Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż zewnętrzego nieorginalnego wzmaczniacza i subwoofera MMI 3G


ChiPis

Rekomendowane odpowiedzi

Bas u mnie też jest , lecz naszym zdaniem dziwnie brzmiał , co okazało się prawdą .

Następnym nie miły fakt , iż takie właśnie śmieci lecą na wszystkie moje nowe głośniki.

Sklep Play - generator dźwięku , raczej do wyboru - myślę , że większość będzie miała podobne działanie.

Kolega ma pobraną na iphone z app store - dokładnej nazwy niestety w tej chwili nie znam.

U nie ładnie schodzi do 30Hz aż czuć w tyłku :)

Może wina wzmacniacza?

Nie nie to nie wzmacniacz , chodzi o sygnał dochodzący do wzmacniacza i ten był mierzony .

Mam co Ciebie kilka pytań i bardzo proszę o odpowiedź :

Masz też radio bez oryginalnego wzmacniacza i sub-a ?

Wzmacniacz podłączyłeś do głośników , czy przez przejściówkę , jeżeli tak to co to za przejściówka ?

Jakiej firmy wzmacniacz , jaki model ?

Edytowane przez Rys125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas u mnie też jest , lecz naszym zdaniem dziwnie brzmiał , co okazało się prawdą .

Następnym nie miły fakt , iż takie właśnie śmieci lecą na wszystkie moje nowe głośniki.

Sklep Play - generator dźwięku , raczej do wyboru - myślę , że większość będzie miała podobne działanie.

Kolega ma pobraną na iphone z app store - dokładnej nazwy niestety w tej chwili nie znam.

U nie ładnie schodzi do 30Hz aż czuć w tyłku :)

Może wina wzmacniacza?

Nie nie to nie wzmacniacz , chodzi o sygnał dochodzący do wzmacniacza i ten był mierzony .

Mam co Ciebie kilka pytań i bardzo proszę o odpowiedź :

Masz też radio bez oryginalnego wzmacniacza i sub-a ?

Wzmacniacz podłączyłeś do głośników , czy przez przejściówkę , jeżeli tak to co to za przejściówka ?

Jakiej firmy wzmacniacz , jaki model ?

Radio bez ori suba,

Wzmacniacz podpięty do głośników tak jak opisałem w tutorialu (za wyjściem z ori wzmacniacza)

Wzmacniacz WZMACNIACZ JBL GX-A3001 MONOBLOCK

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

Jako ,że nie mogłem znieść wszelkich dźwięków wydobywających się z głośników postanowiłem na początek wymienić seryjne głośniki.

Teraz przyszła pora na suba - moje wozidło to B8 , MMI 4G , radio + głośniki standard bez wzmacniacza .

Po zakupie skrzyni basowej Baster + głośnika basowego i podłączeniu do wzmacniacza sygnału z tylnych głośników ( prawy/lewy) do wejścia HIGH wzmacniacza ,

że bas jest , lecz jakby jakiś dziwnie słaby-inny.

Po pomiarach osyloskopem określonych częstotliwości basowych ( pomiary od 100 Hz do 40 Hz ) na wyjściu ze wzmacniacza radia na głośniki ( czyli sygnał na nasz nowy wzmacniacz )

stwierdziliśmy , że siła sygnału liniowo spada wraz z spadkiem częstotliwości - sygnał od 80Hz do 100 Hz jest OK , przy 60 Hz powiedzmy że jest jeszcze słyszalny - widzialny ,lecz

przy 40 Hz już prawie całkowicie zanika .

Efektem tego jest taki dźwiek sub-a , a nie inny .

Przy podłączeniu przez konwerter ( nie próbowałem ) efekt raczej będzie ten sam , ponieważ konwerter tylko obniża napięcie , pozwala podpiąć dodatkowy wzmacniacz ,

który nie posiada wejść wysoko prądowych.

Może ktoś już z Was rozpracował- zauważył ten problem ?

Nie ma opcji, żeby bas nie grał jak trzeba. Robiłem to na Axtonie, podając sygnał po konwerterze. Sygnał WE na wzmacniacz musi być z konwertera,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK . dziękuję za informację jeszcze spróbuję z tym wzmacniaczem - chociaż myślę , że niewiele to zmieni.

