bierze olej 1.8 T
6 6

37 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ponownie z tym samym problemem. Czyli po nagrzaniu oleju do temp. 70-90°C silnik go po prostu bierze. Jak zimny to może stać i parkotać przez poł godziny i nie dymi. Dopowiem jeszcze, że jak olej jeszcze w miare świeży czyli ok. 5-7 tys. od wymiany też nic nie ubywa na miarce. Najgorzej jest ok. 2tys przed planowaną wymianą. Myślcie, że to może być wina samego oleju, że pod wpływem temperatury staje się tak "wodnisty"? Olej to motul x-cess 5w40. 1,5 roku temu robiłem głowicę i pierścienie no i turbo. Zmienię najwyżej olej na inny a jak nie pomoże to chyba turbo do regeneracji... znowu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    6 minut temu, Arcus napisał:

Najgorzej jest ok. 2tys przed planowaną wymianą

A co ile ten olej wymieniasz? Po 7tys.(to nie jest świeży olej jak to napisałeś, zwłaszcza w tym silniku) nie bierze go i to sprawdzone masz kilkukrotnie czy jak?

Edytowane przez przem8

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znieniam co 10tys. km. Po poprzedniej wymianie sprawdzałem regularnie i nie ubywało - nie dymił nawet po rozgrzniu. Może jemu po prostu motul nie służy 🤔 🤔

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Motula chwalą inni użytkownicy, ja osobiście nigdy nie miałem z nim do czynienia. Zajrzyj do dolotu i sprawdź czy turbo ma luzy, może zaczęło puszczać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wymieniłem olej. Na innego producenta. Na razie nic więcej pisać nie będę bo jeszcze za wcześnie. Pojeździłem po mieście olej rozgrzany nawet poza 90st. i... jak na razie dymu nie widać:naughty: Dla mnie innego winnego tu nie ma. Późniejsze wnioski zamieszczę po dalszych obserwacjach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    3 godziny temu, Arcus napisał:

Wymieniłem olej. Na innego producenta. Na razie nic więcej pisać nie będę bo jeszcze za wcześnie. Pojeździłem po mieście olej rozgrzany nawet poza 90st. i... jak na razie dymu nie widać:naughty: Dla mnie innego winnego tu nie ma. Późniejsze wnioski zamieszczę po dalszych obserwacjach.

wybij sobie z głowy że innym olejem uszczelnisz silnik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Silnika może i nie uszczelnię ale zauważalnie zmniejszę zużycie oleju. Newralgiczne miejsca znikania oleju czyli pierscienie, głowica i turbo są zrobione. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi