Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakiej firmy amortyzatory polecacie?


niuniek222

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przymierzam sie do wymiany amortyzatorów i mam pytanie jakiej firmy polecacie amortyzatory na przód i tył?

Czy jak wymieniam amortyzatory to musze też wymienić sprężyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprężyny zostają jeśli nie są pęknięte. po amortyzatory napisz do chłopaków z forum, dzik ma chyba kayabe w dobrych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po VIN-ie lub po kodach wyposażenia (wlepka w książce serwisowej i w samochodzie).

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/155521-nastawienia-zawieszenia-a4-b6-2001-2004-sedan-avant/

ASO też powinno Ci udzielić takich informacji :)

Możesz też wzrokowo zobaczyć jaki masz kolor amorków - jak są czerwone to masz usportowione 1BE/1BV, jak czarne to 1BA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po VIN-ie lub po kodach wyposażenia (wlepka w książce serwisowej i w samochodzie).

Możesz też wzrokowo zobaczyć jaki masz kolor amorków - jak są czerwone to masz usportowione 1BE/1BV, jak czarne to 1BA

Czy z tym kolorem amorow to jest pewne? Moj ma standardowe zawieszenie wg kodów, ale amory czerwone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% tak.

Może ktoś przed Tobą pomalował je dla picu? :)

Bardziej jednak obstawiam modyfikację zawiechy...

Tak się prezentuje ori kolor amorów 1BE:

https://drive.google.com/file/d/0B0dJexHLU-b8d1FGNEFnVjBZWW8/view?usp=sharing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a dla zawieszenie z przodu 1BV co włożyć najlepiej? Oryginały chyba 580zł jakoś, a cos innego wchodzi w grę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monroe nie polecę, wstawiłem u siebie nówki na przód, po kilku kilometrach zaczęły pukać :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba miały jakąś wadę, bo nawet najtańsze chinole te parę tysięcy km spokojnie wytrzymują... jak masz kwity to je reklamuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sachs, od dzika

A to?

26665 Monroe

jak monroe to brałbym chyba tylko wyłącznie serię reflex pod uwagę, szczególnie do 1be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to się podłącze do tematu.

na tył założyłem monroe reflex sport z obniżonym skokiem. z przodu jeszcze siedzą oryginalne czerwone.
i teraz pytanie, jakie amory z obniżonym skokiem dać na przód. monroe są dużo sztywniejsze od czerwonej serii, sachs i blinstein też będą sztywne.

dodam że mogę założyć nawet tanie chinole bo auto ma mi posłużyć tylko do końca roku.

auto stoi teraz na monroe reflex sport tył i seria przód:

grWsaim.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pakuj na przód teź reflexa jak z tyłu go masz.
 Nie rób chińskich prezentów nowemu właścicielowi lepiej zrób Polskie bo te monroe będą polskiej produkcji :) Chyba że auto idzie na export do  chin albo  pchasz do  Wisły wtedy chińczyki lepiej :D

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto idzie w bagno albo zostawię dziewczynie.


te reflexy strasznie są sztywne, nawet wyrąbana czerwona seria mniej podskakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie czy dostawcą amorów dla Audi był tylko Monroe czy również Sachs? Bo niektórzy wspominają również o tej firmie...

Moje są od tego pierwszego, zawias 1BE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Przymierzam się do wymiany amortyzatorów przód + tył. Biorę pod uwagę Monroe, Sachs, KYB. Które z tych wy polecacie i jak się sprawują.  Z góry dziękuję za odp. Dodaję zdjęcie w celu ewntualnego lepszego dopasowania amortyzatorów. Pozdrawiam

DSC_0003.JPG

Edytowane przez Moniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...