Wzmacniacz zamówiony i obym się mylił ;-)

Mamy auta z różnych lat i radia pewnie też są różne , moje ma nr 4G1 035 053 E


Wzmacniacz WZMACNIACZ JBL GX-A3001 MONOBLOCK - kupiony i zamontowany zgodnie z opisem ,

sytuacja trochę się poprawiła , lecz nadal jest odczuwalny spadek siły sygnału na niższych częstotliwościach.

Bas powiedzmy ładnie schodzi max do 50 Hz - jest jeszcze trochę słyszalny przy 40 Hz , a poniżej już klapa .

Sprawdzałem apką na iphone : https://itunes.apple.com/us/app/g-audio-function-generator./id768229610?mt=8

Czy ktoś z was robił tego moda w A4 po lifcie i odczul podobne problemy ?

Edytowane przez Rys125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

Jako ,że nie mogłem znieść wszelkich dźwięków wydobywających się z głośników postanowiłem na początek wymienić seryjne głośniki.

Teraz przyszła pora na suba - moje wozidło to B8 , MMI 4G , radio + głośniki standard bez wzmacniacza .

Po zakupie skrzyni basowej Baster + głośnika basowego i podłączeniu do wzmacniacza sygnału z tylnych głośników ( prawy/lewy) do wejścia HIGH wzmacniacza ,

że bas jest , lecz jakby jakiś dziwnie słaby-inny.

Po pomiarach osyloskopem określonych częstotliwości basowych ( pomiary od 100 Hz do 40 Hz ) na wyjściu ze wzmacniacza radia na głośniki ( czyli sygnał na nasz nowy wzmacniacz )

stwierdziliśmy , że siła sygnału liniowo spada wraz z spadkiem częstotliwości - sygnał od 80Hz do 100 Hz jest OK , przy 60 Hz powiedzmy że jest jeszcze słyszalny - widzialny ,lecz

przy 40 Hz już prawie całkowicie zanika .

Efektem tego jest taki dźwiek sub-a , a nie inny .

Przy podłączeniu przez konwerter ( nie próbowałem ) efekt raczej będzie ten sam , ponieważ konwerter tylko obniża napięcie , pozwala podpiąć dodatkowy wzmacniacz ,

który nie posiada wejść wysoko prądowych.

Może ktoś już z Was rozpracował- zauważył ten problem ?

Nie ma opcji, żeby bas nie grał jak trzeba. Robiłem to na Axtonie, podając sygnał po konwerterze. Sygnał WE na wzmacniacz musi być z konwertera,

Wierz mi - niestety nie gra jak trzeba :( .

Już nawet zakupiłem wzmacniacz JBL GX-A3001 MONOBLOCK jaki polecano w innym wątku - nastąpiła lekka poprawa , lecz nie w 100 % .

Po tym zabiegu jest słyszalne max. 45 Hz .

Próbowaliśmy znaleźć sygnał w innych miejscach na płycie radia , lecz nie daliśmy rady - w różnych miejscach jest on bardzo podobny i nic to nie zmienia.

Możliwe , że wzmacniacz nie generuje niższych częstotliwości celowo po to ,ażeby nie uszkodzić kiepskiej jakości fabrycznych głośników .

Może ktoś z Was robił tą przeróbkę w roczniku 2012 r ( MMI 3G+ ) i zauważył podobny problem ?

Edytowane przez Rys125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie w bang and olufsen w a4 b8 z głośnikiem niskotonowym pod kołem chce podłączyć skrzynie basowa ze wzmacniaczem czy mogę podłączyć pod kable idące do głośnika w kole a w dodatkowym wzmacniaczu do wejścia high ?

Odświeżam temat. Czy ktoś jest w stanie odpowiedzieć na w/w pytanie? Również nurtuje mnie ten temat. Dedykowany sub B&O jakoś słabo daje radę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie. Posiadam radio concert. Czy przy tym radiu była jakiś wzmacniacz oryginalny? Nie posiadam głośnika na podszybiu na środku jak i również wysoko tonowych w drzwiach przednich. W jaki sposób najlepiej doprowadzić tam przewody? Z góry dzięki za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy istnieje możliwość regulacji suba(bas) z poziomu mmi w 2g high B&O ??

