Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wyłączanie klimatronica


koser

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie dotyczące wyłączania klimatyzacji w klimatronicu .

Jak doczytałem się przycisk ECON służy do wyłączania klimatyzacji, natomiast w moim aucie

dopiero OFF powoduje zmianę obrotów i wyłączenie się wiatraka chłodzącego chłodnicę:P. (Wciśnięcie/wyciśnięcie ECON nie powoduje zmiany w powyższych symptomach).

Rozumiem, że tych przesławnych kodów do mojego klimatronica jeszcze nie wynaleziono? :(

[br]Dopisany: 19 Październik 2008, 23:02_________________________________________________

Widzę, że już nikomu się nieche pisać, albo problem jest zbyt skomplikowany :P

Wporządku, jakoś przeżyję..;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak doczytałem się przycisk ECON służy do wyłączania klimatyzacji, natomiast w moim aucie

dopiero OFF powoduje zmianę obrotów i wyłączenie się wiatraka chłodzącego chłodnicę:P. (Wciśnięcie/wyciśnięcie ECON nie powoduje zmiany w powyższych symptomach).

przycisk econ wylacza kompresor klimy ale nie koniecznie musi zmieniac obroty nawiewu , przycisk OFF chyba raczej Ci wyłącza cały nawiew a nie zmienia obroty :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Berni - dzięki, pewnie będę musiał się udać .....no właśnie do kogo?? Do elektryka czy do fachowców od klimy?

Cuber - chodziło mi o spadek obrotów silnika, który wskazywałby na włączenie/wyłączenie większego obciążenia (w tym wypadku klimatyzacji).

Berciu - klimatyzacja chłodzi doskonale, więc chyba nie w tym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałbym się do kogoś kto zna się na klimie... Powinien coś podpowiedzieć lub usunąć usterkę jeśli wystąpiła. W końcu układy klimatyzacji są ściśle powiązane z elektrycznymi więc ten kto zajmuje się klimatyzatorami musi mieć pojęcie o elektryce. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany.

Przyczyną był nie działający przycisk ECON (mimo zapalającej się lampki ), czyli cały czas chodził na klimie. Nie znam szczegółów,bo nie ja odbierałem samochód, ale chodziło o zwarcie elektryczne.W serwisie klimatyzacji zapłaciłem 80 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...