Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lampy led przod


Kooga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W przedniej lampie po prawej stronie ledy swieca na zolto to znaczy, ze juz chyba sie wyczerpuja?

Da rade to jakos naprawic/wymienic czy trzeba od razu cala lampe kupic?

Niby nie przeszkadza ale to brzydko wyglada jak jedna lampa swieci ladnym niebieskim kolorem a druga na zolto :thumbdown:

Cos jak tutaj, zdjecie oczywiscie nie moje :)

wkokgsw7.jpg

Edytowane przez Kooga
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem numery i niebieska lampa ma 8ko941003C a zolta ma 8ko941030c

jaki jest ori nr na lampe prawa niebieska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj sa zdjecia jak to wyglada:

eha6vfzk.jpg

39bb3arp.jpg

tutaj jest napisane 18S, a data produkcji to 17.06.08

Edytowane przez Kooga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak patrze to to jest bardzo mozliwe ^^

Mozna kupic taka niebieska lampe czy trzeba zolta?

jaki jest nr prawej niebieskiej lampy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/lampa-przod-audi-a4-b8-xenon-led-8k0941004c-i5170036944.htmlCzy ta lampa bedzie tak samo swiecic jesli ma 19S?

I czy ja mam xenon skretny czy niesretny? Nie wiem jak to sprawdzic :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa z tymi oznaczeniami barw? Z tego co zauważyłem np. 28S jest produkowane do kwietnia 2011, następnie przez 3 miesiące szły 29S następne miesiace produkcji szły 30S itd. Czy tej jasności świecenia nie da się czasem przekodować VCDSe? Gdzieś czytałem że można ustawić jasnośc świecenia diód LED włąśnie VCDse?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasność ustawisz koloru na pewno nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno ten kolor ma powiązanie z tym oznaczeniem np. 28S? Przeglądałem sporo lamp z ciekawości i to się zgadza że te oznaczenie jest ściśle związane z datą produkcji. A może po montażu lampy z innym oznaczeniem wystarczy po prostu zakodować odpowiednią jasność świecenia i wtedy jakby obie lampy przyjmą taką samą wartość świecenia i ta różnica w kolorze jaką ludzkie oko wychwytuje ulegnie zmianie. Może to po prostu jest jasność świecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś moze wie i może pomóc? Jaka jest róznica w tych lampach 8ko941004C vs. 8ko941004G . Poszukuje do mojego modelu z oznaczeniem "G" i nie mogę znaleźć, moze te z oznaczeniem "C" to tylko inny rok produkcji? POsidaam Bi-xenon skrętny, równiez te z oznaczeniem "C" to Bi-xenon skrętny....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś moze wie i może pomóc? Jaka jest róznica w tych lampach 8ko941004C vs. 8ko941004G . Poszukuje do mojego modelu z oznaczeniem "G" i nie mogę znaleźć, moze te z oznaczeniem "C" to tylko inny rok produkcji? POsidaam Bi-xenon skrętny, równiez te z oznaczeniem "C" to Bi-xenon skrętny....

Barwa swiatla 22s i 26s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś moze wie i może pomóc? Jaka jest róznica w tych lampach 8ko941004C vs. 8ko941004G . Poszukuje do mojego modelu z oznaczeniem "G" i nie mogę znaleźć, moze te z oznaczeniem "C" to tylko inny rok produkcji? POsidaam Bi-xenon skrętny, równiez te z oznaczeniem "C" to Bi-xenon skrętny....

Barwa swiatla 22s i 26s

Pozwolę sobie odgrzebać temat, tak dla potomnych...

Pracuję w sprzedaży części Audi/VW już od kilku dobrych lat, od początku produkcji modelu 8K, tak mniej więcej.. I bardzo irytują mnie telefony, kiedy ktoś wymyśla, że parametr dwóch cyferek i literki S musi być taki sam, żeby ledy świeciły tym samym kolorem (18S, 22S, etc.)..

Otóż - nie ma to żadnego znaczenia.. Modele lamp są w sumie cztery (europejskie, ruch prawostronny):

8K0941003C (i analogicznie prawa z końcówką 004C) - nieskrętne do 2010 r;

8K0941003P (004P) - nieskrętne od 2010-2012 (do początku produkcji modelu po liftingu);

8K0941003G (004G) - skrętne do 2010;

8K0941003S (004S) - skrętne od 2010-2012.

Różnice w kolorze świecenia są między lampami z końcówkami C i P oraz z końcówkami G i S. Nie spotkałem się z innymi różnicami, niezależnie od rocznika lampy, parametru xxS i tym podobnych... Co ciekawsze - zwykła lampa, nie xenon, halogenowa bez ledów również ma na naklejce parametr "dwie cyferki S", więc tu też oznacza to kolor ledów? ;)

Także mam nadzieję, że rozwieję wątpliwości paru osób...

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby rozwiać wątpliwości napiszę dzisiaj e-mail do Automotiv Lighting i zobaczymy co odpowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kiedys informacje z Poznania , ze w lampach w modelu 2010 były zmiany ze wzgledu na barwe LEDÓW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś moze wie i może pomóc? Jaka jest róznica w tych lampach 8ko941004C vs. 8ko941004G . Poszukuje do mojego modelu z oznaczeniem "G" i nie mogę znaleźć, moze te z oznaczeniem "C" to tylko inny rok produkcji? POsidaam Bi-xenon skrętny, równiez te z oznaczeniem "C" to Bi-xenon skrętny....

