Skocz do zawartości
IGNOROWANY

BNS 5.0 i wymiana zmieniarki CD na CD/MP3 ?


countryFan

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Mam BNSa 5.0 i w schowku zmieniarkę CD, samo radio czyta mp3 z napędu płyty w jednostce centralnej jednak nie w zmieniarce ze schowka. Widzę na popularnym portalu aukcyjnym sporo zmieniarek CD/mp3 (produkcji Panasonica dla Audi) tylko pytanie czy mogę zrobić taką wymianę P&P a może inne są złącza, kodowanie etc?

Dziękuję z góry za pomoc,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą zmieniarką z alledrogo wpinasz do kostki quadlock od bns/rns i wszystko śmiga ;) Tylko, żeby zmieniarka była przystosowana do bns/rns.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą zmieniarką z alledrogo wpinasz do kostki quadlock od bns/rns i wszystko śmiga ;) Tylko, żeby zmieniarka była przystosowana do bns/rns.

hmm... chodzi mi o taką zmieniarkę z wyglądu z przodu identyczną z tą którą mam w schowku. Foto naklejki poniżej.

6ac0726c-1d09-48c1-b76e-ab628bafd730_zps

przód

0df374a3-0fdd-4e09-b32b-62aae8986982_zps

tył

6a3af850-5825-4ca1-b5b3-a7f68636ad4a_zps

EDIT : Sam sobie odpowiem, zmieniarka nie pasuje, są inne złącza i pewnie się nie dogada z BNS-em - miałbym pewność mając schematy i rozpiskę sygnałów.

A zatem w tej chwili jedyną sensowną alternatywą jest Dension Gateway 300 CAN z tagami ID3 na wyświetlaczu FIS.

Edytowane przez countryFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Mam BNSa 5.0 i w schowku zmieniarkę CD, samo radio czyta mp3 z napędu płyty w jednostce centralnej jednak nie w zmieniarce ze schowka. Widzę na popularnym portalu aukcyjnym sporo zmieniarek CD/mp3 (produkcji Panasonica dla Audi) tylko pytanie czy mogę zrobić taką wymianę P&P a może inne są złącza, kodowanie etc?

Dziękuję z góry za pomoc,

sprawdź jeszcze ten temat może u Ciebie będzie działać bo u mnie nie chce :(

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/283243-mp3-na-bns-50/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Mam BNSa 5.0 i w schowku zmieniarkę CD, samo radio czyta mp3 z napędu płyty w jednostce centralnej jednak nie w zmieniarce ze schowka. Widzę na popularnym portalu aukcyjnym sporo zmieniarek CD/mp3 (produkcji Panasonica dla Audi) tylko pytanie czy mogę zrobić taką wymianę P&P a może inne są złącza, kodowanie etc?

Dziękuję z góry za pomoc,

sprawdź jeszcze ten temat może u Ciebie będzie działać bo u mnie nie chce :(

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/283243-mp3-na-bns-50/

Dzięki za link ale to problem dotyczący czytania mp3 na BNSie - a ja tego problemu nie mam, mi czyta mp3 z napędu głównego - czasem się przydławia ale to zapewne wina zakurzonego lasera, który muszę przeczyścić.

Wątek powstał na kanwie pomysłu dotyczącego wymiany zmieniarki CD (audio) na zmieniarkę CD/mp3. Ale już wiadomo, że inne są podłączenia i nie ma tego jak spiąć - przynajmniej nie mając schematów i opisów gdzie są jakie sygnały itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uda się tego podłączyć z tego powodu że zmieniarki audi z mp3 są już do instalacji światłowodowej a takowej w B6/B7 nie było. Same podstawienie mechanizmu z elektroniką też nie załatwia sprawy, nie działa, sprawdzone osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uda się tego podłączyć z tego powodu że zmieniarki audi z mp3 są już do instalacji światłowodowej a takowej w B6/B7 nie było. Same podstawienie mechanizmu z elektroniką też nie załatwia sprawy, nie działa, sprawdzone osobiście.

O takie info chodziło :thumbup1:

Pozostaje Dension Gateway 300 CAN jako chyba najsensowniejsza alternatywa rozbudowy możliwości sprzętu audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie moje bns nie posiada zmieniarki a znalazłem taką która czyta z usb . Pytanie tylko czy radio ja obsłuży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...