Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakiej firmy amortyzatory polecacie?


niuniek222

Rekomendowane odpowiedzi

Kup tego samego producenta, co wyprodukował ori amory na pierwszy montaż - najpewniej będzie to Monroe.

KYB mam w drugim aucie i zużyły się dwukrotnie szybciej niż fabryczne... :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2015 o 10:30, robitl napisał:

sprężyny zostają jeśli nie są pęknięte. po amortyzatory napisz do chłopaków z forum, dzik ma chyba kayabe w dobrych cenach.

Nawet jeśli mają też jak amory 270k km? Wylał mi się lewy amor, zapewne przez to że zaczęły mi się wykręcać śruby z koła w drodze :facepalm: w końcu klucz dynamometryczny do kół taki drogi, żeby był na stanie warsztatu... Więc zakładam, że sprężyna też dostałą po d*pie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec roku sporo firm obniża ceny aby oczyścić półki.

Podobne amorki belgijskie kupiłem po 100zł/szt. montaż dopiero wiosna/lato, wyglądają tak samo jak te co widziałem w ASO Skoda. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dubel

Edytowane przez ferdek77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem tylne na sachs ( 1BA) oryginalne były jednak  Kyb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dołączę się do pytania. Posiadam u siebie amortyzatory 1BA które się już kończą i chcę miedzy innymi wymienić na coś innego ponieważ tez chciał bym  wymienić felgi z 15 na 17 a nie chce żeby była „japa” pomiędzy kołem a błotnikiem. Chciał bym coś bardziej sztywnego ale nie gwint. Co polecacie i czy wymieniać odrazu tez sprężyny? Jeśli tak to na jakie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, DamianM14 napisał:

Witam. Dołączę się do pytania. Posiadam u siebie amortyzatory 1BA które się już kończą i chcę miedzy innymi wymienić na coś innego ponieważ tez chciał bym  wymienić felgi z 15 na 17 a nie chce żeby była „japa” pomiędzy kołem a błotnikiem. Chciał bym coś bardziej sztywnego ale nie gwint. Co polecacie i czy wymieniać odrazu tez sprężyny? Jeśli tak to na jakie? 

Amortyzatorami nie obniżysz auta,możesz założyć sprężyny 1be -20mm, eibacha pro-kit -30mm i do tego amory o niższym skoku 

Edytowane przez greg2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, greg2505 napisał:

Amortyzatorami nie obniżysz auta,możesz założyć sprężyny 1be -20mm, eibacha pro-kit -30mm i do tego amory o niższym skoku 

A coś proponujesz jeśli chodzi o amortyzatory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sachs'y dedykowane do sportowego zawieszenia. Przód ma oznaczenie 558 297 i tył 312 784 jeśli chodzi o sedana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, DamianM14 napisał:

A coś proponujesz jeśli chodzi o amortyzatory?

Osobiście mam Monroe i polecam,Sachs też jest ok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, greg2505 napisał:

Osobiście mam Monroe i polecam,Sachs też jest ok 

Do 1BE/1BV czy 1BA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zawieszenie ori 1be amory o krótszym skoku brałem,przód e2054,tył e1284 o ile dobrze pamiętam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, greg2505 napisał:

Ja mam zawieszenie ori 1be amory o krótszym skoku brałem,przód e2054,tył e1284 o ile dobrze pamiętam 

Dzięki wielkie za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...