Skocz do zawartości
IGNOROWANY

kamera cofania


darkkain

Rekomendowane odpowiedzi

Po przeszukaniu netu dowiedziałem się że moduł umieszczony jest w bagażniku po prawej stronie. Kable do MMI są pociągnięte po prawej stronie dołem.

http://allegro.pl/audi-a4-b8-a5-instalacja-wiazka-kamery-cofania-mmi-i7045109585.html#

 

Edytowane przez Andrzejx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam czujniki parkowania tylko na tył z wizualizacją graficzną sterownik 8K0 919 475 T  ale bez  przycisku "P"  

Chciałem zamontować  ten przycisk w swojej konsoli mmi 3 basic  

Moje pytanie skąd  poprowadzić przewody i jakie piny do zasilania przycisku "P" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam czujniki parkowania tylko na tył z wizualizacją graficzną sterownik 8K0 919 475 T  ale bez  przycisku "P"  
Chciałem zamontować  ten przycisk w swojej konsoli mmi 3 basic  
Moje pytanie skąd  poprowadzić przewody i jakie piny do zasilania przycisku "P" 

Zakładasz czujniki na przód?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo bym musiał wymieniać  sterownik na 8 kanałowy 

Chcę podłączyć  kamerę cofania  i muszę podłączyć  albo pod przycisk "P" albo po żarówkę cofania aby kamera miala zasilanie.

Stąd  nie wiem czy jeśli zakupie paneli 8k1 959 673 G to czy muszę go jakoś połączyć z czynnikami parkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światła tylne masz led?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Afro2016 napisał:

Nie, bo bym musiał wymieniać  sterownik na 8 kanałowy 

Chcę podłączyć  kamerę cofania  i muszę podłączyć  albo pod przycisk "P" albo po żarówkę cofania aby kamera miala zasilanie.

Stąd  nie wiem czy jeśli zakupie paneli 8k1 959 673 G to czy muszę go jakoś połączyć z czynnikami parkowania.

Jak masz Ledy to możesz podłączyć sobie pod czujniki cofania w okolicach modułu w bagażniku i będzie okej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable o których pisałem wcześniej. Dostałem odpowiedź od firmy odnośnie połączenia z MMI 3G Basic kam,połączenie pin1.jpg

 

Edytowane przez Andrzejx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualizacje w polifcie uruchomić wystarczy tylko zamontować przycisk pdc oraz glosniczek koszt około 80zl:) chłopaki do czego jest ten czerwony kabel który idzie z kablem svideo? Podobno wina się go do przycisku pdc a z od strony kamery??? Idzie np. Puścić nim zasilanie odp przycisku do kamery czy trzeba kombinować z wpinaniem w zasilanie czujnikow a wtedy nie podłączać tego czerwonego kabla od wyzwolenia przy svideo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wszystkie graty:banan:i zacząłem montaż kamerki. W tylnej klapie zamontowałem kamerkę i od niej pociągnąłem przewody do modułu który znajduje się po prawej stronie bagażnika.

 

Po prawej stronie auta, dołem pod plastikami progowymi przeciągnąłem instalację do Jednostki MMI i do kostki CAN.

przewód.jpg

 

 

przewód4.jpg

Przewody do kostki CAN powinny zostać wpięte we wtyki 14 H i 14 L. U mnie te wejścia są zajęte i zastanawiam się w które miejsce wpiąć?

Nie wiem gdzie podłączyć przewód plus, w którą kostkę, w które miejsce? Pozostaje kodowanie. Na forum był temat odnośnie połączenia kamery do MMI HDD ale jakimś cudem wyparował:)

 

bezpieczniki.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Andrzejx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś podpowiedzieć jakie jest kodowanie kamery do Avanta 2010r. przed lift?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie gdzieś tego PDF-a z opisem? Przepadł mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kondur8500 napisał:

Możesz mi powiedzieć gdzie się podpioles dokładnie? 

W bagażniku jest moduł od czujników cofania. Nie pamiętam dokładnie gdzie wpinałem -  miernik pokaże Ci gdzie będzie napięcie po wbiciu wstecznego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.10.2020 o 09:14, lapidem napisał:

W bagażniku jest moduł od czujników cofania. Nie pamiętam dokładnie gdzie wpinałem -  miernik pokaże Ci gdzie będzie napięcie po wbiciu wstecznego..

Patrzyłem i u mnie w module od czujników parkowania jest napięcie na każdym kablu po zapłonie. Podłączyłem pod zapalniczkę tyle, że kamera będzie działać cały czas po zapłonie czy to nie zaszkodzi kamerce? 

Edytowane przez kondur8500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Podłączałem dziś kamerę cofania. Pod światło cofania i kamerka szaleje ponieważ mam lampy Led. Przycisku pdc nie posiadam. Na to chwilę podłączyłem pod zapalniczkę ale wydaje mi się, że kamerka szybko padnie. W takim razie gdzie można się wpiąć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.10.2020 o 18:38, kondur8500 napisał:

Patrzyłem i u mnie w module od czujników parkowania jest napięcie na każdym kablu po zapłonie. Podłączyłem pod zapalniczkę tyle, że kamera będzie działać cały czas po zapłonie czy to nie zaszkodzi kamerce? 

według wszystkich znaków na niebie i ziemi zasilanie po wbiciu wstecznego powinno wystąpić na złączu T12e pin 1 na module  8K0919475 (przewód brązowo-biały w brązowej wtyczce 12 pinowej)

T12e - zasilanie - 8K0919475H.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, m2teusz napisał:

według wszystkich znaków na niebie i ziemi zasilanie po wbiciu wstecznego powinno wystąpić na złączu T12e pin 1 na module  8K0919475 (przewód brązowo-biały w brązowej wtyczce 12 pinowej)

T12e - zasilanie - 8K0919475H.jpg

Dzięki wielkie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. czy do MMI3G High da się dołożyć bezpośrednio kamerę. Tak ;-)

Edytowane przez m2teusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...