Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż zewnętrzego nieorginalnego wzmaczniacza i subwoofera MMI 3G


ChiPis

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, Muskel1 napisał:

Możesz na początek wypróbować bez zewnętrznego konwertera. Jeżeli jakość Ci wystarczy możesz tak zostawić. Dużą zaletą zewnętrznych konwerterów jest to że przy okazji generują sygnał REM do wzbudzania wzmacniaczy. Niektóre lepsze wzmacniacze też już to mają czyli załączają się dopiero po otrzymaniu sygnału RCA lub High.  Jeżeli nie będziesz musiał coś kombinować i szukać plusa po stacyjce do wzbudzania wzmacniacza. Oryginalny wzmacniacz jest wzbudzany już po otwarciu pilotem więc jak weźmiesz z niego sygnał REM i  zastartujesz później silnik to będziesz miał strzał w głośnikach. 

Helix g ma wbudowane hi input z systemem start stop,czyli otrzyma sygnał z głośników jak odpalisz radio.

A w monoblocku funkcja nie jest potrzebna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że potrzebna. Subwoofer też strzeli przy odpalaniu auta jeżeli monoblock, który go zasia zostanie wzbudzony przed rozruchem silnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Muskel1 napisał:

Jasne że potrzebna. Subwoofer też strzeli przy odpalaniu auta jeżeli monoblock, który go zasia zostanie wzbudzony przed rozruchem silnika. 

Sprawdziłem... drugi DLS CCi2 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.11.2020 o 14:00, Muskel1 napisał:

I jak go chcesz wzbudzić?

Wzbudza się po otrzymaniu sygnału z głośnika. Czyli po uruchomieniu radia w aucie. 

Przecież to są wzmacniacze dedykowane do takich podłączeń . Więc nie powinno być zjawiska opisanego przez Ciebie. 

Edytowane przez kamilch-1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwileczkę, chcesz dołożyć 2 wzmacniacze, tak?

Pierwszy Helix G który zasili głośniki i otrzyma sygnał High do wzbudzenia bo ma funkcję start/stop.

Drugi wzmak to monoblock DLS CCi2, który ma zasilić sub. Posiada on funkcję s/s po sygnale High? Nie sprawdzałem czy ma. Jeżeli ma to nie będzie problemu. 

Edytowane przez Muskel1
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Muskel1 napisał:

Chwileczkę, chcesz dołożyć 2 wzmacniacze, tak?

Pierwszy Helix G który zasili głośniki i otrzyma sygnał High do wzbudzenia bo ma funkcję start/stop.

Drugi wzmak to monoblock DLS CCi2 , który ma zasilić sub. Posiada on funkcję s/s po sygnale High? Nie sprawdzałem czy ma. Jeżeli ma to nie będzie problemu. 

Dokładnie tak kolego chcę zrobić:)

I tak Helix G ONE posiada funkcję start/stop i to jest wzmacniacz na dwa subwoofery. Z kolei drugi DLS CCi2 zasili przód i też posiada funkcję start/stop.

 

 

Edytowane przez kamilch-1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się dorwać oryginalny subwoofer pod koło 8K9035382B B&O. 

Może mi ktoś polecić wzmacniacz albo nakierować co szukać (w sensie podania mocy tego głośnika i ile ma Ohm) do max 300zł, najlepiej z wejściem HI-input.

Ewentualnie dokupię konwerter sygnału Hi na Low z RCA. 

Z góry dziękuje i pozdrawiam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam jedno pytanko bo nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedzi na moje pytanie, mianowicie da radę podłączyć skrzynie basowa/ tube nieoryginalna załóżmy jakiś jbl czy coś pod oryginalny wzmacniacz?? posiadam a4b8 2008 rok maam tuner radiowy ze wzmacniaczem i jest też tam navi w sensie napęd DVD do map, jeżeli chodzi o nagłośnienie mam zmieniarkę na 6 płyt podstawowe nagłośnienie 8 glosnikow, z góry dziękuję za odpowiedź pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli skrzynia basowa lub jakakolwiek rozbudowa nagłośnienia w aucie to tylko przez wzmacniacz zewnętrzny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli skrzynia basowa aktywna z wbudowanym wzmacniaczem da radę podłączyć pod tuner radiowy przykładowo te chinche? Plus minus to spoko bo aku z tyłu masa też do jakiejś śrubki ale reszta kabli chinch remote? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zastosować high low konwerter generujący jednocześnie sygnał remote. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.03.2021 o 22:10, Patryk12 napisał:

A jeżeli skrzynia basowa aktywna z wbudowanym wzmacniaczem da radę podłączyć pod tuner radiowy przykładowo te chinche? Plus minus to spoko bo aku z tyłu masa też do jakiejś śrubki ale reszta kabli chinch remote? 

Podłączenie przez wzmacniacz,który musi mieć wejście High/Low. Jeżeli są takowe skrzynie basowe,też musi mieć te wejście. Przez te wejście pobierasz sygnał z przewodów idących do głośnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Czy mógłbym kogoś prosić o schemat ideowy połączenia MMI 3G basic - tuner 4G1 035 053 H - głośniki? Jak to jest ze sobą podłączone? Czy wzmacniacz (końcówka mocy-wyjście na głośniki) jest w jednostce MMI czy w tunerze we wnęce w bagażniku? I tutaj i tutaj jest złącze FAKRA.. 

Pytam, ponieważ posiadam wzmacniacz Axtona z DSP (ustawienia przez bluetooth) z wiązką pod VAG. Pracował w skodzie 2015r - sprytna bestia - ma wejście HI-Input, więc bierze sygnał z wyjść głośnikowych radia (w skodzie jednostka Bolero była jedna i żadnych innych gratów w aucie) i przetwarza go i wypuszcza - do tego jest systemowa wiązka z łączami FAKRA po dwóch stronach więc instalacja jest banalna. Efekt zadowalający był dla mnie bo można sobie ustawić dźwięk przez 7-pasmowy EQ przez apkę w telefonie.

Zatem pojawia się pytanie - czy na głośniki wychodzi sygnał z jednostki tunera (bagażnik) czy z MMI? 

Będę wdzięczny za ew. schematy z ELSA czy może ktoś ma w PDF? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...