Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd 00792 (F129) Leon 1m TDI


Fazi320

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, może tutaj ktoś pomoże...

Moja klima świruje, sprężarka dostaje pojedyncze impulsy uruchomienia (włącza się i zaraz wyłącza...tak co około 5 sekund.) Sprawdziłem wtyczkę i to wtyczka daje taki przerywany prąd. VCDS pokazuje błąd 00792 A/C pressure switch (F129). Dzisiaj podmieniłem czujnik ciśnienia i nie pomogło.

Klima nabita, sprawdzone ciśnienie i ilość gazu.

Ktoś ma pomysł co to może być?

Bezpieczniki, przekaźniki OK.


Do zamknięcia, ogarnięte :) Winna była instalacja elektryczna.

Edytowane przez Fazi320
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze sie do tematu aby nie zasmiecać.

Pacjent to Toledo II 2001r. 1.6 SR. Klient przyjechał z niedziałającą klima, szybkie vagowanie i pokazał sie błąd taki sam jak u kolegi wyzej czyli uszkodzony czujnik f129. Zapobiegawczo sprawdziłem sprzęgło kompresora i po podaniu napiecia na odpalonym sprezarka startowała. Szybka wymiana czujnika na nowy Hella, ponowne nabicie i niby wszystko jest ok po załączeniu klimy na climatroniku sprężarka startuje, wentylatory tez ale nie chłodzi. Przewody od sprezarki mimo ze sprężarka pracuje nie robią sie chłodne.

Według mnie winna jest sprezarka, mogł by ktos podpowiedziec co jeszcze sprawdzić i czy moja koncepcja ze sprężarka jest właściwa. Usterkę przekaźników itp odrzucam bo elektryka działa poprawnie, nie wywala błędów ale mimo to nie chłodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...