Ten sub i bas w B&O to jakaś porażka jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja też chciałbym zamontować sobie subwoofer z tym tylko, że oryginalny. W związku z tym mam do Was pytanie. Czy ktoś posiada opis pinów tunera radiowego zamontowanego w bagażniku po lewej stronie. Numer mojego radia: 4G1 035 053 F. Chciałbym z niego wyprowadzić sygnały na wzmacniacz bez używania konwertera HIGH/LOW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weekend zabawy w garażu i u mnie narazie wygląda to tak :D

Untitled 1.jpgUntitled 4.jpgIMG-20171007-WA0000.jpegUntitled 1.jpgUntitled 2.jpg

Jeszcze muszę pokombinować nad zamaskowaniem suba i wzmacniacza bo myślałem że uda mi się go schować pod podłogę ale niestety nie dało rady.

Jeszcze muszę kupić lepszy konwerter bo ten co mam jest za słaby, wzmak gra na polowe mocy a potem stoi w miejscu do tego przy wyciszonym radiu sub buczy ... Ale może wymiana pomoże :)

Pozdro :hi:i powodzenia w rezaniu :ad: bass w końcu zawitał w aucie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, lorekA4 napisał:

Widzę że mój patent z deską się sprawdza :)

A jak :D bardzo dobry patent :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2017 o 19:22, Kodzak33 napisał:

http://juna.pl/pl-jamp-02/  czy warto to zamontować?  

Kupuj montuj i daj znać, zapowiada się wspaniale można wtedy podpiąć wszystkie głośniki pod wzmacniacz a nie tylko sub :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na stronie subaru fajny patent na remote do wzmacniacza https://forum.subaru.pl/topic/77842-podłączanie-dodatkowego-wzmacniacza-brak-remote-z-radia/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remote są już "wbudowane" w konwertery więc nie trzeba kombinować, jak tu:

http://allegro.pl/konwerter-sygnalowy-glosniki-rca-hollywood-hlc-3-i5843977070.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2017 o 19:22, Kodzak33 napisał:

http://juna.pl/pl-jamp-02/  czy warto to zamontować?  

I jak kolego montowales to? Gdzie się to w ogóle wpina? Sam chce u siebie zmienic glosnik basowy + do tego dołożyć wzmacniacz, a poki co sygnal będzie szedł przez adapter hi-low. Ale mam tez pytanie co do owego adaptera. W poprzednim aucie mialem wzięty sygnal z dwoch glosnikow do adaptera hi-low, ale tutaj bede go pobieral tylko z jednego glosnika-basowego. Jak tu mam sie podłączyć do niego, czy mam zlaczyc ze soba dwa plusy i dwa minusy z kanalu lewego i prawego? 

Edytowane przez puczyl1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, puczyl1990 napisał:

I jak kolego montowales to? Gdzie się to w ogóle wpina? Sam chce u siebie zmienic glosnik basowy + do tego dołożyć wzmacniacz, a poki co sygnal będzie szedł przez adapter hi-low. Ale mam tez pytanie co do owego adaptera. W poprzednim aucie mialem wzięty sygnal z dwoch glosnikow do adaptera hi-low, ale tutaj bede go pobieral tylko z jednego glosnika-basowego. Jak tu mam sie podłączyć do niego, czy mam zlaczyc ze soba dwa plusy i dwa minusy z kanalu lewego i prawego? 

Nie montowałem. Szczerze nie umiem Ci pomóc. Zadzwoń do juna to Ci sprzedadzą i  zamontują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2018 o 05:40, puczyl1990 napisał:

I jak kolego montowales to? Gdzie się to w ogóle wpina? Sam chce u siebie zmienic glosnik basowy + do tego dołożyć wzmacniacz, a poki co sygnal będzie szedł przez adapter hi-low. Ale mam tez pytanie co do owego adaptera. W poprzednim aucie mialem wzięty sygnal z dwoch glosnikow do adaptera hi-low, ale tutaj bede go pobieral tylko z jednego glosnika-basowego. Jak tu mam sie podłączyć do niego, czy mam zlaczyc ze soba dwa plusy i dwa minusy z kanalu lewego i prawego? 

Sub gra mono a nie stereo wiec nie potrzebujesz sygnału z obu kanałów. Podłącz sygnał tylko pod jeden kanał i powinno grać dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...