Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Małe auto dostawcze (typu VW Caddy)


tomaszu

Rekomendowane odpowiedzi

No i przyszła decyzja na pierwsze w moim życiu nowe auto. :) W związku z tym pytanie:

W przyszłym roku (mam nadzieję, że na początku roku) chcę kupić małe auto dostawcze do firmy. Plan jest taki, że zanim oddam go pracownikowi to przez ok. 2 lata ja osobiście będę jeździł tym autem, a więc to nie może być typowy golas. Rezygnuję też z odliczania VATu na rzecz pięcioosobówki. To ma być auto, którym będę jeździł na codzień (niestety zamiast Audi :confused4:). Rocznie tym autem zrobię min. 40.000km (z każdym rokiem coraz więcej).

Jest siedem opcji:

  • VW Caddy - fajny, ale najdroższy, a cena będzie grała ważną rolę. Poza tym obsługa w radomskim salonie marna (a to jakby nie było jest istotne :decayed: ), przęglądy co 15.000km
  • Ford Transit Connect - fajny design (jak dla mnie), wg mnie to jest najlepsza opcja, bo jakościowo zbliżony do VW, a jest dużo tańszy; przeglądy co 25.000km; poza tym miła obsługa, no i jak się ostatnio dowiedziałem - kierownikiem salonu Forda jest kolega mojego kuzyna, a więc może uda się wywalczyć większy rabat :decayed:
  • Opel Combo - z tego co wiem to fajne auto, ale jeszcze nie byłem w salonie.
  • Citroen Berlingo - szczerze... jakoś nie chce mi się jechać po ofertę do tych francuzów, no chyba że Wy mnie przekonacie. Ceny ok, ale chyba jednak jakość też jest ważna...
  • Peugeot Partner - j.w.
  • Renault Kangoo - jedyny plus, że mam znajomego w salonie Renault, ale to jest raczej taki typ człowieka, że niewiele mi pomoże, a więc chyba... j.w.
  • Fiat Doblo (ew. nowy Fiorino Panorama) - zupełnie nie mam zdania; chyba jestem uprzedzony do Fiata, bo jeździłem kiedyś Uno... :decayed:

Miał ktoś coś do czynienia z tymi autami? Jeśli miałbym coś odrzucić to odrzucam VW, bo jest drogi. Co do Forda - poki co najbardziej mi się podoba, ale i tak nie wiem czy jest warty swojej ceny (jest sporo tańszy od VW, ale też i droższy od reszty).

2009-Ford-Transit-Connect-001.JPG

Zapraszam do dyskusji. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździłem Caddy w firmie i bardzo dobre i solidne auto i zdecydowanie na nie bym postawił ewentualnie Ford Transit jako alternatywe.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.mam forda w pracy.dostalem nowego pojezdzilem miesiac i oddalem go i wzielem stary samochod(citroen jumpy)!!!!!!!!!!!!!!jak dla mnie to lipa.bardzo malo miejsca w srodku,niewygodne fotele itd.czulem sie w nim jak w maluchu.nigdy wiecej tego zlomu.W poruwnaniu z citroenem to jak porownac malucha z mercedesem.nie kupuj tego!!![br]Dopisany: 18 Październik 2008, 17:51_________________________________________________jak dla mnie to vw.jest tez wersja caddy carrera :) ta wersje polecam tylko ze jest bardzo droga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek , a Ty nie kupiłeś juz dostawczaka ? :mysli:

Ja bym sie nie bawił w jakieś wypasy czy udogodnienia ..i tak za 2 lata auto będzie orane przez pracownika :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raggaman, dostawczaka kupiłem, ale to typowo dla ludzi na oranie, a teraz chcę auto dla siebie. Moje Audi już ma swoje lata, więc muszę na coś wymienić, poza tym właśnie taki mały dostawczak by mi się przydał. Czasem wozi się niby małe rzeczy, ale ciężkie.

Tak jak mówisz - wypasów nie będę brać, oprócz klimy i silnika 110KM (w przypadku Forda).

piotrcar, nie wiem co myśleć o Twojej opinii, bo Connect i Jumpy to dwie różne klasy - Jumpy jest zdecydowanie większy, więc może dlatego w Fordzie miałeś objawy klaustrofobii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odrzucałbym aut z koncernu PSA, mamy spore doświadczenie z nimi w rodzinie i jeżeli auto jest kupowane nowe, to potrafi być bezawaryjne długie lata. Nowe Citroeny i Peugeoty to już nie to samo, co 10 lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...