Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Alpine 9855R w B7 w końcu udało się zainstalować


variocustoms

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, po długim zwlekaniu udało się zainstalować rarytasa tj. Alpine model 9855R. Koszta nie małe ale przynajmniej sterowanie z kierownicy jest :) nie wyświetla na FISie bo kasę na interfejs przeznaczę na głośniki Dego lub TEC. Dźwięk na fabrycznych głośnikach po kilku godzinach strojenia jest bardziej niż zadowalający, system będzie rozszerzony o SUB JBL GT12 + Orion 3002 + kondensator Directed 1,2 Fa i przedni zestaw jw. Dego lub TEC + Rockford Fosgate 2.6X. Integracja kolorystyczna jak widać na fotkach w 100%. Generalnie polecam podmianę fabrycznego Concerta na inny radio z wyższej półki bo ORI to shit made by Blaupunkt. Po dalszych modach wrzucę fotki instalacji.

Przybliżone koszta:

ramka - ok 84 PLN

interfejs CAN-BUS + sterowanie z radia (Alpine) ok 650 PLN

separator ok 50 PLN

robocizna ok 100 PLN

czas montażu ok 4 godzin

Pozdro 4@LL

Generalnie warto wydać kasę.

Montaż w Audio-Complex w Poznaniu tj. u mistrzów Car Audio

8b6a82158d68263e.jpg

5c3149dc983dd235.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Watson, seria GT4 12'' jest całkiem dobra a co ważne wytrzymała, z doświadczenia wiem, że np. Sub Rockforda po kilku dniach się zatarł a JBL jakoś wytrzymuje prąd podany z teoretycznie mocniejszego wzmacniacza, nie mam zamiaru startować w DB Drag więc pozostanę na razie przy tym zestawie.

Boneso dzienne fotki też zapodam :)

Watson a Ty na jakim sprzęcie słuchasz muzyki ??

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sie nie zrozumielismy. Pojecie "dobra seria" jest bardzo wzgledne bo dla kogos kto dopiero zaczyna zabawe ze sprzetem car audio jest faktycznie najlepszym subwooferem jaki slyszal a dla kogos kto ma wieksze doswiadczenie i ma z czym porownywac jest poprostu przecietnym (czasam nawet nie) glosnikiem.

Nie robie zadnych osobistych wycieczek bo kazdy kiedys od czegos zaczynal ale ciekawy jestem jakimi przeslankami sie kierowales dobierajac poszczegolne komponenty ? Nie wspominalem nic o zawodach bo sprzet do tego nie predysponuje. Uszkodzic glosnik (kazdy) to naprawde nic wielkiego i Rockford Fosgate czy JBL nie sa wyjatkami.

Osobiscie staram sie sluchac jak najczesciej jak najrozniejszych konfiguracji sprzetowych bo dzieki temu zdobywam jakze cenna wiedze i doswiadczenie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) ja już chyba kończę zabawę z car audio :) życzę powodzenia w zdobywaniu wiedzy i doświadczeń :) a co do doboru suba to tylko to, że kupując JBLa nie chciałem już RFa a nie słyszałem o Orionie, wzmak był kupiony później niż sub.

Idąc twoim tropem mogę zapytac dlaczego kupiłeś B5 a nie B7 lub B8. Myślę, że na tym możemy skonczyć tą dyskusję.

Serdeczne pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1291580c0999395f.jpg

f1b87ad7c5a672a6.jpg

Fotki trochę kiepskie bo pstrykałem PDA, miałem wcześniej wstawić ale w pracy net mi się urwał.

Generalnie wszystko gra, jedynie nad kieszenią nad radiem muszę popracować bo nie weszła do końca, ramka ciasna jak włoska ....

Radyjko wyciska z fabrycznych głosników częstotliwości dla nich wczesniej nie znane hihih. Właśnie wpadłem na pomysł zainstalowania na tylne siedzenie maty masującej :) muza + masaż + Jack Daniels i odlot :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vario-tech mam podobny model alpinki 9885 i tez gra o niebo lepiej niz ori radio na fabrycznych głośnikach a do tego mam piec FLi 800s ,teraz rozglądam się za piecem do napędu przyszłego suba(może coś z kultowej serii alpinki v12) w drzwi chce włożyć też inne głośniki (hertz,mb quart moze audio system) a nasd subem jeszce nie rozważałem,do tego kable i kondek dietza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kompletu wleciał Orion 3002 + JBL GT12 + kondensator Directed 1,2 Fa[br]Dopisany: 02 Marzec 2009, 18:56_________________________________________________Okablowanie DLS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a znasz model tego interfejsu do podłączenia FISa i jego cenę. Pytałem się kiedyś o taki interfejs ale nawet dystrybutor alpine nie był wstanie powiedzieć ile będzie kosztował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.audiocomplex.pl/kontakt.php zadzwoń do Jacka Kwaiatkowskiego, powinien Ci powiedzieć co i jak, z tego co pamiętam płaciłem ok 600 zł, montowałem u nich sprzęt więc mają temat obeznany[br]Dopisany: 04 Lipiec 2011, 15:12_________________________________________________aha, interfejs był do sterowania z kierownicy a radio nie wyświetlało na FISie z tego co pamiętam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a znasz model tego interfejsu do podłączenia FISa i jego cenę. Pytałem się kiedyś o taki interfejs ale nawet dystrybutor alpine nie był wstanie powiedzieć ile będzie kosztował.

Wiele więcej zależy od radia, czy ma w opcji sub display (najczęsciej wyższe modele kenwooda)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...