Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przyśpieszanie -> szarpanie - Audi A4 B5 1.8T [ANB]


Unf

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli tak nie wyglada oryginalna przeplywka: http://scr.hu/4ay/qdlm6 to nie wiem jak ;)

Grunt, ze dziala i ze jest Bosha.


---


Dzis byly robione logi. 4 sprinty - ani jednego szarpniecia. Tak zwana zlosliwosc rzeczy martwych... Za to pojawily sie nowe niespotykane wczesniej bledy.


a) Missfire sprawdzane podczas spokojnej jazdy: http://vaglog.pl/log_222879.html

b )Cofanie zaplonow: http://vaglog.pl/log_222876.html

c) Przeplywka i turbo: http://vaglog.pl/log_222877.html



A) Missfire zadnych...

b )Wysokie wartosci na 2 i 3 cylindrze... cewki/swiece do wymiany?

C) Wyglada na to ze wszystko ok

D) Na tym sie szczerze nie znam...


Po poprzedniej jezdzie (wtedy gdy mi szarpalo) pojawily sie takie bledy:




Wykasowalem je przed dzisiejsza jazda i po dzisiejszych 4 sprintach zostalo:




(Przy czym blad ABS jest od kupna caly czas to nic nowego)


---


Wiec tak... auto szarpie kiedy chce, jak widac czasem ma jakis problem a czasem leci od 2000 do 6000rpm bez najmniejszego problemu.


Mam problemy z cofaniem zaplonow, mam takze do sprawdzenia napinacz lanucha i sam lancuch. Moze wszystkie problemy zaczynaja sie od rozrzadu?

Wymiana swiec to pikus, gorzej z cewkami bo komplet 400zl. Nie wspominajac o ukladzie rozrzadu...

Edytowane przez Unf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

400 zl to mało za komplet bo jedna ori 240 zł w aso, co do tego szarpania to u mnie też raz szarpie raz nie.mnie czeka remont

Przepływ dobry ale doładowanie wydaje mi się ze mało albo nie widzę albo się nie znam

Ten knoc sensor to jak się nie mylę to czujnik spalania stukowego i na bank nie znaczy to dobrze,coś jest z zapłonem i nie powinno się tak jeździć, cewki zmień i się okaże świece

kiedy wymieniałes

I najważniejsze, jak się nie mylę to czujnik odbiera sygnał taki jak napinacz jest uszkodzony i łańcuch wali i czujnik glupieje tak czytałem kiedyś i mi mówiono

Edytowane przez hunter91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie a kto mowi o zakupach w ASO, tam wszystko jest 2x drozej tylko dlatego ze to ASO ;)

Preferuje naszego forumowego dzika itp niz tych darmozjadow.

Priorytet u mnie to uklad rozrzadu - lancuch klepie czasami i fajnie sie to zgadza z tym co napisales ze czujnik moze to odbierac. Tym bardziej ze blad jest "intermitent" czyli wystepuje czasami, a nie ciagle.

Przerwa w temacie troche potrwa bo zanim uzbieram na lancuch, napinacz, wszystkie uszczelki... A jak juz tam bede to odrazu myslalem o komplecie szklanek, a nawet o pasku i pompie wody, skoro do wymiany szklanek i tak trzeba wyjac oba walki.

Edytowane przez Unf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napinacz ori 730 zł w aso,tylko ori pamiętaj no chyba ze masz ochotę za pół roku wymienić znowu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co jest auto mi strasznie szarpie tak jak by paliwa brakowało i jest to na ciepłym jak i na zimnym silniku. obroty nie faluja . ostatnio zapinałem vag to wywaliło błąd bank1 cos z sondą ze rozłączona grzałka czy jakoś tak.

ale z tego co wiem to przez sonde by tak nie szarpał bo w starej audi tez padła mi sonda i tylko więcej spalał. co o tym sądzicie???? cewki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uparci Panowie kierowcy, te silniki są niezniszczalne, psujecie je sami a pomagają Wam mechanicy:)

- świece zapłonowe, przerwa 0,7 mm

- DV musi być szczelny i sprawny (najlepiej kupić nowy za 155 zł w ASO, więcej na pierdoły wydajecie a efektu i tak nie ma)

- sondę Lambda należy bezwzględnie wymienić na oryginalną po przekroczeniu 140 tyś km

- N75 rozebrać, wyczyścić i zmontować (sprawdzając czy "pyka" podłączając do zasilacza lub aku 12V

- przepustnica wyczyszczona na błysk i zrobiona adaptacja

- sprawdzeniu układu dolotowego pod względem szczelności

- jeśli coś przeoczyłem to przepraszam i proszę poprawić ale nie pisać bzdur "ooo ANB to dopiero się zacznie"

- kupić na allegro.pl kabelek z programem za kilka pln i samemu odczytywać błędy (proste jak konstrukcja cepa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ilu chce się zdemontować cewki i wykręcić świece w celu sprawdzenia przerwy?? a ilu wymieniło sondę?? ilu itd...


Widzisz rafał9119 jak napisałeś: "ale z tego co wiem to przez sonde by tak nie szarpał bo w starej audi tez padła mi sonda i tylko więcej spalał" mądrzejszy chcesz być od instrukcji, z którego roku było tamto Audi??


tu masz fajny temat, szukaj a znajdziesz


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=299803

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,a co Jeżeli wszystko zostało sprawdzone, zrobione, wymienione a nadal szarpie i ciężko pali ze w serwisie nawet nie wiedzą?

Tylko anb ma ta przypadłość dziwne,prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamieniłem miejscami cewki i przestało. dzis zrobiłem 80km i bez żadnych szarpnięć.. musze jednak szukac ori cewek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hunter91 gdyby wszystko zostało sprawdzone, zrobione, wymienione to by nie szarpało:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie winne były 2 cewki jakies chinole . jedna to ngk . kupiłem ori używkę i hula. jeszcze tylko sonde wymienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hunter91 gdyby wszystko zostało sprawdzone, zrobione, wymienione to by nie szarpało:)

To na pewno prawda. Niestety takim tokiem wymienic na samym koncu to mozna i caly silnik ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale masz kilka rzeczy do wymiany, świece co 40 tyś, sondę co 160 tyś jakieś zaworki na łączną kwotę kilka stów i spokój na lata, pełna moc, radość z jazdy itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz ze sondę co tyle? Mi błędu nie wyświetla i dobre wskazania ma.a mam 260 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam też mam problemy z szarpaniem ale jakoś powyżej 3500 czasem od 4000, patrzyłem na gazie i na PB też szarpie, ale na PB jakby pózniej od ok 4700. Podłączyłem vcds-a i wypadły mi dwa błędy

17965-przekroczona granica regulacji - Sporadyczny i 16487- miernik masy powietrza sygnał za duży - Sporadyczny czy przepływka pada?? czy N75?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...