie zero błędów. Jutro zaczynam zabawę dzis niestety praca.

Dobra wracając teraz zauważyłem ze trochę bardzo dymi.. tylko nie wiem czy na biało czy czarno, ciemno jest i nie widziałem.

Diagnoza?

a na podstawie czego ta diagnoza ma byc?

napisal jeden z kolegow o logach?

inny o szukaniu nieszczelnosci w dolocie? :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...