Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wycieraczki


tab

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam zamiar kupić nowe wycieraczki do Audi A4 1.6 z 1995 roku. Wie ktos jakie oryginalne wymiary powinny mieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie mają po 53 cm z tym że wycieraczka po stronie pasażera jest wyprofilowana w łuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w polifcie również mam 2x530mm i pasują idealnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie zasmiecac nowym tematem :)

Kupilem ramiona wycieraczek z Passata B5 FL z wycieraczkami Bosch zwyklymi tylko maja uszkodzone piora. Czy jest mozliwosc wymiany samych piór? Patrzac logicznie to mozna odgiac te mocowania pior, zalozyc nowe piora i zagiac spowrotem ale czy jest sens? Czy lepiej wpakowac wycieraczki Oximo? Chociaz te maja te lotki dociskajace do szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniasz całe pióra, nie same gumki.

Wiper-blades-Transparent.png

To są pióra. Tylko jak kupujesz to kup odpowiednie do Passata żeby miały dobre wymiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumieć, że Kolega zapodający temat jeszcze wycieraczek nie kupił ?.

Szkoda, że nie skwitował sprawy tym co zakupił aby rozwiać wątpliwości odnośnie wymiarów.

W swoim mam 21" ok.530 mm i 20" ok.510 mm obydwie ze spojlerem aby zwiększyć docisk.

A jakie wycieraczki polecacie?

Szkieletowe, płaskie czy hybrydowe ?.

Ewentualnie jakiej firmy ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w międzyczasie założyłem ramiona z Passata B5 FL (2004 r.), do tego pióra Bosch Aerotwin i efekt jest zadowalający, zdecydowanie lepszy niż na seryjnych.


Wymiary u mnie: 530 mm i 510 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie w przedlifcie mam 2x530 mm Bosch Aerotwin i nie polecam... od strony pasażera nie dociska koniec wycieraczki, zresztą nie ściągają za dobrze to inna sprawa. Może być wina wymienionej szyby ale szczerze wątpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem to samo dopóki nie zmieniłem ramion na te z Passata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dzięki za tips:) Ale podejrzewam, że na lepsze wyjdzie po prostu wymiana następnym razem 530 -> 510 mm i po sprawie... 2cm nie zrobią takiej różnicy zwłaszcza u pasażera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się pod temat:

Czyli do wycieraczek Bosch Areotwin najlepsze bedą ramiona z Paska FL ? Bo takowe mam wycieraczki w przedlifcie 2x53cm i nie dociskają na środku, i troche mnie to irytuje, jakie były by najlepsze ramiona do takich wycieraczek? I co polecacie na tył żeby super docistjały itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na 53 będzie jednakowo. Pasują bo miałem . Polecam hybrydowe firmy Kamoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od strony pasażera 53cm i tak nie będzie dobrze łapało całej szyby. Z kolei od strony kierowcy 51cm również wystarczy.

Co do wycieraczek firmy KAMOKA - ja odradzam stanowczo, miałem takie bezprzegubowe i kompletnie nie układały się na szybie, nie przylegały na całej długości i zostawiały paski wody, nie mówiąc o tym że skrzypiały od nowości. Dopiero po pół roku latem jak zrobiło się gorąco to jakoś się dopasowały do szyby, chociaż nie wiem czy to kwestia dopasowania na stałe czy tego że guma przy wyższych temperaturach otoczenia zaczęła lepiej przylegać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ori ramiona nie będą dociskać dobrze niskich piórek jak aero, więc pozostaje pomodzić coś aby skrócić sprężynki lub wymiana na paska FL czy A6 c5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te ramiona z paska fl lub a6 są p&p do b5 i wymienia się same ramiona czy całe mechanizmy itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...