Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana buzera/gongu w zegarach B6/B7


simon__75

Rekomendowane odpowiedzi

Ja również wymieniłem głośniczek na taki 36mm 16Ohm 0,5W YD36, działa wyśmienicie.

Dziękuję za poradnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wczoraj u siebie wymienialem glosniczek, wykorzystalem ze starych słuchawek ale po zmontowaniu wszystkiego dalej nie mam zadnego dzwieku.

Czy jest mozliwe wylaczenie/wlaczenie dzwiekow przez vcds? moze poprzedni wlasciciel cos majstrowal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W VCDS jest test zegarów i tam masz 'GONG' - powinien być dźwięk. Wyłączenia dźwięków przynajmniej w B6 nie widziałem.

Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja sie zabralem dzis za naprawe buzzerka wg opisu kolegi simon_75. Wzialem taki z dzieciecej zabawki, wypuscilem go na dluzszych kabelkach w okolice skrzynki z bezpiecznikami i wszystko dziala jak nalezy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.tme.eu/pl/details/vs-k36wp-50/glosniki/visaton/2913/

Glosnik o idealnych wymiarach pasuje do oryginalnej podstawki

Wycinamy plastikowy oring maskujacy miejsce laczenia glosnika z podstawa,

wycinamy glosnik dla uproszczenia dolutowac po 2cm przewodu do wyjsc glosnika,wklejamy nowy na elastycznym kleju (cyjanoakryl nie lapie tego materialu i jest zbyt kruchy) dolutowac przewody do nozek podstawy i gotowe

Transplantacja nie wymaga demontazu podstawy glosnika

Edytowane przez pala92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, bo jestem w trakcie wymiany głośniczka. Czy w B6 z 2004 r. jest zwykłe pikanie przy otartych i nie zgaszonych światłach, czy taki ładny gong?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągły sygnał. Pyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.tme.eu/pl/details/vs-k36wp-50/glosniki/visaton/2913/

Glosnik o idealnych wymiarach pasuje do oryginalnej podstawki

Wycinamy plastikowy oring maskujacy miejsce laczenia glosnika z podstawa,

wycinamy glosnik dla uproszczenia dolutowac po 2cm przewodu do wyjsc glosnika,wklejamy nowy na elastycznym kleju (cyjanoakryl nie lapie tego materialu i jest zbyt kruchy) dolutowac przewody do nozek podstawy i gotowe

Transplantacja nie wymaga demontazu podstawy glosnika

Polecam. Kupilem taki miesiąc temu. Idealnie pasje wymiarami

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam pytanko bo tez siadl mi glosnik w liczniku. zna ktos oryginalny miar glosniczka? chce zmienic i najlepiej na taki sam zeby wmontowac go w ori gniazdo. fajnie by bylo jak by ktos podeslal linka gdzie taki mozna kupic glosniczek do licznika, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spróbuj przeczytać jakieś pięć posty wstecz :)

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od momentu jak kupiłem samochód nie mam sygnału o załączonych światłach,otwartych drzwiach,rezerwie czy błędów. Czytałem wasze posty i wygląda na to iż winny jest wspomniany buzzer. Robiłem test VCDS i mam pytanie czy końcowy dźwięk kierunkowskazów oznacza iż głośniczek jest sprawny? czy powinienem usłyszeć oprócz dźwięku kierunkowskazów ciągły sygnał?

Dodam że światło działa węwnatrz, fis pokazuje ze drzwi są otwarte/zamknięte.

Czy sygnał kierunkowskazów słychać z przekaźnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunkowskazy to oddzielna sprawa. Masz padnięty głośniczek na 99%


Ja przed odlaczeniem zegarów miałem błąd niskiego poziomu oleju. Po wymianie buzzera i podłączeniu zegarów błędu nie ma. Jest ok czy szukać gdzieś przyczyn tego zjawiska?

Sygnał niskiego poziomu oleju może się zapalić nawet jeśli masz padnięty czujnik otwarcia maski. Jeśli mimo jej otwarcia na fisie nie wyświetla że jest otwarta to myśli, że jest zamknięta. I po iluś tam dniach (100 czy nie wiem ilu) Zapali się komunikat niskiego poziomu oleju. Po prostu licznik myśli, że jej nie otwierałeś dłuższy czas i daje do zrozumienia, żeby sprawdzić olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunkowskazy to oddzielna sprawa. Masz padnięty głośniczek na 99%

Kierunkowskazy to oddzielna sprawa. Masz padnięty głośniczek na 99%

Dzięki!!!

Wymieniłem głośniczek 16 Om. Działa super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w aucie za szybą licznika znajdują się pyłki kurzu i teraz pytanie do Was jak zdemontować szybe licznika? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w aucie za szybą licznika znajdują się pyłki kurzu i teraz pytanie do Was jak zdemontować szybe licznika? :)

Wyciągasz licznik, rozkręcasz, wyjmujesz środek i masz szybę gotową do wyczyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy glosniczek ten msly z boczku będzie dawał dźwięk, jeśli podepne zamiast ori buzera ?

Kombinuj, przedstaw wyniki eksperymentu dla potomnych bo wątpię że ktoś już to robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...