countryFan

BNS 5.0 i wymiana zmieniarki CD na CD/MP3 ?

Recommended Posts

Witajcie,

Mam BNSa 5.0 i w schowku zmieniarkę CD, samo radio czyta mp3 z napędu płyty w jednostce centralnej jednak nie w zmieniarce ze schowka. Widzę na popularnym portalu aukcyjnym sporo zmieniarek CD/mp3 (produkcji Panasonica dla Audi) tylko pytanie czy mogę zrobić taką wymianę P&P a może inne są złącza, kodowanie etc?

"Audi - Prawdziwe emocje " ?.... chyba przy fakturze za serwis... ;)

Gdzie mieszkają łosie? Na łosiedlu. A jakim autem jeżdżą łosie? Audi A łosiem ;)

Share on other sites

Tą zmieniarką z alledrogo wpinasz do kostki quadlock od bns/rns i wszystko śmiga ;) Tylko, żeby zmieniarka była przystosowana do bns/rns.

Share on other sites

hmm... chodzi mi o taką zmieniarkę z wyglądu z przodu identyczną z tą którą mam w schowku. Foto naklejki poniżej.

6ac0726c-1d09-48c1-b76e-ab628bafd730_zps

przód

0df374a3-0fdd-4e09-b32b-62aae8986982_zps

tył

6a3af850-5825-4ca1-b5b3-a7f68636ad4a_zps

EDIT : Sam sobie odpowiem, zmieniarka nie pasuje, są inne złącza i pewnie się nie dogada z BNS-em - miałbym pewność mając schematy i rozpiskę sygnałów.

A zatem w tej chwili jedyną sensowną alternatywą jest Dension Gateway 300 CAN z tagami ID3 na wyświetlaczu FIS.

Edited by countryFan

sprawdź jeszcze ten temat może u Ciebie będzie działać bo u mnie nie chce :(

sprawdź jeszcze ten temat może u Ciebie będzie działać bo u mnie nie chce :(

Dzięki za link ale to problem dotyczący czytania mp3 na BNSie - a ja tego problemu nie mam, mi czyta mp3 z napędu głównego - czasem się przydławia ale to zapewne wina zakurzonego lasera, który muszę przeczyścić.

Wątek powstał na kanwie pomysłu dotyczącego wymiany zmieniarki CD (audio) na zmieniarkę CD/mp3. Ale już wiadomo, że inne są podłączenia i nie ma tego jak spiąć - przynajmniej nie mając schematów i opisów gdzie są jakie sygnały itd.

Share on other sites

Nie uda się tego podłączyć z tego powodu że zmieniarki audi z mp3 są już do instalacji światłowodowej a takowej w B6/B7 nie było. Same podstawienie mechanizmu z elektroniką też nie załatwia sprawy, nie działa, sprawdzone osobiście.

REGULAMIN FORUM  !!!

Share on other sites

O takie info chodziło :thumbup1:

Pozostaje Dension Gateway 300 CAN jako chyba najsensowniejsza alternatywa rozbudowy możliwości sprzętu audio.

Share on other sites

Witam. Mam pytanie moje bns nie posiada zmieniarki a znalazłem taką która czyta z usb . Pytanie tylko czy radio ja obsłuży?

Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.