Barwa swiatla 22s i 26s

Pozwolę sobie odgrzebać temat, tak dla potomnych...

Pracuję w sprzedaży części Audi/VW już od kilku dobrych lat, od początku produkcji modelu 8K, tak mniej więcej.. I bardzo irytują mnie telefony, kiedy ktoś wymyśla, że parametr dwóch cyferek i literki S musi być taki sam, żeby ledy świeciły tym samym kolorem (18S, 22S, etc.)..

Otóż - nie ma to żadnego znaczenia.. Modele lamp są w sumie cztery (europejskie, ruch prawostronny):

8K0941003C (i analogicznie prawa z końcówką 004C) - nieskrętne do 2010 r;

8K0941003P (004P) - nieskrętne od 2010-2012 (do początku produkcji modelu po liftingu);

8K0941003G (004G) - skrętne do 2010;

8K0941003S (004S) - skrętne od 2010-2012.

Różnice w kolorze świecenia są między lampami z końcówkami C i P oraz z końcówkami G i S. Nie spotkałem się z innymi różnicami, niezależnie od rocznika lampy, parametru xxS i tym podobnych... Co ciekawsze - zwykła lampa, nie xenon, halogenowa bez ledów również ma na naklejce parametr "dwie cyferki S", więc tu też oznacza to kolor ledów? ;)

Także mam nadzieję, że rozwieję wątpliwości paru osób...

Pozdrawiam :)

Użytkownik który napisał tego posta to pracownik handlarza do którego dzisiaj dzwoniłem gdyż miał wystawioną nową lampę do A4 B8. Dzwoniłem zapytać o oznaczenie ...S(o którym mowa) danej lampy. Zachowanie tej osoby po tym pytaniu mnie zaszokowało. O kulturze osobistej tego pana nie będę się wypowiadał bo szkoda słów. Widać po ilości postów dlaczego użytkownik ten założył konto na naszym forum.

Do rzeczy:

1. Miałem u siebie w mojej B8 pęknięty halogen o oznaczeniu 8K0941003P i barwie(tudzież serii produkcji, jak zwał tak zwał źródło nie potwierdzone) 28S. Data produkcji tej lampy to 03.04 2011.

2. Zamówiłem więc lampę o tym samym oznaczeniu 8K0941003P (30S, data produkcji 10.11.2011)

Zamontowałem lampę którą dostałem i wszystko pasowało. Mam znajomego który handluje lampami i czasem miewa reflektory z A4 B8. Pewnego wieczoru przy piwku weszliśmy na ten temat. Powiedział mi że kiedyś do niego dzwonił klient i pytał właśnie o te oznaczenie...S. Mój znajomy również bardzo się zdziwił jak klient powiedział mu o tej barwie świecenia diód LED uzależnionej od tego oznaczenia.

Następnego dnia wieczorem jak było ciemno zwróciłem na to uwagę. Rzeczywiście okazało się że barwa świecenia diód led w obu lampach znacznie się różniła. Lampa z oznaczeniem 30S świeciła bardziej na fioletowo w porównaniu do tej 28S

Postanowiłem więc rozebrać lampy i przełożyć cały pasek LED z tej pękniętej lampy do tej z oznaczeniem 30S. Po rozebraniu obu lamp, okazało się że pasek LED ma naklejkę znamionową z oznaczeniem które określają 4 cyfry. Rzeczywiście różniły się one jedną cyfrą. Dla dociekliwych mogę jutro napisać te oznaczenie bo listwa leży w piwnicy.

Po przełożeniu starego paska LED do nowej lampy wieczorem poszedłem zobaczyć efekt czy rzeczywiście teraz te odcienie będą te same. Szybciej miałem wątpliwości o czym w postach wyżej pytałem czy czasem nie można przekodować jasności świecenia reflektora co da efekt zmiany barwy świecenia.

Po montażu złożonego reflektora ze starym paskiem LED że reflektory mają identyczny odcień barwy. Co szybciej różnica wieczorem była naprawdę spora.

Podsumowując wypowiedź tego handlarza: Skoro naprawdę pracowałeś w serwisie ASO to jest oczywistym że zamawiacie części dla klientów po numerze części, montujecie(bądź nie) i dowidzenia. Nie sprawdzacie w nocy czy ten odcień jest taki sam. Więc zanim kolejny raz tak chamsko podjedziesz do klienta to chociaż go wysłuchaj o co pyta w rozmowie telefonicznej i nie unoś się ambicjami bo ty pracowałeś w serwisie ASO o wiesz wszystko.

Muskel1 było by fajnie gdybyś napisał tego meila w tej sprawie do Automotiv i troszkę się sprawa wyjaśni. Zresztą trochę już na różnych zagranicznych forach o tym piszą więc nie jest to przypadek.

Edytowane przez tommy-cichy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Kooga mam identyczne lampy jak Ty, szkoda że nie na przemian bo takto byśmy mogli się zamienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...