Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie zalacza sie klima po zimie


Matt V

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tak jak w temacie probuje od 2 dni schlodzic w srodku auto ale bezskutecznie. Tzn po ustawieniu najnizszej temp. Na panelu wlacza sie wentylator od klimy na okolo 20 s i staje, na tym koniec. Jeszcze jesienia wszystko bylo w porzadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt dużo możliwości. Do serwisu. Może być sprzęgiełko, czujnik, pasek albo po prostu brak r134a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed wycieczką do serwisu radzę zajrzeć do ukrytego menu w klimie. na kanale 1 pokazuje wszystkie błędy. może to być jakaś błahostka np. przetarty kabelek lub uszkodzony któryś czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie ze dwa trzy razy wyrzuciło błąd 22.1 a tak też pokazywało 0.0. okazało się że był przetarty jeden przewód od czujnika ciśnienia klimatyzacji. i tylko dlatego że za każdym razem jak wsiadałem do auta sprawdzałem kanał 1 to do tego doszedłem. w serwisie mnie straszyli kwotami większymi niż 300zł. może pasek luźny jeszcze być albo oczywista sprawa sprzęgło.

Edytowane przez robitl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami jak załączy kompresor t słychać takie głosne uderzenie jak by młotkiem w metal udeżył . dobiega to z kompresora klimatyzacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czynnik raczej 'uciekl' mi caly bo jak maciskam na wentyle na przewodach to jest cisza. Jutro pojade na serwis niech sprawdza gdzie nieszelnosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po serwisie. Układ był pusty ale szczelny niby.. Możliwe, że jest gdzies jakas 'mikronieszczelnosc' - gosc stwierdził. Umówił sie ze mna, że za 2 tyg. sprawdzi czy jest ubytek.

Zeby nie zakładac nowego tematu, któs wie jakie sprzegło sprezarki potrzebuje? Działa jeszcze ale strasznie hałasuje i chce je tez wymienic. Konkretnie chodzi mi o typ i moze z jakiej konkretnie firmy polecacie. Bo troche tego jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem jakiś najprawdopodobniej wyciek i żeby nie płacić za nabicie 2 razy koleś nabił mi zwykłym ciśnieniem,podjechałem po 2 dniach i miałem jakiś ubytek. okazało się że to z czujnika na osuszaczu znowu nabił ciśnienie i po 2 dniach nabił dopiero całą klime i w sumie jeden koszt :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...