Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ford Mondeo MK IV 2012r. Sport 2,0 TDCI 163km werjsa limitowana


kivlov

Rekomendowane odpowiedzi

Od dnia wczorajszego tj. 10.04.2015 jestem w posiadaniu nowego pojazdu Ford Mondeo MK IV 2012r. z silnikiem 2,0 TDCI 163km. Jak widać na zdjęciach jest to wersja limitowana Champions League. Autem z salonu wracałem wczoraj wieczorem. Jestem pod niesamowitym wrażeniem.

Więcej napisze jak ochłonę.

ec11f89f0fcfc459med.jpg

e87be5d41c603d2fmed.jpg

1cdf0858e47b5dc8med.jpg

e029b40ec8c4650bmed.jpg

cf3184263a95eda0med.jpg

0de1baec55ec373dmed.jpg

5d25750b6fdeb36fmed.jpg

3ae02de5ec96fc4dmed.jpg

5c907f38a00e9841med.jpg

2d8184afa1c29e03med.jpg

ae0bc48bf453a154med.jpg

14b4b31b5a370033med.jpg

03357a12657aa3ccmed.jpg

fe750ae6feef3346med.jpg

081316d0766b1c0fmed.jpg

1e4253e616f70c0bmed.jpg

3002fd9b94961cddmed.jpg

236916670b5601dcmed.jpg

42fcfc2b8e33de6cmed.jpg

31276ab4f0c71d7bmed.jpg

8bf0f77a0cf544aemed.jpg

8f43fca9559b2be3med.jpg

850d5c40d058d882med.jpg

65fa64978f3eeaf6med.jpg

01738b40715e06f2med.jpg

a5c7d789dec687f8med.jpg

6f93bb3ba49d715bmed.jpg

ae0bc48bf453a154med.jpg

Edytowane przez kivlov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna wersja,kufer przepastny :thumbup1:

a jak prowadzenie tej lochy w porównaniu do a4 b6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że będzie ociężały na zakrętach, gdyż jest dużo większy,ale w Mondeo mam zawieszenie Sport i trzyma się drogi jak szalone. Dużo lepiej niż Audi - nie ta technologia :). Ma dużo mocy, ale naprawdę nie chce się z niej korzystać, ponieważ czuć taki spokój w środku, że trzeba się tylko delektować jazdą. Naprawdę cudowne auto już na wypasie wiec do zrobienia w zasadzie nie ma co, ale zapewne coś się znajdzie, bo to co robiłem z Audi to była fajna zabawa, a tu już wszystko mam. Bagażnik robi wrażenie po opuszczeniu siedzeń to już nie mówię co tu się dzieje. Muszę się przyzwyczaić do skrzyni 6. Jest trochę machania lewarkiem, ale jako, że pojazd ma 163km więc jest bardzo elastyczny. Boje się o mandaty - nie czuć prędkości kompletnie. Jestem mega zadowolony z zakupu. Oby wszystko cały czas w nim działało.

Chciałem kupić cały czas Audi a4 B8, ale w środku nie zrobił na mnie wrażenia i do tego bardzo małe. Później chciałem kupić BMW F10, ale jako, ze mam w planach budowę wolałem zaoszczędzić trochę pieniędzy. Prawię kupiłem Skodę Superb, ale jednak Mondeo fajniejsze auto. Warto dopłacić do wersji sport!

Chcę pomalować zaciski hamulców na taki kolor podobny do auta, macie jakiś godny polecenia produkt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak zawiecha wybiera nierówności w porównaniu do a4 b6? bardziej twarda czy miękka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że mam s-line to dużo przyjemniej w mondeo się jeździ wersja zawieszenia sport. trzyma się lepiej drogi i jest dużo, ale to dużo ciszej i lepiej jest na dziurach, ale to dużo większy wóz. To tak jakby porównywać A4 z A6. Uważam, ze A4 B6 to bardzo udany model Audi. Jak go sprzedam będę za nim tęsknił. tyle pieniędzy i serca w nie włożyłem, że ze smutkiem patrze na swoje ogłoszenie, ale taka jest kolej rzeczy. Wracając do prowadzenia w Mondeo to układ kierowniczy to inna półka i wspomaganie również. Czuć precyzję w prowadzeniu. Z parkowaniem będzie trudno ze względu na gabaryty, ale kierownica jest bardzo wygodna, a więc kręcenie do parkowania bardzo przyjemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mondeo jak mondeo.. ;) fordy nie są złe, dopóki nie przychodzi kosztowna wymiana dwumasu i wtrysków :decayed: te części w fordzie są droższe niż w audi :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to może w mk4 jest taniej.. bo w mk 3 dwumas to 3 tys, w focusie 2010 ostatnio płaciliśmy 3,5 tys... o wtryskach już nic nie mówię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po odpaleniu, obroty falowały i trzymały ok 500 obrotów.. po chwili układało się już normalnie, poza tym dymił jak smok :facepalm: ale ja nie miałem dpf (rocznik 2004)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nowy samochód więc jeszcze pewnie dużo czasu minie, aż coś zacznie się dziać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem MK3.... był fajny ale właśnie awaryjny dwumasa.... 2,8tys wtryski.... 1250zl jeden :)...

natomiast ojciec kupił MK4 na blogu mozna zobaczyć jak się preztuje...

silnik PSA robi robotę mimo ze ma 23KM mniej... naprawę fajne auto, pieknie sie prowdzi cicho... elsatyczny .... nooo tak sie powinno prowadzić auto tego typu ... :)

jedyna wada szybko zabija przednie opony :) .... ale ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dać link bezpośrednio do tego mk4

Przed sekunda dokonałem zakupu:

CarPro Wool Wash Mitt - rękawica do mycia

Wet Wet Look - Jasmine - ręcznik do woskowania

Trochę to kosztuje, ale mam nadzieję, że warto dbać o nowe auto. Wosk zamówię jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://carsdetailing.blogspot.com/2014/05/czarne-mondeo-na-powoke.html podaje poprawny link bo już znalazłem. Coś pięknego. niby nowe auto, a ile można jeszcze wycisnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą dwa linki :)

Macie jakąś sprawdzoną farbę na zaciski. Szukam pod kolor auta czyli coś jakby czerwony, albo bordo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...