Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie tanie wahacze polecacie ?


Pawel8

Rekomendowane odpowiedzi

Na tę chwilę mam w swojej A czwórce zawieszenie marki Master Sport- http://master-sport.de. Wrażenia są pozytywne, samochód dobrze trzyma się drogi. Za dużo o samej wytrzymałości jeszcze powiedzieć nie mogę, bo tak naprawdę montowałem wahacze może 4 miesiące temu. Mają mi ponoć posłużyć przez kolejne 80 tyś kilometrów jazdy. Napiszę za jakiś rok coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

langista a łączniki już poprawnie założyłeś czy dalej latasz na źle założonych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One nie są źle założone. Jakby to powiedzieć.. są odwrócone 'do góry nogami"(?) A że są symetryczne to nie ma sensu ich zamieniać, bo i tak przenoszą identyczne siły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, klocki mogą hamować tylko okładzinami, ale co ja tam wiem, w końcu uczyłem się w szkole wytrzymałości przedmiotów i tego, jakie na nie siły działają to co ja moge wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopie temat, mimo ze przeczytałem wszystkie strony tego tematu nadal nie mogę podjąć decyzji. Mam a4b5 1.8T od około 2 miesięcy, kupując auto wiedziałem co jest do zrobienia i w tej wiedzy właśnie były wahacze. Na początku miałem postawić na porządną firme typu np. Febi ( chociaż czytając tutaj opinie to zwątpiłem czy taka dobra), ale jak to złośliwość rzeczy martwych a szczególnie aut używanych, zawsze z czasem coś jeszcze wyjdzie więcej do robienia. I z tego powodu niestety mój budżet się ograniczył i muszę szukać jednak zestawu wahaczy ze średniej półki . Wątek ma 19 stron jak ze wszystkim ile ludzi tyle opinii. Na razie chyba waham się miedzy wahaczami MS a SKV ( ale tu kontakt z Dystrybutorem SKV na tym forum oczywiście bo chce uniknąć tej wadliwej serii z bananami).

Nie chce żadnej wojny na na nowo wywoływać ale niestety swój budżet ograniczam do 500-600zł, do tego dodam że mało robię km bo przeważnie w tygodniu robię powiedzmy max 200km. Wiec jakie byście na dzień dzisiejszy polecili ? Czy średnia połka jest taka że czy wybiorę SKV czy MS to i tak loteria czy mi posłuży 10k km czy 40k km ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie no to tylko MS lub SKV.Ile zrobisz km to nikt nie wie,wiele zależy od prawidłowego montażu a później eksploatacji.Ja na MS zrobiłem ok 20tys przez 2 lata i się wysypala góra.Teraz wsadzilem SKV i zobaczę ile wytrzyma.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec ostatecznie to po prostu mój wybór co wybiorę ? A gdybym lekko zwiększył budżet np 700zł ? Czy to nadal mówimy o tym samym i jeżeli coś innego to uderzamy już w półkę powyżej 1tys zł ? Jak coś taki zestaw będzie ok ? :

http://allegro.pl/zestaw-wahaczy-master-sport-audi-a4-vw-passat-b5-i6155481133.html
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,Twój wybór i loteria.Do 1000 masz wybór jeszcze między febi,ruville,Delphi, no i ms lub skv oraz no name których już nie wymieniam.Najlepiej napisz do chłopaków z forum co ogarniaja części i poproś o wycenę.Podpowiem Ci ze Skv to ok 430 zł a ms chyba stówe drożej.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Febi to jak z nimi jest ? Bo różne opinie tez tu spotkałem i czy cena 900zł na allegro to nie za tanio ? Czy to nie jest jakaś podróbka febi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem u dzika z forum 2 górne wahacze z febi bo takie mi polecił, górny prawy i górny lewy, na razie się trzymają :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat ma cały zestaw Febi za ~900 zł kupowany, zrobił ponad 15k w ciągu roku i jak na razie bez żadnych luzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i na Febi postawie bo jednak boje się z tymi tańszymi wahaczami, może mało jeżdżę ale chciałbym mieć spokój :)
Langista a gdzie kupowane w takiej cenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Dnia 3.03.2017 o 17:08, Dejvu napisał:

Jeszcze tak nawiasem. Kolega, miał niemiłą niespodziankę po wymianie wahaczy na TRW. Zrobił jakieś 500-600 km i jeden z wahaczy się złamał i autko mało co nie dachowało.

Jak czytam takie brednie to aż mnie w ciemnym zakątku ściska :decayed:

Nie trzeba być alfą i omegą by się domyśleć że to co Twój kolega kupił jako TRW, to nawet koło TRW nie leżało , jak pękło bez powodu na dwie części :grin:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.05.2017 o 20:25, Gadoms napisał:

No i na Febi postawie bo jednak boje się z tymi tańszymi wahaczami, może mało jeżdżę ale chciałbym mieć spokój :)
Langista a gdzie kupowane w takiej cenie ?

Wiem, że kupowałem od producenta, ale jak ostatnio szukałem to nie umiałem znaleźć bezpośredniego sklepu z febi ;/ Moim zdaniem, do końca jeszcze nie popartym to na Twoim miejscu mogę Ci polecić SKV, poważnie. Zrobiłem na tym prawie 14k km (zawieszenie za 500 zł) i żadnych luzów nie ma, a brat aktualnie jest w Holandii, i szczerze mówiąc okaże się w połowie czerwca, bo wróci i na szarpaki pojedzie żeby zawias sprawdzić. Będe miał troche beke jak SKV za 500 zł wytrzyma więcej jak febi za 900 (choć polecałem mu SKV na początku). Z resztą nie tylko ja się tu wypowiadałem w ten sposób, że jak za 500 zł, to nawet jak i by te 20k km miało wytrzymać, to w tych 'czasach' warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Po 3 latach czas wymienić zawieszenie przednie, ponieważ słychać jakieś już stuki lekkie przy ruszaniu czy hopkach. 

Jeździłem przez ten czas na ms sport i było spoko, teraz pytanie czy kupować znów ms czy jakieś inne, np kamoka albo jakieś inne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, wątpie czy teraz robią takie same MS jak wcześniej, te 3 lata temu. Wszystko zależy od tego jaki masz fundusz na to, moim zdaniem lepszy ten 'lemforder' za 1500 zł jak ms, chyba, że masz ok 500 zł, to polecam SKV, ja sam już dobijam do 14k km i bez żadnych luzów, do tego samochód jest bardzo fajnie podsterowny w zakrętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka cena skv?
Jakiś link do nich?

https://a4-klub.pl/index.php?/topic/353896-Wahacze-SKV-Germany-test---lista-testerow-zamknieta tu masz link do tematu SKV.W sprawie zakupu pisz do gościa dystrybutor skv.Cena to ok 430 zł z przesyłką.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...