Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cieżko chodzacy pedał sprzegła


radekaudi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jaka moze byc przyczyna badz jak rozwiazaliscie problem o ile kogos dotyczył ciezko chodzacego pedału sprzegla. wcisniecie kilku krotne bardz dłuzsze przytrzymanie (wiem ze tego sie nie robi) poprostu taki przykład skutkuje ze az zaczyna bolec noga.Jak mozna ta wade zniwelowac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrzanie nie pomoże - jak miałem kiedyś zapowietrzone chodziło elegancko, tylko biegi nie chciały czasem wchodzić - pomagało pompowanie pedałem sprzęgłaa

.

RadekAudi - kolega tak miał w Mazdzie 6 po wymianie sprzęgła na nowe (tzn. zestawu ofc), poprosil żebym ocenił,, bo on już sam nie wie... Chodziło jak hamulec na zgaszonym silniku :decayed: Rozpraszało uwagę w czasie jazdy i męczyło, żeby pompować trzeba było się zapierać w fotelu. Winny okazał się docisk (a może to był wysprzęgłik?- nie pamiętam już :decayed:)- byl wadliwy w nowym zestawie, po wymianie jak ręką odjął.

Edytowane przez Pablo_s-c
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem temat w swojej a3, objawy identyczne, winny był wysprzęglik. Po wymianie na oryginał LUK-a, aż nie mogłem uwierzyć, że tak lekko pracuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to samo tez tak ciężko chodzi sprzęgło i do tego się uslizguje, szykuje się na wymianę, oczywiście komplet ofc.

Edytowane przez michalgp05
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nadeszły duże mrozy i przy -15 zaczą mi ciężko działać pedał sprzęgła.Gdy się chwile pojeździ to wraca do normalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem u mnie tez pedal sprzegla pracuje z oporem , mam skrzynie 5 biegowa silnil awx , nic sie nie dzieje z sprzeglem poza jeszcze poszarpywaniem jezdzac w wysokich temperaturach dlugo po miescie, jezdzilem kolegi a4 avf z skrzynia 6 biegowa i u niego pedal chodzi jak maselko , u mnie jezdzac w korkach pomimo ,ze jestem rosly czlowiek i chodze na silownie to noga od wciskania zaczyna bolec 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo masz sprzęgło na wykończeniu. Przerabiałem to u siebie i po wymianie aż ciężko było uwierzyć, że pedał sprzęgła może tak leciutko "chodzić" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie po wymiane sprzegla i dwumasa sprzeglo dalej ciezko wchodzi, tzn jak jezdze w trase to noga nie boli ale jadac chwile w korku to stopa zaczyna bolec od wciskania, czy to moze pompa sprzegla przy pedale sprzegla czy wysprzeglik? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysprzeglik może być padnięty sam mam już trzeci LUK-a założony. Żadnej pompy sprzęgła u nas niema ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, matisstz napisał:

Wysprzeglik może być padnięty sam mam już trzeci LUK-a założony. Żadnej pompy sprzęgła u nas niema ?

 

IMG_20180905_192144.jpgIMG_20180905_192057.jpg

A to? Po numerze nazywa sie pompa sprzegla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B6 1.8t quattro może też ją mam a nie rzuciła mi się w oczy. Wracając do tematu mam już trzeci wysprzeglik i raz mi spadła sprężyna z pedała sprzęgła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest ta pompka, lubi skrzypieć  przy wciskaniu sprzęgła , prysnąłem w tą pompę wd i spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam juz w swoim Awxie TDI b6 zalozone cale kompletne sprzeglo z dwumasa luka, nowy wysprzeglik febi i dalej pedal sprzegla ciezko pracuje... Wymieniac pompe sprzegla na nowa czy wysprzeglik na innej marki? 

Edytowane przez kami050
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wysprzeglik wymieniałeś i nic to nie dało to po co kolejny raz go wymienić ?wymień pompkę i będziesz pewny że cały układ masz nowy. Możliwe że to ona jest już wadliwa 

Przy wymianie sprzęgła smarowany byl wieloklin tarczy i prowadnica łożyska wyciskowego? Wszystkie punkty które trzeba przesmarowac na łapie łożyska wyciskowego też? To też dużo daje a nie każdy o tym pamięta?

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy byly te punkty smarowane, a co do wysprzeglika to nie jest wina tego, ze jest marki febi a nie np luka albo sachsa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...