Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Czy to możliwe ? 170 tyś i wybita przekładnia


Krzysiek75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam do Was pytanko :hi:

Czy to możliwe ,że przy takim przebiegu 170 tyś/km mogła wybić się przekładnia kierownicza. W zawieszeniu mam wszystko nowe ,zmieniałem całe komplety –więc nie mówmy o wahaczach ,końcówkach itp. Stuki pojawiają się ewidentnie z przekładni, nawet słyszane podczas jazdy ( co prawda jak na razie bardzo słabo ale … ) Dodam iż z przekładni nie ubywa ani kropelka płynu. :angry:

Dzięki za odpowiedzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, sprawdzane już były wahacze ( na 100% ok ) wymieniłem całą półoś z przegubami na nówkę i dalej coś stuka przy max skręcie w prawo - głównie podczas manewrowania na parkingu i przy kołach skręconych na maxa. Mechanik obstawia przekładnię, gdzie ponoć wyczuwa jakiś luz ale nie chciałbym wymienić całej i zobaczyć zę stuki są dalej. Na kierownicy przy energicznym odbijaniu w lewo na postoju też czuć jakby luz + minimalne stuki. Ciekawe jest, że w zimie dolewam ok. 50ml na 2 miesiące do wspomagania - lekko się poci. Ale od marca do listopada susza. Gdzie szukać lekarstwa ? Może ktoś wie, gdzie w Krakowie - okolicach to rzetelnie sprawdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie ma wycieku to może nie jest jeszcze żle. Wymień płyn do wspomagania na ori z ASO i poszukaj bo coś mi świta czy czasem nie ma tam gdzieś możliwośći regulacji/kazacji luzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

Mam problem z głowy. :) :> :)

Z tego co widzę mało kto wie że w naszych A4 są drążki kierownicze nie mylić z końcówkami. To te co wychodzą bezpośrednio z przekładni. Jest to element wymienny. Ja też już prawie uwierzyłem ,że przekładnia kaput, i to potwierdził też jeden mechanik. Zaś drugi był bardzo uczciwy i powiedział iż tak jest najlepiej. Sam wymieni drążki za ok. np.90 zł., a całą przekładnię już " zregenerowaną " sprzedać za parę stówek.

Uważajcie na to ,nie dajcie się naciągać !!! to złodziejstwo. Z tego co widzę bardzo często to jest opisywane także na forum na jeden kopyt – przekładnia.

Ja wymieniłem drążki na Lemforder czy jakoś tak za 90 zł. 1 szt ( ceny zaczynają się od 40 zł. ) i jest malina :> .Do tego ustawienie zbieżności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie odświezenie tematu, w b6 też sa te drązki bo mam podobny problem ewidentnie z lewej strony mi cos stuka na dziurach a najbardziej na przejazdach przez tory, czy to moze byc to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie odświezenie tematu, w b6 też sa te drązki bo mam podobny problem ewidentnie z lewej strony mi cos stuka na dziurach a najbardziej na przejazdach przez tory, czy to moze byc to?

w każdym aucie masz drążki kierownicze ,w b6 też ,możliwe że masz tam luz ,ja wymieniałem jeden ,stukał przy zjeżdżaniu z krawężnika,luz był tak minimalny że na szarpakach nic nie wyszło,dopiero po odkręceniu końcówki od zwrotnicy jak pociągniesz do siebie energicznie ,czuć min luz ,a podczas jazdy wyraźne stuknięcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie odświezenie tematu, w b6 też sa te drązki bo mam podobny problem ewidentnie z lewej strony mi cos stuka na dziurach a najbardziej na przejazdach przez tory, czy to moze byc to?

w każdym aucie masz drążki kierownicze ,w b6 też ,możliwe że masz tam luz ,ja wymieniałem jeden ,stukał przy zjeżdżaniu z krawężnika,luz był tak minimalny że na szarpakach nic nie wyszło,dopiero po odkręceniu końcówki od zwrotnicy jak pociągniesz do siebie energicznie ,czuć min luz ,a podczas jazdy wyraźne stuknięcie

No wlaśnie u mnie to wyglada podobnie , stuka podczas wjeżdzania i zjeżdzania z krawęznika a najberdziej slysze to na przejazdach kolejowych... Bylem juz na 3 stacjach diagnostycznych i wszystko niby oki, dodam jeszcze ze wymieniłem juz amory z przodu bo akurat ten z lewej był lekkoupocony, i dalej to samo mechanik mnie nakręca na wymiane makpersona = amor ze niby gora wyklepana bo zla podkładka załozona ale niechce mi sie wierzyc, amory wymienione jakis miesiac temu, i wszystko to ewidentnie w lewym kole, to moga byc te drązki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą być ,koszt duży nie jest ,ale tak jak napisałem odkręć końcówkę od zwrotnicy i mocno energicznie pociągnij do siebie ,jak będzie luz to wyczujesz ,u mnie był prawie nie wyczuwalny ,a podczas zjazdu z krawężnika ,szczególnie do tyłu mocne stuknięcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadalemn z mechanikiem i mowil ze niby to sprawdził ale raczej mu do konca nie wierze U ciebie bylo to na 2 kołach czy jednych? Bo ja perfidnie mam to w prawym kole dygam ze to jednak przekładnia będzie... aleplyn cały czas w normie nic nie kapie nie poci sie Na początku tj. jakies pól roku temu były tylko pojedyńcze puknięcia własnie przy wjazdach na krawęznik delikatny lub podbicie , teraz wygląda to tak jakby był gdzies delikatny luz i jadąc wybrukowana droga słysze jak cały czas cos się tłucze, częstotliwosć tego stukania jest dosyc duża nie ze puknie raz tylko cały czas nakur...a, aha i słyszalne jest to bardziej przy wolnych predkościach, a przejeżdżając przez tory napierdziela glosniej niz na kostce. To moze byc to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadalemn z mechanikiem i mowil ze niby to sprawdził ale raczej mu do konca nie wierze U ciebie bylo to na 2 kołach czy jednych? Bo ja perfidnie mam to w prawym kole dygam ze to jednak przekładnia będzie... aleplyn cały czas w normie nic nie kapie nie poci sie Na początku tj. jakies pól roku temu były tylko pojedyńcze puknięcia własnie przy wjazdach na krawęznik delikatny lub podbicie , teraz wygląda to tak jakby był gdzies delikatny luz i jadąc wybrukowana droga słysze jak cały czas cos się tłucze, częstotliwosć tego stukania jest dosyc duża nie ze puknie raz tylko cały czas nakur...a, aha i słyszalne jest to bardziej przy wolnych predkościach, a przejeżdżając przez tory napierdziela glosniej niz na kostce. To moze byc to?

Dokładnie w prawym kole po wymianie drążka jak ręką odjął,wymieniłem razem z końcówką ,ale końcówka była ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wymienie to w ciemno przed wyjazdem tj dokładnie dr ązek kierowniczy? zebym wiedział co w sklepie powiedziec;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik mówil ze ma luz gora doł a na boki nic wi ec to moze byc tooo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam do Was pytanko :hi:

Czy to możliwe ,że przy takim przebiegu 170 tyś/km mogła wybić się przekładnia kierownicza.

Dzięki za odpowiedzi .

Statystycznie to takie auto jak twoje ma przejechane około pół bańki :decayed:

Wszystko możliwe , chyba że masz go od nowości i jesteś pewien przebiegu, to wtedy mało prawdopodobne :wink::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...