Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie można wbić 2 i 1 biegu


Wolf1991

Rekomendowane odpowiedzi

Witam klubowiczów ;-)

Pacjent brd avant quattro 6 manual. Od pewnego czasu pojawia sie problem podczas jazdy i probie zmiany biegu z 3 na 2 nie mozna go wbic jakby cos blokowalo w tym czasie próba wbicia 1 również jakby blokowalo a reszta biegów wchodzi na dotyk i po chwili udaje sie wbić 1 i jechać normalnie.

Dziwne jest to iż przejezdze 2 tygodnie normalnie i nic zapominam o sprawie a jednego ze dwa razy sie zdarzy co denerwuje i irytuje bo nic nie mozna przez chwile z tym zrobić. Sprzeglo zawsze wciskane do końca.

Ktos cos poradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerażające jest to, że na tym forum każdy za jakąkolwiek usterkę w aucie obwinia dwumas... Przeczytałem kilkanascie tematów, ludzie mieli problemy totalnie nie związane ze sprzęgłem, a odpowiedzi niejednokrotnie brzmiały: DWUMAS...
Przechodząc do sedna, w tym przypadku koło dwumasowe nie ma zupełnie żadnego znaczenia jeśli chodzi o wbijanie biegów. Problem można spróbować rozwiązać od najtańszych opcji, czyli po 1 sprawdzić ustawienie cięgieł lewarka oraz samych przegubów przy wybierakach czy nie mają nadmiernych luzów przez co biegi nie są precyzyjnie wbijane, kolejny krok to wymiana oleju w skrzyni. Jeśli nic nie pomoże to niestety umarły synchronizatory i pozostaje demontaż skrzyni, regeneracja lub wymiana na inną,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie miałem to samo w zwykłej skrzyni 5 biegów, jedynka to wskakiwała jak by ktoś ją młotkiem wrzucał i czuć było wyraźną blokadę - po rozłożeniu skrzyni okazało się że synchronizatory miałem zniszczone, kupiłem całą skrzynię i jest ok,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...