Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szukam osoby wynajmującej mieszkanie.


cougarr2

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie kupiłem mieszkanie pod wynajem, może ktoś ma jakies doświadczenia w tej kwestii. Jaką umowę sporządzić jak rozliczać opłaty za wodę energię i ogrzewanie. Gdzie zgłosić fakt wynajmowania mieszkania do skarbówki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć . Jeżeli chodzi o umowe to tworzysz sobię ją sam jak chcesz co dlaczego i po co żeby było wszystko jasne .. oczywiscie kwota wynajmu + kaucja + od dnia do dnia . Co do rachunków to jest proste wszystko dzielisz na ilość ludzi w mieszkaniu rachunki ci przychodzą rzucasz kwity na stół i masz wszystko spłacone . Oczywiscie cena pokoju bądź całego mieszkania musi być adekwatna do stanu komfortu oraz metrażu . Co do zgłoszenia to musisz to złosić w skarbówce niestety tak mi się wydaje ale nie jestem pewny . Jestem wynajmującym mieszkanie więc tyle o ile moge podpowiedzieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozliczasz np. prąd lub ogrzewanie.

Chodz mi o to że moje mieszkanie stało puste więc zaliczka pobierana na prad była mała teraz jak ktoś się wprowadzi będzie korzystał z prądu normalnie ale płacił przez jakiś czas rachunki uzgledniajace jeszcze małe zuzycie prądu. Mam nadzieję że ktoś zrozumie moja wypowiedź :))

Edytowane przez cougarr2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj to z jakiej to zaliczki idzie ? kwity z prąd i ogrzewanie będziesz miał np od 02.04. do 02.06 przykłądowo mówie i wtedy masz czarno na białym ile jakie zuzycie i na ile osób .. jak miałeś jakąś zaliczkę to sprawdz ile jej zostało i zobaczysz ile będą ściagać a lokatorzy którzy będą mieszkac to będą ci normalnie za rachunki płacic ... pad sobie możesz obliczyć na liczniku gaz to samo albo poprosić spółdzielnie o wydanie takowych rozliczen za dany okres .. wszystko bedzie na kwitach na spokojnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będe musiał spisać liczniki. Chodzi mi o to, że jak mieszkanie stało puste to roliczenie pradu i ogrzewania jest za okres, który było puste i rachuki to uwzględniają. Trochę martwi mnie to co będzie jak wprowadzą się lokatorzy i powiedzmy bedą lubili ciepło :) rozliczenie rachunków będzie obejmowało inny okres więc troche może być zdziwienia jak przyjdzie kolejny okres rozliczeniowy i trzeba będzie dopłacać za ogrzeani itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz się dogadać z lokatorami. jak to nie jakieś pierwszoroczne studenty to powinni wiedzieć o co chodzi. najlepiej spisać liczniki później w okresie rozliczeniowym spisać ponownie i wyliczyć na podstawie stawek operatorów z momentu wynajmu. bo teraz to rachunki by liche przychodziły a później jakby znowu np puste stało to dopiero by były jaja :grin:

Edytowane przez robitl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś jak wynajmowałem spisałem sam umowę z energetyka. I tu byś miał z głowy. A ile sie płaci, mozna by jakiegoś sąsiada, moze ktoś podpowie, bo powiesz komus ze na miesiąc tyle i tyle, a potem przyjdzie dużo większa kwota i sytuacja sie robi niekomfortowa, a w tych czasach cos odłożyć i trzymać na rachunki jest cieżko, wiec wiesz jak jest. Dobrze spisz umowę, wszystko miej zapisane.

Ja jak sie wprowadziłem napisała ta pośredniczka ściany do odświeżenia. Jak sie wynosilem, zarzuciła mi, ze nie wymalowałem mieszkania. Właściciel nie chciał oddać kaucji, poszedłem do prawnika i oczywiście oddał, bo napisała ściany do odświeżenia. Gdyby tego nie było nic by nie oddał. Ale widzisz jak jest. Każda pierdoła czarno na białym czym zabezpieczysz siebie i wynajmującego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz się dogadać z lokatorami. jak to nie jakieś pierwszoroczne studenty to powinni wiedzieć o co chodzi. najlepiej spisać liczniki później w okresie rozliczeniowym spisać ponownie i wyliczyć na podstawie stawek operatorów z momentu wynajmu. bo teraz to rachunki by liche przychodziły a później jakby znowu np puste stało to dopiero by były jaja :grin:

właśnie się tego obawiam

pamietaj o skarbowce , musisz placic podatek 8 procent co miesiac i plac bo osoby ktore sie wyprowadza moga to zglosic i masz problem

8 procent ?? myslałem że 19 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...