Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Czyszczenie resztek naklejki na szybie oraz kleju na tapicerce


fromm

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwa pytania kosmetyczne:

1. Jak skutecznie usunąć resztke nalejki na wewnętrzej stronie przedniej szyby? Naklejki już nie ma ale na szybie została jej resztka w postaci lustrzanego odbicia wyglądu samej naklejki.

2. Ślad kleju na tapicerce pod przednim oknem obok deski rozdzielczej. Poprzedni właściciel miał tam widocznie przyklejoną jakąś figurkę stojącą, po której teraz pozostał brzydki biały ślad zastanego kleju. Jak to najskuteczniej i bez skutków ubocznych usunąć?

Dziękuję z góry za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście naklejkę (tyle,że od razu całą) z szyby usuwałem za pomocą suszarki do włosów. Podgrzewając z zewnątrz. Pięknie odeszła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

benzyna apteczna pod nazwa rozpuszczalnik tapicer to powinno usunać recztki kleju z tapicerki a jednoczesnie jej nie odbarwić.możesz go kupic w kazdej hurtowni tapicerskiej.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o naklejki i winiety na szybie to ja sciagalem zyletka, zeszlo szybko i ladnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam na desce jakis klej typu "super glue" i dodatkowo jakąś pianke i to jest twarde jak cholera i nie moge tego w zaden sposób usunąć :/ próbowalem benzyną, ale tak delikatnie, bo sie boje zeby tapicerki nie zniszczyła, a moze musze troche tego nalac na ten klej? albo jakos odmaczać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam na desce jakis klej typu "super glue" i dodatkowo jakąś pianke i to jest twarde jak cholera i nie moge tego w zaden sposób usunąć :/ próbowalem benzyną, ale tak delikatnie, bo sie boje zeby tapicerki nie zniszczyła, a moze musze troche tego nalac na ten klej? albo jakos odmaczać?

benzyna nie kombinuj na desce bo mogą Ci zostać ślady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

benzyną próbowałem, ale tak troszeczkę szmatkę zwilżyłem i pocierałem, ale nic to nie dało i na szczęście śladów żadnych nie zrobiłem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie była naklejona imitacja drewna... :sick3: oczywiście zerwałem to i został klej dookoła panelu klimy i radia.

próbowałem już chyba wszystkiego ( od gorącej wody po zmywacze silikonowe ) i nie idzie nic z tym zrobić....

chyba trzeba będzie to zakleić czymś innym ( czarnym ) albo wymienić radio i panel klimy :)

jeżeli chodzi o naklejki na szybie to nitro wystarczy :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fromm borykamy się z tym samym problemem. Na podszybiu po prawej stronie tez miałem jakąś figurke / maskotke po wcześniejszym właścicielu. Figurke zerwałem ale zostały tego resztki. Biały twartdy krążek. Kiedyś to była dwustronna jakby na piance, ale od ciepła i słońca stwardniało że nie idzie ruszyć tego ustrojstwa. Benzyny ekstrakcyjnej probowałem najpierw na miejscu nie widocznym. I dobrze że tam najpierw sprawdziłem bo miejsce zrobiło się jaśniejsze. Też nie wiem jak się tego pozbyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fromm borykamy się z tym samym problemem. Na podszybiu po prawej stronie tez miałem jakąś figurke / maskotke po wcześniejszym właścicielu. Figurke zerwałem ale zostały tego resztki. Biały twartdy krążek. Kiedyś to była dwustronna jakby na piance, ale od ciepła i słońca stwardniało że nie idzie ruszyć tego ustrojstwa. Benzyny ekstrakcyjnej probowałem najpierw na miejscu nie widocznym. I dobrze że tam najpierw sprawdziłem bo miejsce zrobiło się jaśniejsze. Też nie wiem jak się tego pozbyć.

Spróbuj suszarką i lekko czymś podskrobać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...