Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Problem z centralnym zamkiem Audi a4 1.8 96r


PETERO69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:) Posiadam audi A4 1.8 96 rocznik. Mam problem z centralnym zamkiem oraz z oswietleniem kabiny. Problem jest dosc nietypowy i niepotrafie sobie z nim poradzic. Bardzo czesto zdaza sie ze centralny zamek nie dziala, otwieraja sie tylko drzwi kierowcy, ( Od strony pasazera tak samo) ,a oswietlenie kabiny niezapala sie. Jednak po paru minutach trzymania otwartych drzwi oswietlenie kabiny sie zapala i centralny zamek zaczyna rowniez poprawnie dzialac. Niestety trwa to tylko pare minut i znowu wszystko znow przestaje dzialac. Rozkrecilem pompe, przeciscilem wszystkie styki i sprawdzilem czy dochodzi prad gdyz myslalem ze wtym problem, lecz wszystko wyglada elegancko.Dodatkowo mam takze problem z imobilizerem, czesto zdaza sie ze przy probie rozruchu samochod odpala i zaraz gasnie, towazyszy temu mrugajaca lampka z symbolem auta i kluczyka. Nawet proba przeprogramowania imobilizera i uzywania zapasowych kluczykow nie przyniosla efektu. Sprawdzilem wszystkie bezpieczniki lecz to niepomoglo. Barzdo prosze o pomoc. Rowniez prosil bym o jakis schemat centralnego zamka. Z gory dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo czesto zdaza sie ze centralny zamek nie dziala, otwieraja sie tylko drzwi kierowcy, ( Od strony pasazera tak samo) ,a oswietlenie kabiny niezapala sie.

a jak jest jesli otwierasz autko od strony pasarzera ??? problem moze tkwic w zamku on tez odpowiada za oswietlenie i centralny

mlodyy czytaj uważniej.

Piotrek jak coś zdziałasz, daj znać w czym tkwił problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie był podobny problem.

Zepsuł się imobilizer i oświetlenie.

Auto oddałem do naprawy do serwisu Audi Liewers w Wiedniu.

Dziś odebrałem je i winna nie była tylko cewka przy stacyjce (imobilizer) ale został wymieniony również komputer (steuergerat).

Objawy były takie że najpierw przestało działać światło w środku.

Po 3 miesiącach zaczął psuć się imobilizer. Psuł sie około 3 tygodni aż w końcu całkiem nawalił i nie mogłem zapalić autka.

Cena trochę duża 372E, ale co zrobić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podobnie jak niektórzy mam problem z centralnym zamkiem. Otóż raz otwiera wszystkie drzwi a raz nie. Dzisiaj po przeczytaniu postów poszłem zobaczyć do pompki, wyjąłem ją obejrzałem ,wyciągnąłem wtyki i z powrotem je wtyknąłem.niby ok są. I tak otworzyłem bagażnik i kluczykiem przekręcałem raz aby zamknąć a raz aby otworzyć i obserwowałem pomke. I otóż raz otworzył a raz nie,ale jak stuknąłem palcem w nią to działało.Hmm dobre :no: ,czyli jakby coś nie łączyło ,ale prąd cały czas jest bo przy otwieraniu i zamykaniu słysze pyknięcie, czyli jakby się jakiś tłoczek ciśnienia blokował. Więc poradzcie czy jest tam w środku cosik aby przeczyścić (od ciśnienia) , czy to może zimy lód, czy no nie wiem co? Ale powtarzam że jak nie zadziałam centralny i jak puknąłem palcem w pomke to poszło ok zamknął i otworzył i było ok.Co tam trzeba przeczyścić bo jak widać coś blokuje a nigdy jej nie rozbierałem.Proszę o pomoc.Z góry ślicznie dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie wymieniałem pompkę na działającą bo u mnie padła całkowicie (była wogóle bez gąbki tak kupiłem auto i po prostu zalała się wodą, która czasami dostawał się do tej wnęki gdzie jest zamontowana), najpierw nie miałem wogóle oświetlenia w aucie a centralny jeszcze działał a później centralny też padł. Jeśli chodzi o immo to miałem tak samo jak Ty czyli co jakiś czas migała mi lampka po obstukaniu stacyjki przez chwile było ok i później znowu i tak w kółko. Błędy zapisywały się i w silniku (nie pamiętam już numerów ale chodziło, że blokada silnika) i w immo (słaby sygnał kluczyka). Według porady, która jest na forum dostałem się do złączki od immo, rozpiąłem ją, psiknąłem kontaktem, zaizolowałem na nowo izolacją i "odpukać" do tej pory jest :good:

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t2784.0.html;highlight=immo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm piszesz że na bank zimne luty ,ale kurcze jak przekręcam kluczykiem a drzwi się nie zamykają to i tak słysze w pompce lekkie cyknięcie tak jakby impuls elektryczny był a coś blokuje mechanicznie ???[br]Dopisany: 26 Kwiecień 2009, 15:04_________________________________________________Witam , problem z centralnym trwa nadal. Raz się otworzą wszystkie drzwi a raz tylko od strony kierowcy tam gdzie otwieram. A zamyka zawsze wszystkie . Hmm coś nie tak. Ale kiedy otworze od strony kierowcy i potem otworze tył (klapa bagażnika i puknę ręką w pompkę co jest schowana w gąbce w schowku bagażnika to wtedy zadziała i otworzą się wszystkie drzwi. W czym tkwi problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...