Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Mocno kopci powyzej predkosci 180-200 km/h


paypal

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, z reguły jezdze spokojnie do 140km/h, ale pare razy zdarzyło mi sie dac buta. Dzis przy 180km/h juz widziałem w lusterku delikatną mgiełke za mną. Jakis czas temu gdy na autostradzie dawałem 210km/h było za mną poprostu siwoczarno.

Przy normalnej jezdzie raczej nie ma kopcenia, czasami jak depne powyzej 3 tys to bąka pusci ale jak juz raz pusci to mozna juz potem dawac w czajnik i jest czysto. Nie wiem od czego zaczac i gdzie szukać. O ile te bąki nie sa groźne to dłuzsza jazda na autostradzie i zakopcenie terenu juz nie jest takie fajne :decayed:

Aha, ostatnio wymieniałem olej na nowy. Przejechałem 13 tys i na bagnecie ubyło prez ten okres ok 0,5cm tak wiec oleju raczej nie bieże bo wydaje mi sie ze te 0,5cm to raczej norma dla diesla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale jadac powiedzmy 200km/h i zostawiajac za soba czarną kurtynę sam przyznasz ze jest cos nie tak. Przecierz wszystkie uata powyzej 200km/h nie kopcąą jak moje, tak wiec w czyms musi tkwic problem i cos musi byc nie tak. Niestety nie mam nawet drugiej osoby co by pomogła mi zrobic logi dynamiczne - moze to by cos dało - moze żone nakusze na pomoc :decayed::naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie, z reguły jezdze spokojnie do 140km/h, ale pare razy zdarzyło mi sie dac buta. Dzis przy 180km/h juz widziałem w lusterku delikatną mgiełke za mną. Jakis czas temu gdy na autostradzie dawałem 210km/h było za mną poprostu siwoczarno.

Przy normalnej jezdzie raczej nie ma kopcenia, czasami jak depne powyzej 3 tys to bąka pusci ale jak juz raz pusci to mozna juz potem dawac w czajnik i jest czysto. Nie wiem od czego zaczac i gdzie szukać. O ile te bąki nie sa groźne to dłuzsza jazda na autostradzie i zakopcenie terenu juz nie jest takie fajne :decayed:

Aha, ostatnio wymieniałem olej na nowy. Przejechałem 13 tys i na bagnecie ubyło prez ten okres ok 0,5cm tak wiec oleju raczej nie bieże bo wydaje mi sie ze te 0,5cm to raczej norma dla diesla.

Moim zdaniem to normalne w twoim silniku 210km/h to blisko maxa więc jak but w podłodze to i dawka straszna,wszystkie objawy które opisałeś to tradycja w dieselku,w jednym bardziej zauważalne w innym mniej.Jechałem kiedyś z niemiec Afn-em po chipsie 200 non stop ten dopiero czadził,a zdrowszy był jak ja :wink4: Jeśli jest to na prawdę batory sezonu to trzeba zrobić logi bez dwóch zdań,pewnie masz zbyt bogatą mieszankę czasami wystarczy zmienić filtr powietrza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec odpowiadajac po koleji :

Autko zaczyna juz lekko kopcic od 180km/h co jest predkoscia normalną wiec nie sadze aby było to normalne dla diesli.

Jesli chodzi o chipa - auto kupiłem od pierwszego własciciela w niemczech. Nigdy nie było wzmianki o żadnym chipsie. Niestety ja nie jestem w stanie powiedziec czy ma chipsa czy nie bo sie na tym nie znam a jako iz przesiadłem sie rok temu z meganki 1.4 to dla mnie tak czy siak rakieta :naughty:

Sumujac mysle ze nie ma auto chipa, nie jest tez normalne aby tak kopciło przy 180km/h tak wiec przyczyny chyba trzeba szukac gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sądze by to miał bezpośredni wpływ z prędkością tylko obrotami silnika a w takim wypadku możliwe bardzo że auto ma boxa lub zrobiony chip tuning.

Zrób logi i będzie wiadomo w czym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak kiedyś w busie 2.5tdi R5 robiliśmy logi i nic wszystko bajka.Kopcenie znikło jak wymieniłem filtry i stację paliw :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak kiedyś w busie 2.5tdi R5 robiliśmy logi i nic wszystko bajka.Kopcenie znikło jak wymieniłem filtry i stację paliw :wink4:

Filtry wymieniam regularnie co 12-15 tys kazdy - olej, powietrze, paliwa i kabinowy tak wiec tu nie tkwi problem.

Faktycznie jednak tankuje ciagle na tej samej stacji - Statoil. Po drodze mam Shella - spróbuje tam i zobacze a w miedzyczasie postaram sie o logi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde ale problem :)

diesel ma kopcic i tyle

przy takim obciążeniu musi kopcić

a sprawdz jak dasz ognia ze świateł i wpinasz 2 i zobacz czy nie kopci jak nie kopci to znaczy ze masz

benzyne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde ale problem :)

diesel ma kopcic i tyle

przy takim obciążeniu musi kopcić

a sprawdz jak dasz ognia ze świateł i wpinasz 2 i zobacz czy nie kopci jak nie kopci to znaczy ze masz

benzyne :)

No u mnie 1,2,3 zero dymienia. Pod koniec 3,4,5 tki na wysokich obrotach widoczna szara mgiełka mówię o tak zwanej pełnej pi...dzie. Tyle że u mnie jest Chi.p Też się zastanawiałem co się dzieje .. ale wygląda na to że tak musi być. Moja osobista teoria jest taka że na wysokich obrotach pod dużym obciążeniem zaciąga trochę z odmy i stąd ten dymek. Jak rozbierałem IC to było tam trochę oleju, który przepalając się zostawia chmurkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokażcie mi DIESLA który nie kopci, przy butowaniu, bo jak żyje nie widziałem takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kopci na szarawo to jest OK

jak na czarno to go zalewa :) jak na biało to turbo powiedziało dziekuje :)

wiec ja sie nie przejmuje :) i przejmowac sie nie bede :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde ale problem :)

diesel ma kopcic i tyle

przy takim obciążeniu musi kopcić

a sprawdz jak dasz ognia ze świateł i wpinasz 2 i zobacz czy nie kopci jak nie kopci to znaczy ze masz

benzyne :)

Oj wierz mi ze nie tak, wiem ze ma kopcic ale z umiarem :naughty:

Dzis zaczyznam zabierać sie za logi

Tak dla informacji - kopci zawsze na szaro - nie na biało ani nie na mocny czarny - taki raczej grafit :>

P.s. No jasne ze z butem z pod swiateł jest dym :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jak przyperd... na swiatlach to tez jest dym . Nieraz jest tak ze jak wleke sie i dam w piz*.. to tez dym ,ale za moment znika puszcza baka z dwururki i tyle . Nie zauwayzelm przy duzych predkosciach a jechalem nim 240 i nic nie widzialem z tylu, pewnie sobie pierdzial na grafitowo ale musialby ktos za mna jechac zeby to widziec bo nie bylo to az tak wyrazne zeby mi lustro zasloniolo.

Anyway ... nie przejmuje sie tym zabardzo .Pierdzi bo pierdzi to diesel musi bekac zeby jechac:d:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...