Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tylna półka i głośniki


Chmielu_B3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Chciałbym zamontować sobie 2 głośniki w tylnej półce w Audi A4 B5 sedan. Mój budżet wynosi 400zł.

Mam pytania: Jakie głośniki dobrze by się spisywały (rozmiar i firma) oraz czy zwyczajne wywiercenie otworów wystarczy?
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem wywiercać nowych otworów, a nagłośnienie oryginalne od BOSE jest za drogie. No chyba, że jest inna alternatywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie chcesz robic przodu to w sumie jedna chwala co tam sobie z tylu wlożysz bo pewnie chcesz wsadzic elipsy a do 400 zł beda grały wszystkie podobnie. Bedziesz mial wiecej dzwieku w aucie bedzie głosniej, wiecej basu niż teraz ale nie bedzie to lepszym rozwiazaniem niż odseparowane 16cm z przodu. Jeżeli jednak nie jestes wymagajacy to Tobie starczy. Ja jestem zdania ze lepiel miec jakość niż hałas. Nie wydawaj 400 zł na elipsy kup cos za 250-300 zł np jakies jbl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Montowanie głośników na tylną półkę to strata pieniędzy. Lepiej zrobić dobrą scenę muzyczną z przodu, a tylne głośniki wyciszyć albo w ogóle wypiąć. Przeglądając różne fora natknąłem się na artykuł Bartosza Nazara na temat car-audio. Tutaj link: http://www.car-audio.waw.pl/PolskiCarAudioFAQ.pdf. Przeczytaj sobie dokładnie punkt 5.5 "Instalacja w tylnej półce" i sam wyciągnij wnioski czy jest sens ;-)

Pozdrawiam.

Edytowane przez margor94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zielony i nie wiem czym się różnią "Elipsy" od zwykłych głośników. Chcę wsadzić do tyłu głośniki z 2 powodów: 1. Poprzedni właściciel zrobił dziury i brzydko to wygląda 2. Oryginalne głośniki z przodu nie wystarczają mi (dziwnie rozchodzi się dźwięk w aucie). Podłączałem już głośniki 16 do tyłu i pasują w otwory, dźwięk jest moim zdaniem lepszy i nie chodzi tu o hałas czy walenie w blachę żeby się wyprostowała. A otwory są po prostu wywiercone, a dziury na śrubki są w półce i się wyrobiły i dlatego pytam czy zwyczajne wywiercenie wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Montowanie głośników na tylną półkę to strata pieniędzy. Lepiej zrobić dobrą scenę muzyczną z przodu, a tylne głośniki wyciszyć albo w ogóle wypiąć.

to zdanie mowi wszystko na ten temat :thumbup1:


Oryginalne głośniki z przodu nie wystarczają mi (dziwnie rozchodzi się dźwięk w aucie).

dlatego bo nie jest zrobione tak jak byc powinno. Mialbys dobry przod to bys nie myslal o tyle :decayed:


A otwory są po prostu wywiercone, a dziury na śrubki są w półce i się wyrobiły i dlatego pytam czy zwyczajne wywiercenie wystarcza.

tak wystarcza i najlepiej skrecic nie na blachowkrety tylko przylapac na sruby z nakretkami z teflonem zeby sie nie odkrecalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, D_aniel_ napisał:

Panowie, jaki jest dokładny rozmiar głośników w półce? 160 mm czy 165 mm? 

 

165 mm, ale jak kupisz jakieś bydlaki z masywnym koszem to mogą nie wejść w fabryczne otwory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2018 o 20:38, longer_xd napisał:

165 mm, ale jak kupisz jakieś bydlaki z masywnym koszem to mogą nie wejść w fabryczne otwory.

Jakie według Ciebie najlepiej kupić? Zestaw odseparowany? Kształt elipsy czy zwykłe okrągłe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...