Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lampy led przod


Kooga

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego Kooga mam identyczne lampy jak Ty, szkoda że nie na przemian bo takto byśmy mogli się zamienić.

Co masz na mysli na przemian? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.mam podobny problem.otoz lampy mam z oznaczeniami 004G(prawa),003G(lewa). Prawa świeci jakby bardziej na niebiesko a lewa na żółto tak bardziej. Trzeba się dobrze przyjrzeć żeby zauważyć różnice. A lampy są z tego samego rocznika. Idzie jakoś to ustawić vagiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem juz, czekam tylko na odpowiedz ;-)

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego dorek 2088 a jakie masz zonaczenie ...S na obu lampach. Tak jak pisalem wczesniej moze być ten sam rok produkcji ale miesiac jest ważny. Poczekajmy na odpowiedź Automotiv. Ewentualnie pozniej mozna napisac do Audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie coś mi się wydaję, że albo nie bedzie żadnej odpowiedzi od AL albo będzie wymijająca. Otóż poczytałem dzisiaj na niemieckim forum o problemie różnych barw świateł w B8 i jak sie okazuje to temat rzeka. Po prostu puszka Pandory, paranoja jakaś. W tym 17sto stronnym wątku wszystko opisane.

http://www.motor-talk.de/forum/unterschiedliche-farbe-led-tfl-t1987835.html

Moim zdaniem Audi dało ciała i to ładnie. Wyobraźcie sobie, że ludzie kupili nowe B8-mki, osobiście odbierali w Ingolstadt i ku własnemu rozczarowaniu stwierdzili, że LEDy swiecą różnymi barwami. Przypadków jest opisanych bardzo dużo, Audi oczywiście bagatelizuje i problemu nie widzi, spławiając klientów bzdurnymi argumentami jak np: wszystko w granicach tolerancji. Wielu rozpoczeło długą wojne papierkową, w niektórych przypadkach Audi przychyliło sie do wymiany obydwóch lamp, po ówczesnym wysłaniu własnego rzeczoznawcy, który potwierdził znaczną różnice.

HWyczytałem, że podobna historia ma miejsce też w VW.

Mowa tu o fabrycznie nowych autach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc wydaje mi się ze jedyna opcja zeby mieć taką samą barwę to dorwać ten pasek LED o tym samym oznaczeniu. Podejrzewam ze to oznaczenie to seria diod LED w tej listwie. Ja przelozylem u siebie stara listwę i reflektory mają teraz u mnie identyczna barwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwie lampy mają s takie same nawet barwy. Z data to już jest inaczej. Różnica kilku miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat bo mam ten sam problem:

czy da się wymienić same ledy i czy nie grozi to rozszczelnieniem lampy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może ktoś wie, czy jest różnica w kolorze jeżeli na pasku led jest oznaczenie EB7K a na drugim DB-7K?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ac w Aso mają mi wymieniać przednie bixy nie skrętne przed lift. Mógłby mi ktoś podać numery lamp o tej samej barwie Led? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu Ty mialbys sie tym przejmowac? W aso ci wymienia i tylko spojrzysz czy ten sam odcien w obydwu lampach, jak nie to reklamacja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

w moim a4 lewa lampa paruje

zastanawiam się czy nie kupić nowej i nie kombinować z uszczelnianiem

Jednak tą barwą trochę mnie zmartwiliście a w nowej lampie nie ma oznaczenia S

 

przesyłam zdjęcia obu naklejek, może ktoś z Was będzie mi w stanie powiedzieć czy różnią się od siebie

Resized_IMAG2093.jpeg

WP_20170719_17_53_01_Pro.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszej jest oznaczenie 13S  a na drugiej hmmm nie ma kompletnego opisu na naklejce  , to jest lampa nowa z serwisu czy z allegro ? 

ale i tak obstawiam że ta nowa ( kwiecień 2017) będzie miała inna barwe i oznaczenie 

Edytowane przez Love-AUDI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , czytałem wyżej ktoś pisał o możliwości zmiany napięcia na przednich lampach , czy mógł by ktoś potwierdzić czy to prawda ? U mnie wygląda to tak że mam dwie lampy o tym samym oznaczeniu i data różni się 3 dniami czyli lewa jest z 28.02.2011 a prawa jest z 25.02.2011. I moim zdaniem barwa jest ta sama ale różnica jest w natężeniu światła lewa świeci bardziej jaskrawym światłem i rażacym niż ta prawa . Nie jest to bardzo zauważalne ale jak się stanie przed autem i się chce porównać te dwie lampy i ich jasność świecenia to od razu zauważymy różnicę ze jednak jest coś nie tak. Jak by była możliwość operowania tymi napięciami na przednich lampach myślę że by to zdało egzamin u mnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żarówki sprawdzałeś? Są tej samej mocy i tego samego producenta? Może ktoś wymienił tylko jedną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O sorki nie napisałem  najważniejszego że chodzi mi o LEDy nie o światła xenonowe.  

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2018 o 22:57, Piotrasns napisał:

O sorki nie napisałem  najważniejszego że chodzi mi o LEDy nie o światła xenonowe.  

Pozdrawiam

 

Jeżeli chodzi o mój przypadek to pomogło mi przeczyszczenie styków " kontaktem " i jak ręką odjął.  Dwie lampy ( LEDy) identycznie świecą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kenar

Musisz rozkleić reflektor, ja używam zwykłej suszarki do włosów. Nie wkładaj tylko do piekarnika jak podają w niektórych poradnikach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...