Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jazda na lpg, a wskaźnik poziomu paliwa na rezerwie.


bobasxx

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zauważyliście u siebie sytuacje, że gdy na fisie zaświeci się rezerwa paliwa to pomimo jazdy na lpg wskazówka nadal opada oraz kilometry do przejechania na zbiorniku spadają stopniowo do 0 ?

Fizycznie paliwa nie ubywa, bo po zalaniu np. 10 litrów później pokazuje normalnie czyli wskazówka nie opada tak szybko, a na fisie 170-200km zależy jak auto stoi ;)

No Co jest, nikt nie czeka do rezerwy na benzynie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jak się zapali rezerwa to tankuję 10 litrów bo kontrolka razi po oczach i nie wyświetla radia. Objawu nie zauważyłem. Sprawdzę czy u mnie też tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, temat poruszany wielokrotnie po zapaleniu rezerwy wskazowka opada mimo jazdy na lpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo że jedziesz na LPG to silnik zapala się zawsze na benzynie i zanim nastąpi przełączenie zużywaną jest benzyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi, wskazowka opadnie nawet jesli nie zuzyjemy ani grama pb, poprostu po zapaleniu rezerwy wskazanie jest brane z ilosci przejechanych km a nie faktycznej ilosci pb w baku, zalej pare litrow zdejmij kleme na chwile a wskazowka wroci do poprzedniego stanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. I wszytko jasne.

Ostatnio się zdziwiłem jak jeździłem jeszcze trochę na rezerwie wskazówka leżała, fis pokazywał 0 km, zalałem za 50 zł i o dziwo rezerwa się nie wyłączyła, wskazówka była na pograniczu rezerwy, a fis pokazywał że jest benzyny tylko na 80 km, dolałem za 20 zł i wskazówka skoczyła do góry, rezerwa zgasła, a na fisie 240 km :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...