Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sygnalizuje wyczerpanie gazu mimo że jest w zbiorniku i przerzuca na pb


abcdef123456

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Proszę kolegów o pomoc, może ktoś się spotkał z taki objawami..

Chodzi o to że dziś pierwszy raz miałem coś takiego że po przejechaniu ok. 15km pojawił się sygnał wyczerpania gazu mimo że była ok połowa zbiornika, następnie kontynuowałem jazdę na benzynie i spróbowałem przerzucić na gaz znowu odezwał się sygnał ze pusty. Potem po ok. 3km przerzuciłem na gaz i już dalej 5km przejechałem bez problemu. W drodze powrotnej niestety też podobny objaw.

Może ktoś mógłby mi wskazać jaka przyczyna?

Z góry dziękuję za zainteresowanie i chęć pomocy

Pozdrawiam

Piotrek

Instalacja lpg:

KME

zbiornik grodków

Reduktor kme red.1 (tak jest napisane w papierach ale kiedyś gazownik powiedział że to "silver" jak wymieniał kolanko z którego ciekł płyn)

elektrozawór/filtr OMB

wielozawór TMASETTO

obodowa wielozaworu GRODKOW

zawór tankowania TOMASETTO

sterownik KME DIEGO

silnik 1.8T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłbym od sprawdzenia/wymiany filtrów LPG. Kiedy ostatni raz wymieniałeś? Może jakiś syfiaty gaz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzięki za odp..

no właśnie z filtrem to jest spora niewiadoma, jakieś 3tyg. temu byłem wymienić pęknięte kolanko w reduktorze z którego ciekło, to poprosiłem o wymianę filtrów. Gazownik wymienił filtr fazy ciekłej ale nie wymienił fazy lotnej bo powiedział że jest tak zakręcony że nie chciał mocniej ruszać bo się bał że połamie i wtedy cały reduktor do wymiany wg Niego..

Może gaz syfiasty, tam wcześniej nie tankowałem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkreć np przewód od listwy wtryskowej albo np filtra i daj plusa z aku na cewke elektorozawru i bedzie czuć czy leci lpg wogole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj tylko jedź do gazownika na sprawdzenie parametrów. Może powodem być filtr jeden i drugi , przekroje , ciśnienie. Fachowiec ( tylko dobry) będzie wiedział i pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Kolegów

Dzięki za odpowiedzi.

Dziś przejechałem 5km w jedną, postój 5h, spowrotem 5km i nic złego sie nie działo.

JAk się bedzie działo to do gazownika pewnie pojadę ale wiadomo że zawsze lepiej być przygotowanym na takie spotkanie lepiej niż gożej:)

odkreć np przewód od listwy wtryskowej albo np filtra , raczej nie będe bo to się stało zaledwie dwa razy i narazie powracało do stanu kiedy gaz napewno leci.

ciekawe to o tyle dlamnie się wydało że w sumie w necie podobnego opisu nie znalazłem więc pewnie to nie jest powszechny objaw nawalania jakiegoś podzespółu

..zobaczymy jak bedzie dalej

Pozdrawiam serdecznie

Piotrek


Ciekawa dyskusja na ten temat jest tu:

http://lpg-forum.pl/przelacza-sie-z-gazu-na-benzyne-tak-jakby-skonczyl-sie-gaz-t3120.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...