Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana chłodnicy klimatyzacji


macek87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dziś po oględzinach klimatyzacji okazało się, że chłodnica klimatyzacji puściła na nitach i wyciekł czynnik. Więc czeka mnie wymiana chłodnicy, mechanik zaproponował cenę 550 zł (uzywana chłodnica+wymiana) trochę dużo.

Chcę się za to zabrać sam, więc mam pytanie na co muszę uważać, w których miejscach najlepiej odkręcać?

No i czy trzeba odkrecac ten nieszczesny zderzak bo slyszalem ze jest mozliwosc wyjecia jej bez sciagania.

Może ktoś ma jakąś foto poradę?

Auto Audi a4 b5 1.8 20v 97rok klimatronik.

Edytowane przez macek87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij zderzak i będziesz miał wszystko na wierzchu. Potem to już z górki.

Edytowane przez kograman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie bo puściło na nicie czy opłaca i czy w ogóle da się to pospawać czy lepiej od razu wymieniać ?


No cóż stara chłodnica wykręcona , jednak w nakretkach węży pozostało aluminium z poprzedniej chgłodnicy i nie mogę ich wkręcić bo zjadą mi gwint w nowej. Jaki to jest gwint ? Rozmiar i skok jaki ma?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Też za niedługo będę sie brał za wymianę chłodnicy. Może ktoś poradzić jaką chłodnicę kupić? Czy wymiana jest skomplikowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj kupiłem i wymieniłem chłodnicę z dwoma wężami odchodzącymi od niej

dodam, że miałem tylko jeden wąż urwany a chłodnica była cała, aluminium się utlenia i nie idzie odkręcić tych nakrętek

Wymiana nad kanałem około godziny czasu powoli ze zdjęciem zderzaka

cena 550zł z pierwszego posta to jakiś kosmos, na jednym szrocie powiedzieli mi za chłodnice z 2 wężami nieruszanymi 250, ale pojechałem gdzie indziej i kupiłem za 50zł, dorzucił gość nawet skraplacz także można tą cenę brać za punkt odniesienia

za chwilę jadę ją nabić i zobaczyć czy szczelna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wymienić samemu jednak w starej chłodnicy ukreciłem gwint i został on w nakrętkach węży. Kupiłem chłodnice za 150 zł, stare węże przeczyściłem wkręcając nyple 22 x 1,5 i 24 x 1,5 (cieńszy wąż i grubszy) skręciłem nabiłem i na razie trzyma. adasijo uważaj na te nieszczęsne gwinty w chłodnicy na 95% je ukręcisz najlepiej kup całą chłodnicę wężami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady na pewno będę z tym bardzo uważał, ale gdzie kupić taką chłodnicę? Na allegro? Używka czy nowa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej tą http://allegro.pl/nissens-skraplacz-klimatyzacji-audi-a4-passat-b5-i5286073092.htmlno i podstawa .... nowe oringi , zlać tyle ile sie da oleju ze starej .... tyle dodać przy napełnianiu czynnikiem ..... Olej w układzie to ważna sprawa .... za duzo żle a za mało tak samo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć firma NRF jest taka sama jakościa jak Nissens ale cena jest inna. Ja zamówiłem teraz NRF. Zobacze co i jak. 220zl nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie chcę zakładać nowego tematu (mam nadzieję że autor się nie obrazi). 

Mechanik ogarnia mi samochód po zakupie i okazało się że chłodnica klimy jest dziurawa i mam nie fart bo od wody również jest do wymiany. Wczoraj założył nową od wody NRF i do tego dokupiona chłodnica klimy również NRF i...nie pasuje. Dziś podjechał żeby wymienić i nie było nic innego ale na spróbowanie wziął MaxGear i również to samo. Stara chłodnica od klimy pasuje i do nowej i do starej chłodnicy wody, natomiast chłodnica klimatyzacji nowa nie pasuje do żadnej wodnej. Sprzedawca się zarzeka że to na milion procent taka chłodnica od klimy powinna być.

Czy są jakieś różnice w rocznikach albo silnikach? Mam nr na chłodnicy klimatyzacji 8D0 260 403C Showa Aluminium Corp. i teraz jestem głupi. Może ktoś podac jakiś nr zamiennika Nissen albo NRF żeby pasowało bo nie wiem jak do tego podejść.

 

Edycja:

Dodam jeszcze gdzie jest problem dokładnie bo pomierzyłem. Odległość rurki od chłodnicy w oryginale to ok. 9 cm, a NRF i Maxgear mają ok. 6 cm. Nie ma jak podgiąć żeby dopasować to wszystko.

Resized_20190204_190104_6078.jpeg

Edytowane przez mar_1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem od klimy firmy NRF. Mechanik dziś chce zakładac a tu nie pasuje. Gdzies tam brakuje z 5 mm. i nie zakreci przewodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych....Nissens

20190217_105732.jpg

Edytowane przez mar_1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2019 o 21:25, mar_1981 napisał:

Problem rozwiązany. Można pominąć już moje pytanie.

 

Jak rozwiązałeś problem?

Edytowane przez krzyn33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, krzyn33 napisał:

 

Jak rozwiązałeś problem?

 

Masz post powyżej nr chłodnicy. Pamiętam że kilka sztuk przymierzaliśmy i w końcu dopasowaliśmy tą co powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...