Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie spalanie ? ile można się spodziewać ?


nikodem18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam myśle nad zaupem a4 B8 3.0tdi lub 2.0 T .Wiem ile pali 3.0tdi , zastanawiam się nad tym ile pali 2.0 T 211 koni, i czy drogie w utrzymaniu itp? czy jest porownywale z 3.0 w dieslu.. Prosze o kilka opinii i wartosci spalania i utrzymania waszych a4 , dziękuje bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0T musisz liczyć 10l jak nic, jak będziesz miał ciężką nogę to i więcej.

U mnie(180PS) średnie wychodzi w granicach 9-11l w jeździe mieszanej, z tym że ja raczej nie jeżdżę jak staruszka :wink:

Na autobani prędkości pomiędzy 120-240 ( przez większość trasy 170-180) wyszło mi około 11 litrów/100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo oleju bierze i czy koszty utrzymania duże? psuło sie coś bardzo ? dzięki za wczesniejsze inf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po STAGE2 więc teraz już nie bierze :wink:

Koszty utrzymania takie jak i w innych b8 chyba, ja kupiłem nowe więc nie bardzo miało się jeszcze co psuć, ostatnio padł jakiś sterownik pompy paliwa, no i oczywiście był problem ze znikającym olejem ale dzięki gwarancji problem rozwiązany.

Poza tym uważam że silniczek (pomijając już problem olejowy) jest bardzo fajny, elastyczny i sprawia dużą frajdę z jazdy. Nie wiem jak to się ma do 3.0D bo nie miałem okazji się przejechać ale gdybym teraz zmieniał samochód to prawdopodobnie wybrał bym 3.0D, aczkolwiek mój wybór nie jest powiązany z oszczędnością.

Poradził bym Ci tak, jeśli chcesz 2.0TFSI to szukaj auta po STAGE2 lub wymianie silnika wtedy będzie pewne że butelka oleju w bagażniku nie jest potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba silniki maja swoje słabe strony. Moc to wiadomo: 3,0 to potwor. Ale 2.0T tez doskonale sobie radzi. Ja wolałem 2.0 bo jest cichsze, mam sporo niższe opłaty i na auto dostałem dodatkowo trzy lata gwarancji co niestety teraz w VAG-u to podstawa... Jednym tankowaniem robię ok. pięćset kilometrów co na trasie jest trochę denerwujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego STAGE2 to na prosto rzecz biorąc remont silnika, wadliwe tłoki i pierścienie wymienia się na inne, do tego korbowody panewki.

Parę tematów wyżej masz wszystko opisane i na filmiku pokazane STAGE2

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/281311-panika-olejowa-bierze-olej-20-tfsi/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by sie znaczyło ze masz juz poprawiony liftowy silnik. Moja z tego samego roku z tym samym przebiegiem i gwarancyjnie Stage2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B8 2.0 2012 55 TYS Przebiegu od nowego ani kropli życia oleju

Wysłane z mojego SM-T805 przy użyciu Tapatalka

Zapodaj fotke nalepki z pokrywy lancucha :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi po Warszawie to pali na spokojnie koło 11 l/ 100 km przy naprawdę spokojnej jeździe. :)

Odświeżę temat, mianowicie czy to normalne, że przy naprawdę spokojniej jeździe przez około 90% czasu na jednym baku przejadę po mieście jakieś 300 max 350 km? Wiem co kupiłem i ile kosztuje utrzymanie, ale rozumiem przy szybkiej jeździe ale zazwyczaj nie przekraczam nawet 80 km/h a skrzynia zmienia biegi przy 2 tys RPM wiec wydaje się, że powinno być oszczędnie, a nie jest. Coś wypada sprawdzić w silniku, czy to są niestety normalne wartości spalania???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11-12 l przy spokojnej jeździe, to pali mi w mocnych korkach.

Jak jest luźniej, przy spokojnej jeździe można spokojnie zejść niżej.

Ale po co jeździć spokojnie, jak ciągle kusi? :D

Edytowane przez komoornik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w 2.0 TFSI z automatem dwusprzeglowym:

- w miescie pali nie mniej niz 10l, oraz 1-1,5l oleju na 1000km.

- w trasie jakac 90-120km/h spala nie mniej niz 8l, i okolo 1l oleju na 1000km.

Wszystko dosc:} spokojnie jezdzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w 2.0 TFSI z automatem dwusprzeglowym:

- w miescie pali nie mniej niz 10l, oraz 1-1,5l oleju na 1000km.

- w trasie jakac 90-120km/h spala nie mniej niz 8l, i okolo 1l oleju na 1000km.

Wszystko dosc:} spokojnie jezdzone.

Sporo oleju Ci bierze, ale podobno te silniki z tego słyną..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój w mieście koło 12 zawsze brał, ale jak się postarałem, to i 20 potrafił wciągnąć (ale to naprawdę musiałem sie postarać).

W trasie potrafiłem zejść do 7.5l/100.

Pamietajcie, że to co pokazuje na FIS a realne spalanie to nie zawsze to samo. U mnie zrobiłem korekte wskazań o ok. 8% i dopiero wtedy dokładnie pokazywał. Początkowo wyświetlacz zaniżał spalanie.

Wszystko to z Q, S-tronic i 265/30/20".

Wprawdzie to dane z A5, ale to to samo raczej :)

Edytowane przez Wurger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w mieście 11 a trasa 7-8, opony 245/40/18 FWD w manualu po chipie 253km /404nm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam A4 z 2009 roku 211 KM opony 225/50/17 Dunlop Sport Max w manualu i średnie spalanie na dystansie 250 km wychodzi 6l. Przejeżdżając przez 3 miasta po drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam A4 z 2009 roku 211 KM opony 225/50/17 Dunlop Sport Max w manualu i średnie spalanie na dystansie 250 km wychodzi 6l. Przejeżdżając przez 3 miasta po drodze.

A jaką prędkością jedziesz w trasie ? Bo ja jestem w stanie spalic 6 ale to szósty bieg tempomat z 100kmh max 110kmh i wtedy się uda ale jadąc 120-140 mi pali z 7-8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mój 2,0 TFSI 190 koni po stage2-2009r oleju nie bierze nic a spalanie autostrada prędkość 155-170 km/h-7,3L,opony 225x45R17/ miasto 8-9 L/ spokojna jazda trasa- prędkość do 100 km/h-5,3L

Faktem jest, że te opony na 45 to kupiłem przez pomyłkę....ale już nie mogłem zwrócić...niższy profil...twardsza jazda i jednak trochę zbyt małe koło ogólnie....

Edytowane przez Jack25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...